تاریخ ارسال : ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۰:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عکس العمل “باروز” به غیبت ایران و روسیه در جام جهانی کشتی آزاد آمریکا

به گزارش ایسنا، سایت Gazette در مطلبی به غیبت تیمهای ایران و روسیه در جام جهانی کشتی آزاد اشاره کرده است. در این گزارش آمده است: آخر هفته در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد کشتی گیران آمریکایی توان ندارند کشتی گیران روس را در نمایشی لذت بخش مغلوب کنند و روی تشک کشتی آنان را مغلوب خود کنند. علی رغم این که آمریکا سال کنونی شانس خوبی برای متوقف کردن قهرمانی شش ساله ایران در جام جهانی کشتی آزاد داشت، این تیم با ایرانی ها هم توان ندارد مقابله کند.

ایران و روسیه کشتی گیران خود را به این مسابقات نخواهند آورد. اتحادیه جهانی کشتی سال کنونی درخواست ایران را برای میزبانی مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در پاییز به جای بهار زیر سؤال برد و به نظر می آید ایران در عکس العمل به این قضیه تیم کشتی آزاد خود را به مسابقات جام جهانی سال کنونی در آمریکا نفرستاد.

در برابر، کشتی گیران روس نتوانستند به موقع ویزای آمریکا بگیرند. سفارت آمریکا در روسیه اعلام نمود که دولت این کشور به اندازه کافی مامور برای گفت و گو با کشتی گیران در سفارت نداشته است. وزارت امور خارجه روسیه اعلام نموده است که آمریکا برنامه ریزی درستی برای انجام گفت و گو ها نداشته است و این کار دولت آمریکا تبعیضی معلوم است.

این مسائل موجب می گردد که ورزش کسل کننده گردد و طرفداران و سر انجام ورزش کشتی از هیجان محروم گردند. از سال ۱۹۷۳ تاحالا روسیه هیچ جام جهانی کشتی را از دست نداده بود.

در سال های ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ روسیه پس از ایران در این مسابقات دوم گردید و در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ آمریکا مقام دوم را به دست آورد(ایران در شش سال موخر قهرمان جام جهانی شده است).

مغولستان و هند در این رابتها جایگزین ایران و روسیه شده اند. این که  کشتی گیران آمریکایی چه احساسی در این باره دارند بستگی دارد که از کدام کشتی گیر این سؤال را بپرسید.

جردن باروز یکی از کشتی گیران برتر جهان و قهرمان پنج دوره مسابقات جهانی و  المپیک در مورد غیبت کشتی گیران ایران و روسیه می گوید: ما مطمئنا دوست داریم که در برابر ایران و روسیه برنده شویم. بجز تیم ما این دو تیم در جهان خوب ترین می باشند. ما می خواهیم خوب ترین کشتی گیران را ببریم، زیرا این کار به ما ارزش می دهد. به طور مثال بگویند آنان قهرمان جهان گردیدند اما خوب ترین تیم ها در این مسابقات حضور نداشتند. تمام کاری که توان داریم انجام دهیم این است که خوب ترین قدرت خود را به کار بریم و در بالاترین سطح مسابقه دهیم.

بیل زادیک ، مربی تیم آمریکا نیز در این باره اظهار کرد: دلخور کننده است که آنان نتوانستند این جا باشند، زیرا آنان سابقه قوی در کشتی دارند. علی رغم مشکلات سیاسی بین کشورها، فدراسیون های کشتی با هم ارتباط برادرانه دارند. سال گذشته ما کوشش بسیاری کردیم تا در مسابقات جام جهانی شرکت کنیم. این مسابقات در کرمانشاه ایران بود. در آخر توانستیم در آنجا مسابقه دهیم.

این که به چه سبب کشتی گیران روسیه ویزا نگرفته اند و به چه سبب زودتر مشکل را حل نکرده اند را کسی نمی داند. این مسئله معلوم نیست.

میخائیل دگتیارف، رییس کمیته ورزش و جوانان مجلس دومای روسیه در این باره ، اظهار کرد : آمریکا با شوق فراوان برای اذیت کردن روس ها، قدرت خود برای برپایی مسابقات بزرگ ورزش را زیر سؤال می برد.

با حضور تیم های کشتی ژاپن، آذربایجان، قزاقستان، گرجستان، کوبا، هند و مغولستان در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد سال کنونی، آمریکا توان دارد برای نخستین بار از سال ۲۰۰۳ قهرمان جهان گردد.

انتهای پیام   


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94634

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.