تاریخ ارسال : ۲۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۲۹ 2 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

غنیمت های طلایی یک فرمانده در عملیات کربلای یک مهران!

در طول هشت سال دفاع مقدس نام لشکر ویژه ۲۵ کربلا و گردان مسلم بن عقیل(ع) این لشکر همیشه ماندگار و عزیز خواهد بود.

به گزارش شلمچه نیوز، از یادگاران دفاع مقدس در گردان مسلم بن عقیل (ع)، فرماندهان و رزمندگان پرافتخاری همچون شهیدان؛ عالی، خداداد، باباجانیان، نژاداکبر، علمدار و …  را در خود به یادگار زیاد دیده است که همان گمنامان زمین و معروفان آسمانی که همچنان در بین ما گمنامند!

رزمندگان شمالی لشکر کربلا در همه عملیات های هشت سال جنگ حضور داشتند و به قول سردار شهید همدانی تعداد گردان های لشکر ۲۵ مازندران همیشه بیشتر از لشکرهای دیگر بوده است و تا جایی که بیشتر وقت ها کمک حال دیگر لشکرها هم می شدند.

im9942

سردار علی اکبرنژاد هم یکی از فرماندهان لشکر ویژه ۲۵ کربلا در طول دفاع مقدس بوده است. او که جانباز ۷۵ درصد می باشد، در زمان دفاع مقدس سه بار مجروح سختی شده است.

در فاو و پس از یک حماسه کم نظیری که شنیدن قصه آن در حال حاضر شبیه به افسانه ای بیش نیست اما واقعیتی است مثل همه ایثارگری های رزمندگان عزیز ایران اسلامی ما که شناسنامه مقاومت ما محسوب می شوند. او در فاو همچون دیگر رزمندگان دلیر لشکر ۲۵ کربلا از استشمام گاز شیمیایی بی بهره نمانده و هر از چند گاه تاول ها و سرفه های بهشتی اش او را به فاو و نهر ابوفلفل می بَرَد.

سردار اکبرنژاد در شلمچه، منطقه پنج ضلعی هم از ناحیه سر و بدن با اصابت ترکش، به شدت مجروح می شود و داستان شلمچه هم خود حکایتی کم نظیری از دلاوری های او و همرزانش در تاریخ ثبت دارد.

im9944

اما در عملیات کربلای یک مهران که به علقمه  لشکر ۲۵ کربلا نام گرفته است؛ حاج علی از طریق هلی کوپتر دشمن مورد هدف قرار گرفته و از ناحیه سر به شدت مجروح می شود.

هم اکنون او ترکشی را به یادگار از دوران حماسه در سر دارد که گاهی اوقات وقتی دلتنگ جبهه می شود، ترکش با بازی کردن در سرش او را به یاد آن دوران، به یاد حاج بصیر، به یاد طوسی، مهرزادی، ابوعمار، عالی و خداداد، به یاد نوبخت و سجودی، به یاد بهداشت و بلباسی، به یاد حاج جوشن و شربت صلواتی اش می اندازد.

چقدر زیبایند ماهیت این ترکش ها. وقتی مدتی در جایی بمانند دیگر با تو خلق و خو می گیرند دیگر تو را وِل نمی کنند، اسم این ترکش ها را باید گذاشت: “غنیمت های طلایی جنگ”!

ترکش ها از حاج علی، دل نمی کَنند و او هم نمی تواند با ترکش ها خداحافظی کند. بیشتر وقت ها آنقدر این ترکش کارساز می شود که این بچه غیور مازندرانی را ساعاتی زمین گیر می کند و به کما می برد.

سردار اکبرنژاد مدتی که در بیمارستان های آلمان بستری بود پزشکان به این نتیجه رسیده بودند ترکش های سرش باید بماند و اگر با از او جدا شوند دیگر نفسی برای او باقی نخواهد ماند.

im9943

حاج علی در ضمن گوش سمت راستش کاملا تخلیه شده و فک پایینش هم ثابت و بخشی از جمجمه سرش هم مصنوعی است.

برای همه حاج علی های دلاور دیروز جبهه ها آرزوی سلامتی می کنیم و خدا را هم شکرگزاریم که وجود آنهاست امروز این کشور سرپاست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=20472

برچسب ها:
, , ,


 • اکبر ۱۳۹۵-۰۴-۲۲ - ۰۲:۰۱ - پاسخ دادن

  برای سلامتی حاج علی آرزومیکنیم

  • کریمیان ۱۳۹۵-۰۴-۲۳ - ۰۲:۲۱ - پاسخ دادن

   خدا نگهدارش باشد. انشالله

  دیدگاه شما

  معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.