تاریخ ارسال : ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۳۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عضو کمیسیون عمران مجلس : دولت به توسعه حمل و نقل ریلی کشور سرعت دهد

حسن خسته بند در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت گفت: حمل و نقل ریلی قسمت به‌سزایی در رشد و توسعه اقتصاد کشورها در دنیا دارد چیزی که در کشور ما به علل مختلفی به‌خوبی رشد نکرده در نتیجه لازم هست دولت در توسعه حمل و نقل ریلی کشور توجه جدی‌تری در این زمینه داشته باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح نمود: نزدیک به دو قرن هست که حمل و نقل ریلی و جابه‌جایی بار و مسافر از طریق آن در تمام کشورهای دنیا امری کاملاً پذیرفته گردیده هست و برای توسعه آن نیز دائماً پروژه‌ها و طرح‌های بسیار کلانی را به اجرا در می‌آورند.

خسته بند با اشاره به مزیت‌های حمل و نقل ریلی گفت: افزایش تولید، کاهش استفاده انرژی و سرعت بحشیدن به روند اجرای پروژه‌های عمرانی من جمله مزیت‌های ارزشمندی هست که توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی در کشور می‌تواند در بر داشته باشد.

وی با انتقاد از توجه نکردن کافی به این بخش بیان داشت: تا پیش از برتری انقلاب به‌هیچ عنوان توجهی به ایجاد حمل و نقل ریلی در کشور نشده بود و بعد از برتری انقلاب نیز به علل متعددی نتوانسته‌ایم آنچنان که باید و شاید فعالیت مطلوبی را در این بخش دارا باشیم.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس افزود: بعد از جنگ تحمیلی توسعه راه آهن در کشور به‌صورت تدریجی در دستور کار جای گرفت هر چند که تا به امروز روند اجرای پروژه‌های ریلی و علاوه بر این ایجاد خطوط مترو با کندی بسیار بسیاری در حال انجام هست.

عضو کمیسیون عمران مجلس عنوان نمود: توسعه خطوط مترو در استان‌های بزرگ و کلانشهرها امری هست که به‌خوبی پذیرفته گردیده و نقش آن در جابه‌جایی مسافر نیز برای همه کاملاً قابل درک هست در نتیجه مسئولین باید در اجرای طرح‌ها سرعت بیشتری را به خرج دهند.

خسته بند در مورد موانع توسعه راه آهن در کشور گفت: ایجاد زیرساخت‌ها در بخش توسعه خطوط راه آهن بسیار سنگین هست علاوه بر این مشکلات بانکی، فاینانس و وجود تحریم‌ها نیز من جمله مواردی می باشند که در کندی این روند به‌طور موثری دخیل بوده‌اند.

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری در این باره اشاره نمود و اضافه کرد: مقام معظم رهبری به طور مستمر در مورد توسعه حمل و نقل ریلی کشور تاکیدات ویژه‌ای داشته‌اند در نتیجه مسئولین ذی‌ربط نیز باید با سرعت بخشیدن به امور و برنامه‌ها در تحقق این امر زیادتر کوشا باشند.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس به تصادفات جاده ای اشاره نمود و بیان داشت: به‌علت نبود ابزارها ریلی در کشور و خطوط مورد احتیاج راه آهن برای حمل این ظرفیت از بار و مسافر، فشار بسیار بالایی به جاده‌ها به‌خاطر رفت و آمد کامیون‌های باری و وسایل نقلیه شخصی وارد می‌شود.

خسته بند بر توسعه حمل و نقل ریلی در کشور تاکید کرد و ابراز داشت: به‌علت توجه ناکافی مسئولین به این حوزه حیاتی و فراوان بودن هزینه‌های آن، تاجران و مسافران نیز رغبت چندانی برای حمل بار و یا مسافر از طریق راه آهن ندارند و دولت باید با جدیت بیشتری در این حوزه ورود نماید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84126

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.