تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۵:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

علت پایین بودن کیفیت نان

محمد‌نعیم امینی‌فرد عضو کمیسیون بهداشت و معالجه مجلس شورای اسلامی در اظهار کرد وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درکنار خورده گیری از کیفیت نان، اظهار داشت:کیفیت نان نسبت به یک دهه سابق افزایش یافته اما ضایعات زیاد کماکان نشان‌دهنده کیفیت نادرست آن  هست.

وی با اظهار اینکه عوامل مکرری در کیفیت بد نان موثر هست، اضافه کرد: الگو‌های پخت نان در نانوایی‌ها و  پرداخت یارانه که دولت در رابطه با نان به مردم پرداخت می‌کند مهم‌ترین دلیل کیفیت پایین نان هست.

بیشتر بخوانید

دهک‌های پایین جامعه طاقت افزایش نرخ «نان» را ندارند

امینی‌فرد با اظهار اینکه کیفیت گندم تولیدی بر کیفیت نان تاثیر گذار هست، اظهار کرد: شکی نیست که گندم‌های خارجی با کیفیت‌تر و ارزان‌تر از گندم‌های درونی می باشند اما از سمت دیگر ضروری هست دقت کرد که گندم کالای استراتژیک هست بنابراین نمی‌توانیم کاملاً در مورد این مرجع غذایی منسوب به بیرون باشیم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با اظهار اینکه افزایش نرخ نان بدون افزایش کیفیت آن پذیرفتنی نیست، اضافه کرد: با دقت به اینکه دهک‌های پایین جامعه بیشترین استفاده کننده نان می باشند، بنابراین افزایش نرخ نان بدون در دیدگاه گرفتن وضع پولی مردم یقیناً با عدالت اجتماعی مغایر هست.

انتهای‌پیام/


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77354

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.