تاریخ ارسال : ۱۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۷:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

علم‌الهدی: امضاکنندگان قرارداد توتال تحت تعقیب قرار بگیرند

صراط: آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به امضای قرارداد نفتی با توتال گفت: مقام معظم رهبری فرمودند استیفا و احیای حقوق عامه از وظایف قوه قضاییه است، مسؤولان قضایی بررسی کنید و امضاکنندگان این قرارداد را تحت تعقیب قرار دهید.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد در بارگاه منور رضوی، به بیان تفسیر آیات قرآن در شیطان شناسی پرداخت و اظهار کرد: در هفته‌های گذشته، آیه ۱۲ سوره اعراف تفسیر شد که شامل نکاتی درباره ویژگی‌ها و خصوصیات شیطان بود.

وی با بیان اینکه سه نکته انحرافی به‌عنوان سه نکته اول شیطنت شیطان مشخص‌شده است، ادامه داد: خداوند می‌فرماید «شیطان، انگیزه تو از اینکه در برابر آدم سجده نکردی وقتی من به تو امر کردم و فرمان دادم که سجده کنی، چه بود؟»، شیطان در مقام تبیین انگیزه خود، می‌گوید «من از آدم برترم، مرا از آتش آفریدی و آدم را از خاک».

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: در اینجا سه نکته انحرافی در جواب شیطان در برابر سئوال ذات مقدس پروردگار وجود دارد که به‌عنوان سه اصل در جریان اندیشه شیطانی در زندگی انسان‌ها است که اگر در حوزه زندگانی فردی و یا در حوزه زندگانی اجتماعی به وجود بیاید، آن فرد ابلیس است و آن جریان اجتماعی نیز که این سه نکته در او باشد، یک جریان شیطانی در عرصه‌های اجتماعی سیاسی است.

وی به فرمایش رهبر معظم انقلاب پیرامون وظایف قوه قضاییه در قبال مردم اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند احیا و استیفای حقوق عامه و حمایت از آزادی‌های مشروع مردم از وظایف قوه قضاییه است، پس باید به دنبال استیفای حقوق مردم باشد چه در عرصه مدیریت نظام و چه در عرصه برنامه‌ریزی.

هشدار آیت‌الله علم‌الهدی نسبت به ضایع شدن حقوق مردم

آیت‌الله علم‌الهدی نسبت به ضایع شدن حقوق مردم هشدار داد و عنوان کرد: طبق فرمان مقام معظم رهبری، قوه قضاییه باید با قدرت در احیای و استیفای حقوق مردم عمل کند که در این حوزه با دو نگرانی روبرو هستیم، نگرانی اول از تخلفات انتخاباتی است که با توجه به تأیید انتخابات از سوی شورای محترم نگهبان، قوه قضاییه با اسناد موجود از تخلفات انتخاباتی باید نسبت به استیفای حقوق عامه اقدام کند.

وی با بیان اینکه محروم شدن چهار میلیون نفر از تعیین سرنوشت خود، حق بزرگی است که ضایع‌شده، خاطرنشان کرد: آیا برای مردم حقی از تعیین سرنوشتشان بالاتر هست؟ چهار میلیون نفر از تعیین تکلیف و وظیفه خودشان محروم ماندند، قوه قضاییه وظیفه دارد این حق مردم را استیفا و احیا کند.

نگران رفت‌وآمدها و قرارداد با خارجی‌ها هستیم

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، دومین نگرانی را نگرانی از رفت‌وآمد خارجی‌ها و انعقاد قرارداد با آنان عنوان کرد و در تشریح آن، گفت: اخیراً قرارداد نفتی با شرکت توتال فرانسه بسته شد، طبق گفته وزیر نفت، ایران و شرکت فرانسوی به یک میزان آورده مالی داشته اما سهم ایران در این قرارداد، ۱۹٫۹ درصد، سهم توتال فرانسه ۵۰٫۱ درصد و سهم شرکت چینی ۳۰ درصد است، چرا باید نسبت آورده یکی باشد اما نسبت سهم از آن چنین اختلافی داشته باشد؟

چرا یک شرکت خارجی باید ۱۵ درصد خاک کشور را تملک کند؟

وی افزود: آقایان می‌گویند ۸۰ درصد میدان نفتی مال ما است، کی گفته ۸۰ درصد؟ ۱۰۰ درصد درآمد میدان نفتی باید متعلق به جمهوری اسلامی باشد چون ۱۰۰ درصد میدان نفتی در مالکیت ایران است، بعد می‌گویند شرکت توتال از میدان نفتی ۱۵ درصد سهم می‌گیرد و برداشت می‌کند، این را ما نمی‌دانستیم، خودشان اقرار کردند، فکر می‌کردیم فقط یک معامله و قرارداد است و در این قرارداد، سهم ایران کم است، حالا معلوم شد ۱۵ درصد ملک جمهوری اسلامی را هم به شرکت توتال واگذار کرده‌اند.

آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: یک آقا قلم‌فرسایی می‌کند که امام‌جمعه نمی‌تواند در این امور دخالت کند، چرا امام‌جمعه نمی‌تواند؟ این مطالبه رهبری است و وظیفه امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه، بیان مطالبات ایشان است، اگر مطالبه رهبری در تریبون نماز جمعه مطرح نشود، کجا مطرح شود؟

متن قراردادهای نفتی به تأیید نرسید اما آقایان امضا کردند

وی، قراردادهای نفتی را فاقد تأیید نظام برای اجرایی شدن عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری در ۱۲ تیرماه سال گذشته در جمع دانشجویان به موضوع قراردادهای جدید نفتی اشاره کردند و فرمودند «هنوز چیزی در این زمینه تصویب نشده و چیز مسلمی وجود ندارد؛ …؛ تا وقتی اصلاحات قراردادها انجام نگیرد و این کار به معنای واقعی کلمه مطابق منافع کشور نباشد، این اتفاق نخواهد افتاد و این نوع قرارداد بسته نخواهد شد، ما هم گفته‌ایم تا وقتی قضیه نهایی نشده، هیچ قراردادی نباید بسته بشود»، این قرارداد اصلاح‌نشده و آقایان آن را با شرکت توتال امضا کردند، این قرارداد با تأیید نرسیده.

امام‌جمعه مشهد مقدس ادامه داد: ما فناوری هسته‌ای و غنی‌سازی را به‌وسیله شهدای عزیزمان انجام دادیم اما چنین سرمایه‌ای از کشور به خارجی‌ها واگذار نکردیم، فناوری استخراج و اکتشاف گاز و نفت، پیچیده‌تر از فناوری هسته‌ای و غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم است؟

قوه قضاییه امضاکنندگان قرارداد توتال را تحت تعقیب قرار دهد

وی با بیان اینکه مشکل در قرارداد است نه در مالکیت میدان نفت و گاز، خاطرنشان کرد: قوه مقننه نیز در مورد این فساد سکوت مرگباری کرده، آقایان قوه قضاییه، مقام معظم رهبری فرمودند استیفا و احیای حقوق عامه از وظایف قوه قضاییه است باید بررسی کنید و امضاکنندگان این قرارداد را تحت تعقیب قرار دهید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=55905

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.