تاریخ ارسال : ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۷:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

علت اعتماد رهبری به جوانان برخاسته از بینش عمیق ایشان است

 اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

مختاری، مسئول بسیج دانشجویی علوم پزشکی اراک در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در مورد دیدار دانشجویان با رهبر معظم انقلاب گفت: همین که دانشجویان در آن فضای معنوی قرار می‌گیرند و می‌فهمند که با فضای امنیتی که انتظار داشتند فاصله دارند بسیار تحت تاثیر قرار می‌گیرند حتی دانشجویانی که چندان دغدغه انقلاب را ندارند در مورد ایشان دچار تغییر عقیده می‌شوند و این تغییر عقیده در استادان و حتی طیف غیرانقلابی هم دیده می‌شود.

 

مختاری در ادامه افزود: همین که دانشجو فرصت می‌کند که در محضر فرد اول مملکت بایستد و راحت حرف بزند بسیار ارزشمند است و چنین چیزی را در هیچ کجای جهان تاکنون ندیده‌ایم. اینکه رهبری مدام برای حل مشکلات به استفاده از جوانان و اعتماد به آنها تاکید می‌کند براساس تجربه‌های متعدد جمهوری اسلامی در طول این ۳۸ سال است. همیشه رهبری علت فتح خرمشهر و غلبه بر قدرت های بزرگ در دفاع مقدس  را ایمان به خدا و تکیه و اعتماد به جوانان عنوان کردند و می‌گویند که این جوانان بودند که جنگ را پیش بردند؛ چرا که جوان خطر پذیر است و در چارت‌های  تعریف شده نم‌گنجد مثلا علی هاشمی در مقطعی که جنگ تحمیلی با مشکل مواجه شد و دیگر جواب نمی‌داد ودر حالی که نیروها در ناامیدی بسر می‌بردند طرح استفاده از حور و عملیات آبی خاکی را مطرح کرد.

 

وی ادامه داد: جوان در قالب احزاب نمی‌گنجد و این موانع را می‌شکند و صاحب خلاقیت است. نوگرایی و ابتکار لازمه کار مدیریتی است و یکی از عللی که ما همچنان از کشورهای جهان سوم هستیم، این است که جوانان در بدنه مدیریتی کشور ظهور و بروز چندانی ندارند. کسانی که مدام عبارات جوان گرایی بر زبان می رانند در عمل به گونه دیگری رفتار می‌کنند اما رهبری در نانو در انرژی هسته‌ای در موشکی و شاخه‌های متعدد علم به دانشجویان و جوانان اعتماد کردند. این همه جوان که دوستدار کار فرهنگی هستند، اما مدیران مرتب تجربه خویش را به رخ می‌کشند  در کدام دانشگاه ها ما یک جوان ۲۵ ساله مدیر داریم ولی اگر در جنگ تنها به این تجربه تکیه کرده بودیم امروز کشور سرنوشت چیز دیگری بود. 

 

مسئول بسیج دانشجویی علوم پزشکی اراک در مورد اینکه اگر در جلسه دیدار با رهبری حضور داشتید در پشت تریبون چه مسئله ای را مطرح می کردید، گفت: من خجالت می‌کشم در محضر رهبری صحبت کنم؛ چرا که ایشان مطالبات زیادی از حوزه دانشجویی دارند که بسیاری از آنها بر زمین مانده است. لازم است که ما بار دیگر به مطالبات رهبری از حوزه دانشجویی توجه کنیم و همیشه خود را در مقام نقد نبینیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=51810

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.