تاریخ ارسال : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

غارت ۲ میلیارد دلار مزه کرد /آمریکا طلبکار ۵۳ میلیارد دیگر!

در پی رفتارهای منفعلانه دولت و وزارت‌خارجه مقابل دستبرد ۲ میلیارد دلاری آمریکا، یک عضو اندیشکده بنیاد دفاع از دموکراسی مدعی شد ایران باید ۵۳ میلیارد دلار دیگر به آمریکا غرامت بدهد!
به گزارش شلمچه نیوز، اُرد کیتری در نشریه این بنیاد مدعی شد آمریکا می‌تواند با انتساب برخی حملات تروریستی به ایران، علاوه بر ۲ میلیارد دلار اخیر، ۵۳ میلیارد دیگر غرامت را مطالبه کند! وی می‌نویسد: دیوان‌عالی آمریکا رای داده است که دولت ایران باید از محل دارایی‌های مسدود شده خود دو میلیارد دلار به بازماندگان انفجار پایگاه تفنگداران دریایی آمریکا در سال ۱۹۸۳ در بیروت پرداخت کند؛ این اقدام گرچه گام مهمی برای جبران خسارت وارد شده از تروریسم ایران به قربانیان آمریکایی محسوب می‌شود، اما ناقص است. براین اساس قربانیان آمریکایی تروریسم ایران، می‌توانند نزدیک به ۵۳ میلیارد دلار دیگر از دولت ایران طلب کنند و ۲۶ میلیارد دلار از این مبلغ غرامت به بازماندگان است و ۳۰ میلیارد دلار نیز مبلغی است که به عنوان مجازات برای نهادهای دولتی و مقامات ایرانی تعیین شده است.
عضو اندیشکده FDD‌(اف‌دی‌دی) می‌نویسد: «تا زمانی که ایران این پرونده‌های عظیم را که کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند، حل و فصل نکند، همچنان روابطش با آمریکا و گسترش روابط تجاری این کشور با اروپا و سایر کشورها تحت‌الشعاع آن قرار خواهد داشت.»
ارد کیتری ۱۱ سال به عنوان مشاور در وزارت امور خارجه آمریکا مشغول به کار بوده است.
بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها اندکی قبل از حوادث تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ تاسیس شد.
این مرکز که در شهر واشنگتن واقع شده، «آسیب‌پذیرترین نقاط ضعف ایران» را «عملیات رسانه‌ای آن، جایگاه آن در آمریکا و اروپا، و سرمایه‌های ایران در خارج از مرزها تعریف و تصریح کرده است که هدف خود در قبال ایران را از طریق تمرکز بر این نقاط ضعف محقق می‌کند.
یادآور می‌شود دولت و وزارت خارجه کشورمان غیر از برخی کلی‌گویی‌های انتقادی علیه رژیم آمریکا هیچ اقدام قاطعی برای بازپس‌گیری اموال ملت ایران انجام نداده و به جای آن مشغول فرافکنی و بدگویی علیه دولت سابق – به جای دولت اصلاحات که عامل اصلی سرمایه‌گذاری ۲ میلیاردی مذکور می‌باشد- بوده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=16901

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.