تاریخ ارسال : ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۳۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

«علم ژنتیک» ایران در منطقه اول هست

دکتر سید محمد اکرمی در اظهار کرد وگو با خبرنگار ایسنا،در این ارتباط اظهار کرد: ژنتیک پزشکی در کشور توانسته پلی میان پژوهش ها پایه و یافته های بالینی باشد که این امر نشان می دهد اگر پزشکان با متخصص ها ژنتیک مشارکت کنند یافته هایی مثمر ثمرتری خواهند داشت. 

 وی دنبال کرد: ایران در حوزه علم ژنتیک در منطقه اول است و در کمال خوشبختی در قیاس با زیادی از کشورهای اروپایی نیز با تولیدات و چاپ مقالات علمی در نشریات معتبر دنیا نشان داده که نه فقط کمبودی در این زمینه نداریم لکن جزو  کشورهای سرآمد محسوب می گردد.  

  رئیس انجمن علمی ژنتیک پزشکی ایران تصریح نمود: امروز ایران در حوزه های متفاوت ژنتیک مولکولی، گیاهی، جانوری، انسانی و پزشکی علم ژنتیک به بالندگی دست یافته و مقالات علمی زیادی منتشر نموده است.

اکرمی تاکید کرد:  در گذشته مریضی های ناشناخته مختلفی شناسایی می گردیدند، اما در کمال خوشبختی با پیشرفت علم ژنتیک تکلیف زیادی از این مریضی ها مشخص گردیده است و امروز ما توان داریم مریضی های متفاوت را تقسیم بندی کنیم و تشریح تازه ای از آنان دارا باشیم که نشان دهنده پیشرفت ما در علم ژنتیک است.

ریاست انجمن علمی ژنتیک پزشکی ایران افزود: وزارت بهداشت حدود ۲۰ سال گذشته به ارزش علم ژنتیک پی برد و پس از آن حدود ۶۰ نفر از اساتید به کشورهای بیگانه رفتند تا دوره علم ژنتیک را بگذارنند و پس از آن در تمام دانشگاه علوم پزشکی کشور پراکنده گردیدند. حالا نیز بعضی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور PHD این رشته را عرضه می کنند. 

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95568

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.