تاریخ ارسال : ۰۳ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۶:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

علیرضا بیرانوند در لیگ تاریخسار شد

دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس موفق شد با بسته نگه داشتن دروازه‌ی تیمش تا دقیقه ۷۲ دیدار با فولاد به رکورد تاریخی عدم دریافت گل در تاریخ لیگ برتر دست یابد.

 

به گزارش شلمچه نیوز، علیرضا بیرانوند، که از فصل گذشته با حضور در پرسپولیس توانسته به پیراهن تیم ملی نیز دست یابد، در این فصل شانس بزرگی را برای دستیابی به رکورد کلین شیت فصل در اختیار داشت و برای این منظور باید تا دقیقه ۷۲ جدال با فولاد خوزستان دروازه‌اش را بسته نگه می‌داشت.

علیرضا بیرانوند با کمک ساختار دفاعی فوق‌العاده پرسپولیس که اجازه کمترین فرصت را به حمله وران حریف نمی‌دهد در دیدار مقابل فولاد خوزستان عبور از ۴ رکوردار از حیث بسته نگه داشتن دروازه را پیش رو داشت که در نهایت توانست به این مهم تاریخی دست یابد. او تا پیش از جدال با فولاد خوزستان رکورد بسته نگه داشتن دروازه‌اش را به ۶۳۳ دقیقه رساند. شماره یک پرسپولیس بعد از دریافت گل در دقیقه ۸۷ از جلال الدین علی محمدی در جدال با سپاهان تا امروز مقابل نفت آبادان، استقلال تهران، سایپا، پدیده مشهد، پارس جنوبی جم، ذوب آهن اصفهان و سپیدرود رشت گلی دریافت نکرده. بسته ماندن دروازه در ۷ دیدار رکورد او را به ۶۳۰ دقیقه رساند و ۳ دقیقه از دیدار مقابل سپاهان این رکورد به ۶۳۳ دقیقه رسید تا علیرضا بیرانوند تنها ۷۲ دقیقه با رکورد رشک برانگیز آرمناک پطروسیان فاصله داشته باشد. در رده اول جدول برترین دروازه‌بان از حیث بسته نگه داشتن دروازه‌ تا پیش از دیدار دو تیم پرسپولیس و فولاد، آرمناک پطروسیان با ۷۰۴ دقیقه قرار داشت؛ دروازه‌بان ارمنستانی سابق سپاهان در لیگ اول حرفه‌ای با بسته نگه داشتن دروازه‌اش به مدت ۷۰۴ دقیقه این رکورد ۱۷ ساله را از خود به جا گذاشته بود تا در نهایت علیرضا بیرانوند موفق شود این رکورد تاریخی را به خود اختصاص دهد.

علیرضا بیرانوند برای رسیدن به این رکورد ابتدا از رکورد علی حسن صف ( ۶۶۸ دقیقه) گذشت. او در گام بعدی در دقیقه ۴۱ بازی با فولاد خوزستان از رکورد فرناندو دخسوس گذشت. وحید طالب‌لو، دروازه‌بان سابق استقلال نیز با رکوردی ۶۹۰ دقیقه‌ای در رده دوم جا داشت که علیرضا بیرانوند در دقیقه ۵۷ از آن عبور کرد. علیرضا بیرانوند که در دقیقه ۷۲ که حکم دستیابی به رکورد تاریخی و ۱۷ ساله را روبروی خود می‌دید روی ضربه رحیم زهیوی دروازه‌اش به خطر افتاد که توانست آن را مهار کند و جشن رکورد خود را اینگونه تکمیل کرد.

او اکنون باید برای دستیابی به رکوردهای تاریخی در فوتبال ایران با بزرگانی چون بهرام مودت، احمدرضا عابدزاده، ناصر حجازی و رضا قفلساز تلاش خود را آغاز کند و باید دید اینبار خواهد توانست این رکورد رشک برانگیز را ارتقا دهد یا خیر.

رکورد بسته نگه داشتن دروازه در فوتبال ایران در اختیار بهرام مودت، گلر سابق پرسپولیس است که طی بازه زمانی ۱۳۱ روزه و به مدت ۸۴۴ دقیقه موفق به بسته نگه داشتن دروازه‌ی خود شده است. در رده دوم این رکورد نیز ناصر حجازی قرار دارد که به مدت ۸۳۷ دقیقه دروازه‌اش را از حریفان حفظ کرده و در رده سوم این رکوردهای شگفت‌انگیز نیز احمدرضا عابدزاده قرار دارد که او نیز به مدت ۸۰۲ دقیقه دروازه‌اش را بسته نگه داشته است. در رده‌‌های بعدی رکوردداران بسته نگه داشتن دروازه فوتبال ایران نیز رضا قفلساز (۷۵۴ دقیقه) و محمدرضا مهربان (۶۸۵ دقیقه) قرار دارند.

منبع؛ ورزش۳


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80357

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.