تاریخ ارسال : ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۲۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

علی صادقی: من خودم پارتی ام!

.. «.. «خالتور» به کارگردانی محمدحسین فرحبخش با بازی علی صادقی این ایام بر پرده سینماست، به این دستاویز گفت‌وگویی با این هنرمند داشتیم و او برایمان از کم‌کاری‌هایش در سینما و تلویزیون، استندآپ کمدی و.

مشارکت با محمدحسین فرحبخش به چه شکل بود؟

آ مشارکت با محمدحسین فرحبخش به چه شکل بود؟ آقای فرحبخش دوستم بود و اظهار کرد یه کاری هست بیا انجامش بده و من هم رفتم.

یعنی منحصرا به علت دوستی بود؟

خب، من که هم اکنون ۲۰۰ فیلمنامه جلوی دستم ندارم که از بین آنان یکی را انتخاب کنم و در نهایت لازم هست یک کاری انجام بدهم تا پول دربیاورم.

از روی کدام فیلم قدیمی؟

چه گردید که کمرنگ شدید؟ آن هم در شرایطی که فیلمسازان تاکنون به سینمای طنز گرایش دارند و از آن‌طرف مردم هم به دیدن فیلم‌های کمدی علاقه‌مندند!

شما در دهه قبل در اقدامات کمدی حضور پر رنگی داشتید و اتفاقا در این ژانر خیلی هم موفق بودید. چه گردید که کمرنگ شدید؟ آن هم در شرایطی که فیلمسازان تاکنون به سینمای طنز گرایش دارند و از آن‌طرف مردم هم به دیدن فیلم‌های کمدی علاقه‌مندند! علتش را خودم هم نمی‌دانم. هم اکنون انگار هر کسی کاری می‌سازد از دوستان خودش دعوت به‌ کار می‌کند و خب اشکالی هم ندارد.

یعنی نقش‌ها را بین دوستان و آشنایانشان تقسیم می‌کنند و پارتی بازی سبب کم‌کاری شماست؟

نمی‌دانم، اگر به پارتی باشد که من خودم پارتی‌ام، اما پارتی بازی نیست و اصلا نمی‌دانم داستان چیست!

شما به غیر از بازیگری حرفه دیگری هم دارید؟

از قدیم موزیک الکترونیکی (بدون کلام) می‌ساختم و از هنگامی کم کار گردیدم با یکی از دوستان چند آهنگ مهیا کردیم و به ارشاد بردیم، اما می‌گویند نوازنده ندارید و به همین علت مجوز کنسرت را نمی‌دهند!

من هم اگر روزی کاری بسازم دوستان خودم را سرکار می‌برم. شما به چه علت استندآپ کمدی اجرا نمی‌کنید؟

هم اکنون استندآپ کمدی خیلی توسیع پیدا کرده و از این جهت که چالش‌ها و اقداماتی نادرست اجتماعی را با زبان طنز اظهار می‌کند، موفق هم بوده. شما به چه علت استندآپ کمدی اجرا نمی‌کنید؟ بنظرم لازم هست اتفاق شاد و جالبی برای کسی که استندآپ کمدی اجرا می‌کند رخ دهد تا بعد برود روی صحنه و آن را اجرا کند، اما برخی از دوستان می‌روند آن بالا و خاطرات دیگران را از قول خودشان تشریح می‌کنند.

اصلا این استندآپ کمدی‌ها را تائید می‌کنید؟

اکنون نه این‌که من بخواهم غری بزنم که به چه علت این کار را می‌کنند، اما نه برای خودم خاطره خاصی اتفاق افتاده که بروم آن را تشریح کنم و نه خاطره خاصی از کسی سراغ دارم.

نظرتان در مورد بازی در نقش‌های طنز چیست؟

بله، به هر حال این هم نوعی از کمدی هست که در تمام دنیا به‌عنوان یک حرفه شناخته می‌شود، اما اجرای استندآپ کمدی در کشورهای دیگر واقعا کمدی هست، در حالی‌که در اینجا منحصرا خاطره‌گویی و انگشت‌گذاری روی معضلات هست. بازی طنز اصلا به معنی لودگی نیست و برخلاف گمان خیلی‌ها اصلا کار راحتی نیست. اگر این‌طور بود همه بازیگران طنز به یک اندازه طرفدار داشتند. بازی طنز اتفاقا خیلی سخت هست.

در اجرای نقش‌های کمدی مثال عینی هم برای خودتان در سینمای ایران و جهان دارید؟

بنظرم دست‌کم گرفتن طنز نوعی فحش هست.

بازی کدام بازیگر طنز را زیادتر از دیگران می‌پسندید؟

البته فیلم‌های طنز چه ایرانی چه خارجی را نگاه می‌کنم و هر نکته‌ای بنظرم جالب بیاید از آن در کارهایم استفاده می‌کنم، اما این‌که بخواهم یک نفر را برای خودم الگو کنم نه، اصلا.

در حال حاضر مشغول چه کاری هستند؟

چه توقعی از سینما دارید؟

توقع خاصی ندارم.

ساناز قنبری


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78454

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.