تاریخ ارسال : ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۴:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عملکرد منفی فدراسیون خادم نسبت به کشتی مازندران!

در این ایام انتخابات رئیس فدراسیون کشتی در جریان خواهد بود، شایسته است نگاهی کوتاه و گذرا نسبت به عملکرد رسول خادم در رابطه با کشتی مازندران داشته باشیم و ببینیم آیا خادم به کشتی مازندران خدمت نموده یا بی تفاوت یا مخالف با کشتی این دیار بوده است.

 

به گزارش شلمچه نیوز، ما رفتار و گفتار عملکرد رسول خادم در مسابقات لیگ سراسری باشگاههای جهان در جویبار را فراموش نمی کنیم و البته وی رفتاری بدتر از جویبار را در پیکارهای قهرمانی کشتی آزاد باشگاههای کشور در بابل از خود نشان داد که با قدری انتقاد از سوی اصغر ثمربخش رئیس هیأت کشتی مازندران ، بر اخراج وی تأکید ، اما با رایزنی زیاد و اعتراضات و انتقادات جامعه کشتی استان ، از تصمیم خود بر عزل ثمربخش خودداری کرد.

 

البته زور خادم برای عزل رئیس هیأت کشتی استان آنهم به جهت حمایت مطلق و قاطعانه مدیر کل ورزش و جوانان مازندران از ثمربخش ،نمی چربید زیرا منطقی در این تصمیم نابخردانه وی دیده نمی شد.

 

در دوران مسئولیت رسول خادم هیچگاه مازندرانی ها علیرغم پیشنهاد میزبانی مسابقات قهرمانی کشور و قهرمانی جهان ، نتوانستند میزبان این دو رویداد باشند زیرا رئیس فدراسیون تمایلی به میزبانی مازندرانی برای جان بین المللی تختی و یا جام جهانی نداشت.

 

این تحلیل خبری حاکیست در دوران مسئولیت رسول خادم هیچگاه به مربیان سازنده کشتی این دیار در مقاطع سنی پایه توجه نشد اما برای خراسانی ها ، تهرانی ها، لرستانی ها این مهم مهیا بود؛ ۸۰ درصد نفرات تیم ملی نوجوانان مازندرانی بودند اما سرمربی از مازندران در هیچ یک از ارکان تیم های ملی نونهالان و نوجوانان و جوانان و امیدها و حتی بزرگسالان حضور نداشتند.

 

قابل ذکر است رئیس فدراسیون کشتی مدعی بود که هر مربی سازنده بیشترین نفرات در تیم ملی در مقاطع سنی مختلف باشد در تیم ملی به عنوان مربی از وی استفاده می شود اما در عمل به هیچ عنوان این ادعا جامه عمل به خود ندید و حتی در مسابقات المپیک و قهرمانی جهان و آسیا نیز از مربیان اعزامی به مسابقات در حد نرمش استفاده کردندو از آنها به عنوان کوچینگ در صحنه های آسیایی – جهانی و المپیک استفاده نشد.

 

نگارنده خود به عنوان یک کارشناس کشتی از عملکرد فدراسیون خادم در مسابقات آسیایی، جهانی و المپیک معترض است براستی مگر می توانستیم نتایج بدتر از نهم هم به دست آورد! در بحث دوپینگ و معرفی شدن محمدیان از ساری نقش منفی کمیته پزشکی فدراسیون غیرقابل انکار است که نتوانست به درستی این کشتی گیر با آتیه مازندرانی را هدایت و مسیر صحیح را به وی نشان بدهد.

 

برپایه این تحلیل خبری در همین مازندران سید مراد محمدی، عسگری محمدیان، مجید ترکان ، علی شکری پور، حسین کریمی، برادران واگذاری، محمود اسماعیل پور، مصطفی میرعمادیان، محمد حسین دباغی، نقی داداشی و … می توانند به عنوان سرمربی تیم ملی ایفای وظیفه کنند.

 

در دوران مسئولیت رسول خادم کشتی مازندران تحقیر شده و خادم تنها از درخشش و پیروزی های قهرمانان مازندرانی سوء استفاده داشته است. اگر نبود تک مدال طلای مازندرانی ها در مسابقات المپیک و قهرمانی بزرگسالان و امیدهای جهان ، نام و یادی از کشتی کشورمان در این دو رویداد بزرگ ورزشی به میان نمی آمد.

در تصدیق این ادعا باید اذعان داشت در دوران مدیریت رسول خادم ، صدمات زیادی از نظر کسب افتخارت ورزشی به کشتی وارد شده است ؛ صراحتاً باید اعلام داشت که در دوران مسئولیت مرحوم حجت اله خطیب در فدراسیون ، کشتی کشورمان و البته جایگاه مازندرانی ها در کشتی جهان به مراتب رفیع تر و شرایط مساعد تری را شاهد بودیم.

 

به هر سو امید است روزی سکان هدایت کشتی کشورمان به دست افراد کارآمدی قرار بگیرد که به دنبال احیای کشتی در همه کشورمان به صورت متوازن باشند و موضوع حائز اهمیت ، احیای کشتی در مازندران و توجه به مربیان سازنده ای در استان های مختلف کشورمان است که می توانند به اعتلای این رشته مهم ورزشی ایران اسلامی کمک شایانی نمایند.

 

این گزارش برای پیشنهاد ساماندهی وضعیت نابسمان فدراسیون و کشتی کشورمان خاطر نشان می کند ساماندهی قانونی مسابقات قهرمانی کشتی در مقاطع سنی مختلف و لیگ کشتی ، اقتدار و استقلال کشتی، کاهش هزینه های بی حساب و کتاب مالی در ورزشی و مسابقات تهی از ارزش فنی همچون مسابقات کشتی باشگاههای کشور، احیای واقعی مسابقات جام بین المللی تختی ، توجه به حضور شهرستان ها در ارکان مختلف فدراسیون و کمیته های زیرمجموعه فدراسیون کشتی، استفاده از مربیان سازنده در کشتی کشور و تیم ملی کشتی کشورمان، شایسته سالاری در همه ارکان فدراسیون کشتی ، تشکیل استقلال و اقتدار کمیته داوران و مربیان و فنی و نقش آفرینی برجسته تر شورای فنی که بتوانند دیدگاه خود را بدون هرگونه جانبداری ها مطرح کنند نه اینکه چشم و گوش بسته ، برده ی رئیس فدراسیون باشند ، می تواند مواردی برای برون رفت از چالش موجود در فدراسیون کشتی کشورمان باشد.

 

شعبان وفایی نژاد – کارشناس کشتی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79423

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.