تاریخ ارسال : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

غذاهای اعیانی برای ضیافت های رودربایستی دار


 
آجیل پلو

غذاهای اعیانی برای ضیافت های رودربایستی دار مواد لازم برای ۴تا۶ نفر

۵۰۰ داغ برنج۵۰۰ گرم  مرغ بدون استخوان۳۰۰ گرم  برگه زردآلو۵۰۰ گرم  برگه قیسی۲۰۰ گرم  حین بادام۲۰۰ گرم  حین پسته۳۰۰گرم  زرشک۲عدد  پیازمتوسط۱  ق چ زعفران سائیده شده  کره به مقدار لازم نمک به مقدار لازم
طرز تامین:

۱٫   500 داغ برنج۵۰۰ گرم  مرغ بدون استخوان۳۰۰ گرم  برگه زردآلو۵۰۰ گرم  برگه قیسی۲۰۰ گرم  حین بادام۲۰۰ گرم  حین پسته۳۰۰گرم  زرشک۲عدد  پیازمتوسط۱  ق چ زعفران سائیده شده  کره به مقدار لازم نمک به مقدار لازم۱٫ پس از ان آنان را خرد کنید.

۲٫ برنج را هم از چند ساعت قبل خیس کنید. قابلمه ای حاوی آب روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا به جوش آید.

۳٫ پس از ان برنج را همراه با نمک به آن اضافه کنید و بگذارید مغز آن نیم پز گردد. بعد آن را آبکشی کنید. برگه های زردآلو را بشویید و در کاسه مناسبی حاوی مقداری آب حدود ۲ساعت خیس کنید.

۴٫ اکنون قیسی ها را هم بشویید و از وسط نصف کنید. قیسی های نصف شده را در مقداری آب خیس کنید. در یک تابه شایسته مقداری کره بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید. پس از ان کمی زعفران به آن اضافه کرده و قیسی ها را در مخلوط کره و زعفران کمی تفت دهید. از سمت دیگر یکی از پیازها را پوست گرفته و بصورت خلالی خرد کنید.

۵٫ پس از ان در تابه دیگری مقداری کره بریزید و پیاز خرد شده را در آن سرخ کنید. در این فاصله برگه های زردآلو را نیز داخل سبدی بریزید و بگذارید آب اضافی آنان بیرون گردد.

۶٫ پس از ان، به پیاز داغ اضافه کنید و تفت دهید. زرشک را هم بصورت جداگانه در کره یا روغن سرخ کنید.

یه جور دیگه

پیاز دیگر را نیز بصورت خلالی خرد کنید و در تابه دیگری حاوی کمی کره و زعفران تفت دهید.

 رولت گوشت با طعم زرشک

پس از ان تکه های مرغ را همراه با نمک  اضافه کرده و سرخ کنید.

غذاهای اعیانی برای ضیافت های رودربایستی دار مواد لازم برای تهیه رولت:

۵۰۰ داغ گوشت چرخ کرده مخلوط۲ عدد پیاز متوسط۲ حبه سیر۴ تا ۵ دانه فلفل سیاه درسته۱  ق چ نمکپودرسوخاری به مقدار لازم۱  ق س رب گوجه فرنگیمواد لازم برای داخل رولت:۲ عدد تخم مرغ۳ ق س جعفری یا گشنیز خردشدهنمک و فلفل به میزان لازم۳ ق س زرشک۲ ق س گردوی خردشده
طرز تامین:

۱٫  در قابلمه مد دیدگاه مقداری روغن بریزید و ته آن را با سیب زمینی یا نان بپوشانید.

۲٫ بعد آن را به روش مرسوم دم کنید. کهنگام کشیدن برنج مخلوط، مقداری از تکه های سرخ شده مرغ را در لابه لای مواد ریخته و مقداری را نیز در کنار بقیه مواد روی برنج بریزید.   

3.   پیازها را خرد  و  سیرها را هم   رنده کنید.   با دقت به اینکه با این مقدار گوشت، می توانید دو عدد رولت صحیح کنید، مقدار گوشت را به دو بخش برابر تقسیم کنید.

۴٫      به طور یکنواخت با فشار آوردن روی گوشت، لبه های آن را نازک کنید، یکی از مخلوط های داخل رولت را مهیا کنید و سطح گوشت را با آن بپوشانید. برای مهیا کردن مواد داخل رول، ابتدا تخم مرغ ها را آب پز کرده و بعد از پوست کندن بصورت حلقه حلقه، خرد کنید. اکنون جعفری یا گشنیز خرد شده را روی گوشت بریزید و پس از ان تخم مرغ ها را روی سبزی بچینید و با پاشیدن نمک و فلفل، آن را مزه دار کنید.   داخل تابه ای  مقداری روغن بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا داغ گردد.

 آش رشته ترش

غذاهای اعیانی برای ضیافت های رودربایستی دار مواد لازم برای ۸ نفر

۷۵۰ گرم  نخود، لوبیا چیتی و عدس (معمولا مقدار عدس باید بیشتر از نخود و لوبیا باشد)۱ کیلوگرم سبزی آش خرد شده ۳ عدد پیاز متوسط روغن مایع ویژه سرخ کردنی  به مقدار لازم۲۰۰ داغ آلبالو خشک، قیسی، برگه زردآلو و آلو۷۵۰ داغ رشته ویژه آش۱ ق س  پودر نعنا خشک۲ /۱ پیمانه  شیره انگور۲  پیمانه سرکه انگور۱  لیوان آب گوشت یا آب قلم نمک و فلفل به مقدار لازم
طرز تامین:

۱٫    بعد از پهن کردن گوشت روی سینی، زرشک را شسته و با گردوی خردشده مخلوط کنید. پس از ان آن را روی گوشت بریزید و اکنون دو سمت گوشت را مثل روش قبل روی هم چسبانده و آن را سرخ کنید.

۲٫ تابه کوچک دیگری هم مهیا کنید و در آن کمی روغن بریزید. پس از ان یک قاشق سوپ خوری رب گوجه فرنگی را در آن تفت داده و مقداری آب هم به آن اضافه کنید.

۳٫ 

4.  از پیازها را هم پوست کنده و بصورت خلالی خرد کنید. در قابلمه بزرگ ویژه پخت آش مقداری روغن بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا داغ گردد. پس از ان دوسوم پیازهای خرد شده را در آن تفت دهید تا کمی طلایی گردند.

فوت و فن

پس از ان آب قلم یا گوشت را همراه با دو لیوان آب معمولی و نخود و لوبیا اضافه کنید و بگذارید بپزند.

 پسته پلو با مرغ

غذاهای اعیانی برای ضیافت های رودربایستی دار    مواد لازم برای ۴ نفر

  3 پیمانه برنج۸ تکه فیله مرغ۳ پیمانه مغز پسته ۲ پیمانه شوید جدید یا خشک۲ عدد پیاز متوسط۱ عدد سیب کوچک۲ عدد ساقه کرفس۲ عدد هویج کوچکنمک و فلفل به مقدار لازمروغن به مقدار لازم۳ ق س زعفران آب کرده۳ ق س زرشک
طرز تامین:

۱٫  اکنون در قابلمه را بگذارید و حوصله کنید تا حبوبات کاملا پخته گردند.  پس از ان سبزی خرد شده را داخل قابلمه بریزید و کمی حرارت دهید تا سبزی نیم پز گردد.

۲٫  

3.  سعی کنید برنج در هنگام شستن خرد نشود.   ک شویدها را بعد از پاک کرده وخوب خرد کنید و کناری بگذارید.

فوت وفن

پیازها را هم ریز خرد کنید. فیله های مرغ را در مقداری روغن بریزید و در اواسط پخت، پیاز خرد کرده را هم افزوده و بعد از کمی تفت دادن مقدار آب بریزید و بگذارید تا تکه های مرغ بپزند.   البته برای مزه دار کردن مرغ ها کمی زعفران آب کرده و نمک و فلفل هم اضافه کنید.

 قیمه ترکی یا«پیچاق قیمه»

برنج آبکش شده را روی ته دیگ ریخته و لایه لایه شوید و مغزپسته های بدون پوست را به آن اضافه کنید.

غذاهای اعیانی برای ضیافت های رودربایستی دار مواد لازم برای ۶ نفر

۵۰۰ داغ گوشت قیمه ای۱۵۰ گرم  حین بادام۲عدد پیاز بزرگ نمک، فلفل، دارچین و زردچوبه به مقدار لازم۲ /۱ ق چ سرپر زعفران ساییده شده۲ق س آبغوره۱ ق س رب گوجه فرنگی۲عدد تخم مرغ روغن به مقدار لازم
طرز تامین:

۱٫  مقداری روغن روی برنج ریخته و آن را به مدت ۴۵دقیقه دم کنید.یکی مقداری برنج را با زعفران خوش عطر و بو کرده و با آن روی غذایتان را تزئین کنید. کمی زرشک را هم در روغن یا کره تفت دهید و با آن اطراف برنج را زیباتر کنید.

۲٫

۳٫  500 داغ گوشت قیمه ای۱۵۰ گرم  حین بادام۲عدد پیاز بزرگ نمک، فلفل، دارچین و زردچوبه به مقدار لازم۲ /۱ ق چ سرپر زعفران ساییده شده۲ق س آبغوره۱ ق س رب گوجه فرنگی۲عدد تخم مرغ روغن به مقدار لازم۱٫

۴٫   ابتدا گوشت را بصورت قیمه ای خرد کنید، بشوییدودر سبدی بگذارید تا آب اضافی آن بیرون گردد.

۵٫ از این فاز به بعد ۲ روش وجود دارد:

– یکی از پیازها را پوست کنده و بصورت خلالی خرد کنید.

– در یک قابلمه، مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید. پیاز خرد شده را اضافه کنید و آن مقدار حرارت دهید تا طلایی گردد.

یه جور دیگه

یک


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77528

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.