تاریخ ارسال : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۲۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عضو کمیسیون امنیت ملی: وزارت امور خارجه، تجاوز به سفارت ایران را به محکمه های قضایی بین المللی ببرد

نهایت دهقانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به هجوم بعضی عناصر منسوب به فرقه منحرف شیرازی به سفارت ایران در لندن اظهار کرد: طبق کنوانسیون وین،‌ وظیفه محافظت امنیت سفارتخانه هر کشور بر عهده نیروهای امنیتی کشور میزبان هست.

وی اضافه کرد: اقدام مجرمانه عده‌ای از عناصر فرقه منحرف شیرازی، می‌توانست باعث عارضه رسیدن به اشخاص حاضر در سفارتخانه گردد که این مبحث از بُعد حقوقی قابل پیگرد بوده و  وزارت امور خارجه کشورمان نیز موظف است تا شکایت  این تجاوز معلوم را به محکمه های قضایی بین المللی ببرد.

زیادتر بخوانید

عکس العمل عضو کمیسیون امنیت ملی به تجاوز عناصریک فرقه تندرو به سفارت ایران

به گفته عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، ماهیت فرقه‌ای که عناصر آن می‌توانند با نهایت خونسردی وارد محوطه سفارت ایران شده و به پرچم مقدس جمهوری اسلامی تجاوز و بی‌حرمتی کنند، باید از بُعد سیاسی مورد ارزیابی قرار گیرد.

دهقانی با بیان اینکه فرقه صادق شیرازی در مذهب شیعه سرشناس به شیعه انگلیسی بوده و سرمنشأ این فرقه ضاله  نیز کشور انگلستان هست، اضافه کرد: اعتقاد ما بر این هست که وهابیت و شیعه انگلیسی دو روی یک سکه بوده و تنها هدف آنها،  شعله‌ور کردن آتش اختلافات مذهبی میان مسلمین هست.

به گفته عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، هرچه علمای شیعه و اهل تسنن در تلاشند تا وحدت میان مسلمین را تقویت کنند، کشورهای سلطه‌گری چون آمریکا و انگلستان با ایجاد فرقه‌های ضاله‌ای چون وهابیت و تشیع انگلیسی، زمینه ایجاد اختلاف میان مسلمین را فراهم می‌کنند تا در سایه این اختلافات، رژیم اسرائیلی به کارهای جنایت‌کارانه خود همچون جداسازی قدس از پیکره جهان اسلام  دنبال کند.

 

 نماینده مردم تفت و میبد در مجلس با اشاره به عدم عکس العمل به موقع نیروهای امنیتی انگلستان در دستگیری عناصر متعرض به سفارت ایران در لندن اظهار کرد: عکس العمل انفعالی پلیس انگلستان در مقابل تجاوز عناصر فرقه منحرف شیرازی  با توجه به اینکه  این فرقه، دست پرورده سازمان جاسوسی بریتانیا یا همان MI6 هست، امری طبیعی و قابل انتظار به نظر می‌رسد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=91536

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.