تاریخ ارسال : ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عقب نشینی آمریکایی با اخطار ایرانی/ اخطار محکم به ناو های ائتلاف

«اسناد» موجود هست/ هشدارهای به موقعی که بساط توطئه‌ها را در هم شکست

در روز‌هایی که جمهوری اسلامی ایران، به شایستگی قیادت کشور‌های کانون مقاومت را به دست گرفته هست و یکی بعد از دیگری، شکست‌های خفّت‌باری را نصیب آمریکا و رژیم اسرائیلی و مرتجعین منطقه‌ای می‌کند، دریادلان نیروی دریایی ارتش و سپاه نیز به طور متوالی توطئه‌های دشمن های نظام جمهوری اسلامی ایران را خنثی می‌کنند.

طی سالیان گذشته به ویژه دو سه سال موخر، هشدار‌های نیروی دریایی ارتش به ناو‌های ائتلاف و علاوه بر این سارقان دریایی، سرخط ده‌ها خبر در رسانه‌های بیگانه بوده هست. سوژه ای که آمریکایی‌ها حتی در پاره‌ای از موارد، از آن به عنوان «حرکات تنش‌زا و مخاطره‌آمیز ایرانی‌ها در خلیج‌فارس» یاد می‌کردند؛ حال آنکه آب‌های خلیج فارس در مجاورت سرزمینی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و این آمریکایی‌ها می باشند که از چند هزار کیلومتر آن‌سو تر، خود را به این منطقه رسانده‌اند.

۲ فروند ناو ائتلاف
بامداد روز دوشنبه (۲ بهمن) و در ساعات اولیه فاز پایانی مانور مشترک «محمد رسول‌الله (ص)» ارتش جمهوری اسلامی ایران، ۲ فروند از ناو‌های ائتلاف که به منظور پایش یکان‌های نیروی دریایی ارتش به محدوده مانور نزدیک گردیدند توسط پهپاد‌های نیروی دریای ارتش بصورت دقیق شناسایی گردیدند و بعد از اعلام به قرارگاه تاکتیکی مانور، هواپیما‌های گشت و شناسایی با پرواز بالای ناو‌های ائتلاف، به آن‌ها اخطار دادند و این ناو‌ها منطقه مانور را ترک کردند.

سریعا امیر «محمدحسن نامی» مشاور فرمانده کل ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، این اقدام نیروی دریایی ارتش را ستود و اظهار کرد:  پیش از برپایی رزمایش‌ها در چنین سطح و مقیاسی، کشور‌های پیرامونی و ناو‌های حاضر در محدوده مانور، در جریان قرار می‌گیرند که در هنگام برپایی مانور حق ندارند وارد محدوده تمرینی گردند و به همین سبب، هشدار ارتش جمهوری اسلامی به ۲ فروند ناو ائتلاف در اولین روز مانور، اقدامی شجاعانه و از روی ابهت بود.

اما این هشدار، تنها هشدار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران به «ناو‌های ائتلاف» یا «دزدان دریایی» طی سال جاری نبوده هست. شهریور و مهر سال کنونی نیز ناو‌های ائتلاف و سارقان دریایی، طعم هشدار جمهوری اسلامی ایران را فهم کرده بودند.

ناو آمریکایی
امیر «احمدرضا پوردستان» جانشین وقت فرمانده کل ارتش در تاریخ ۲۲ شهریور با اشاره به واقعه ی هشدار نیروی درایی ارتش به ناو آمریکایی در خلیج فارس، اظهار کرد: ««در واقعه ی چند روز پیش، یک شناور در آب‌های خلیج فارس دچار مشکل شده بود و یکی از ناوچه‌های جمهوری اسلامی ایران برای کمک به سمت آن رفت که آمریکایی‌ها نزدیک گردیدند و با اخطار نیروی دریایی عقب نشینی کردند.    مقررات دریایی و خطوط دریایی تماما مشخص هست؛ حضور نیرو‌های آمریکایی در آب‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی، یک حضور غاصبانه است».

علاوه بر این امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» فرمانده وقت نیروی دریای ارتش، در همین خصوص اظهار کرد: ««ما به ناو آمریکایی در خلیج فارس هشدار دادیم. محکم هم هشدار دادیم؛ دو مرتبه هم اگر به آب‌های ما نزدیک گردند به آن‌ها اخطار می‌دهیم. سندهای اخطار موخر نیروی دریایی ارتش به ناو آمریکایی در خلیج فارس موجود است».

سارقان دریایی
سارقان دریایی که در اولین دقیقه های بامداد روز ۱۷ مهر، با هفت فروند قایق در حدود تنگه باب‌المندب، قصد تجاوز به کشتی تجاری ایرانی را داشتند، با حضور به موقع ناوشکن الوند متواری گردیدند. سارقان دریایی خلیج عدن با استفاده از سلاح‌های سبک و نیمه سنگین، قصد ربایش کشتی تجاری ایرانی که حامل کالا‌هایی با اعتبار میلیارد‌ها تومان بود را داشتند که ناوشکن «الوند» بعد از دریافت پیام درخواست کمک این کشتی با حضور به موقع مانع از این اقدام سارقان دریایی گردید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=85304

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.