تاریخ ارسال : ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عوامل آسیب پذیری شوراها در افکار عمومی

در این مقاله بسیار خلاصه قصد بر این است که جایگاه قانونی و مسیر کنونی این نهاد و عوامل آسیب پذیری آن را نقد و بررسی کنیم .

 

به گزارش شلمچه نیوز، در قانون جایگاه اختیارات عالی در مدیریت شهری به اعضای شورا داده شد در شرایط کنونی همه اختیارات از شورائیان حذف اما کلی امکانات و اختیارات داده شدکه به رضایت منتخبین شورا در تأمین منافع مالی خلاصه شد و بزرگترین نقطه آسیب پذیری این نهاد مردمی می باشد .

 

در افکار عمومی اعضای شوراها را تنها در راستای تأمین منافع افراد به خصوص تفسیر و تحلیل و شخصیت تراشی می کنند در شرایط کنونی اعضای شورا در حال حذف و تخریب همدیگر هستند و همه جلسات و بازدیدها و دیدارها تنها در حد یک نمایش و سیاه بازی می باشد.

 

بیشترین پرونده تخلفات مالی و اخلاقی و اداری و قانونی در دادگستری ها و سازمان بازرسی و حراست وزارت کشور و استانداری ها و حتی شهرداری ها در مباحث عملکرد شورا دوستان و رفقا و نیروهای سفارشی در دریافتی ها از منابع مالی شهروندان ۹۸ درصد اعضای شوراها نمی دانند که اعتبارات مالی شهرداری ها چگونه هزینه می شود و ورود در اختیارات شهرداران را خط قرمز خود می دانند.

 

شورائیان به جهت تأمین منافع خود تیمسازی های اکثر و اقلیت در کمسیون ها و سازمان ها و نهاد و تشکیل جریان ها و باندهای سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و سازمان بازرسی و دستگاههای نظارتی و وزارت کشور و استانداری ها و فرمانداری ها که به نهاد بالادستی در شوراهای شهرها هستند به هیچ عنوان در امور داخلی هزینه ها اختیارات و اعتبارات ورود نمی کنند .

 

 

رئیس امور بازرسی وزارت کشور چند سال قبل گفت: بیشترین پرونده تخلفات اعضای شوراها مربوط می شود وزارت کشور، قوه قضائیه ، استانداری ها برای شوراهای شهرها باید وزارت کشور لایحه به مجلس بدهد جهت تصویب برای نظارت واقعی بر عملکرد شوراها و برای نظارت حدود اختیارات آنها مشخص شود .

 

 

این که نمی شود اعضای شوراها شهردارانی انتخاب کنند که مغایر با روح قانون باشد و استانداری مخالفت کنند شوراها هیچگونه توجهی به جایگاه قانونی اختیارات خود ندارند و سکوت کنونی وزارت کشور و سازمان بازرسی در تخلفات شورائیان خیانتی بزرگ محسوب می شود در سویی دیگر جذب نیروهای مازاد در شهرداری ها نیز مصداقی دیگر از خیانت به مردم است .

 

طی چند سال آینده شهرداری ها با روند کنونی بیش از پیش ورشکسته می شوند و شوراهایی که طی این ۴ سال به صورت قانونی و غیرقانونی اقدام به جذب نیرو برای تأمین منافع خود و جریان های سیاسی شان می کنند نه تنها خدمتی به شهر نکرده اند بلکه نماد عینی خیانت محسوب می شوند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=68890

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.