تاریخ ارسال : ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۳۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

علمی شدن ورزش مهمترین دغدغه ماست

علمی شدن ورزش مهمترین دغدغه ماستدکتر فرهاد مرادی شهپر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود:  با توجه به تجاربی که در سال های اخیر در سطوح ملی و بین المللی کسب کردیم در برگزاری یازدهمین کنگره پزشکی ورزشی و جلب مخاطب و انتقال پیام های علمی و اجرایی کنگره موفق پیش رویم.
وی گفت: سال قبل کنگره با محوریت انجمن علمی پزشکی برگزار شد و فدراسیون کنگره نداشت. در این دوره باتوجه به تجربه های کسب شده در بخش های مختلف خطای کمتری داشتیم و برنامه ها با نظم و انضباط بیشتری برگزار شد. برگزاری نمایشگاه تجهیزات ورزشی هم در حاشیه کنگره از موفق ترین بخش ها در این دوره بود و بیش از ۴۵ غرفه در این نمایشگاه حضور داشتند و با استقبال بسیار خوبی از طرف صاحبان صنایع، تولید کننده و وارد کننده ها مواجه شد. 
دکتر مرادی شهپر افزود: ارائه مطالب علمی در قالب ۸ پنل برای رشته های پر طرفدار ورزشی هم ارائه شد. ارائه این مطالب باعث شد تا مخاطبین اصلی رشته های مربوطه با عناوین اصلی مربوط به این رشته ها، آسیب ها و نحوه مقابله با آن آشنا شوند.
وی گفت: هدف اصلی از برگزاری این کنگره انتقال علم به بدنه ورزش کشور و علمی تر شدن آن است. اما بیشتر از محقق شدن این هدف دغدغه اصلی ما در فدراسیون پزشکی ورزشی چگونگی رسیدن به آن است. برگزاری همایش هایی این چنینی زمینه را برای تحقق این هدف بخوبی فراهم می کند و به انتقال بهتر و بیشتر علم به بدنه ورزش می انجامد.
دبیر کنگره یازدهمین دوره پزشکی ورزشی افزود: رئیس کنگره هم تلاش کرد تا این کنگره بصورت واحد و در قالب یک رویداد بزرگ علمی با استقبال بسیار زیاد برگزار شود. به همین علت با ۴ دانشگاه با تخصص پزشکی ورزشی و انجمن علمی این کنگره با موفقیت برگزار شد. در این دوره مخاطب ما فقط پزشکان و فیزیوتراپ ها نبودند بلکه بخش وسیعی از جامعه دانشگاهی و ورزشی که فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی بودند که تحت پوشش قرار گرفتند.
دکتر مرادی شهپر درباره برنامه های مربوط به کمیته آموزش فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: خوشبختانه کمیته آموزش فدراسیون پزشکی ورزشی یکی از موفق ترین کمیته ها است و یکی از موفق ترین سیستم های آموزشی در ورزش دارد. در ارزیابی عملکرد وزارت ورزش در رتبه دوم قرار گرفتیم. 
وی گفت: کمیته آموزش فدراسیون پزشکی ورزشی در طول سال در حدود ۱۰۰ دوره آموزشی مدون متمرکز و غیر متمرکز برگزار می کند. در ابتدای سال از آنجائیکه بازی های المپیک را پیش رو داشتیم در خصوص آسیب شناسی، پیشگیری و مباحث مربوط به دوپینگ را در دستور کار قرار دادیم. 
دکتر مرادی شهپر افزود: در این دوره از بازی های المپیک با مورد استثنایی ویروس زیکا که شیوع زیادی داشت مواجه بودیم. برای مبارزه با این ویروس با اداره کل مبارزه با بیماری های واگیردار در وزارت بهداشت همکاری کردیم و کمیته ای متشکل از نخبه های پزشکی تشکیل شد و توانستیم با برنامه های مورد نظر نگرانی های مربوط به شیوع ویروس زیکا را برطرف و شرایط را بخوبی کنترل کنیم. این اتفاق از دستاوردهای بسیار مهم کمیته آموزش فدراسیون پزشکی ورزشی قبل و بعد از المپیک بود.
یازدهمین دوره کنگره پزشکی ورزش ۲۴ تا ۲۶ آذر در هتل المپیک تهران برگزار شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34565

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.