تاریخ ارسال : ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۲۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فارس| بیمارستانی که حیاطش به محل گذر گوسفندان مبدل شده هست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از استهبان، ، بیمارستان امام خمینی(ره) استهبان بهمن ماه سال ۹۴ بازنمایی گردید. بیمارستانی که زیادی اعتقاد دارند به طور نیمه‌تمام بازنمایی شده و هنوز علاوه بر اینکه دیوار اطراف آن کشیده نشده، بخش‌های دیگر آن من جمله محل استراحت پزشکان نیز بازنمایی نشده هست.

اختلاف پیمانکار و دانشگاه علوم پزشکی شیراز، علت شده که این بیمارستان بدون حصار بماند و همراهان مریض و حتی مریض ها امنیت لازم را در هنگام گذر از حیاط این بیمارستان بویژه در شب‌ها نداشته باشند.

در کنار نداشتن حصارکشی، این بیمارستان از محوطه‌سازی شایسته ای نیز بهره مند نیست و  مراجعه‌کنندکان نیز بشدت از وضع موجود ناراضی می باشند.

علاوه بر این مسئولین شهرستان استهبان من جمله امام جمعه، نماینده مجلس  و فرماندار نیز از وضع موجود ناراضی بوده و در جلسه‌های متفاوت خواستار برطرف کردن مشکلات موجود شده‌اند.

مشکلاتی که نیازمند اراده همه گیر مسئولین استانی من جمله مدیریت دانشگاه علوم پزشکی استان فارس و دستگاه‌های دیگر متولی در شهرستان استهبان را می‌طلبد، که در یک اقدام جهادی برای برطرف آن اقدام کنند.

اینکه حیوانی وارد محل جمع‌آوری پسماندهای بیمارستانی گردد، شایسته نیست و مشکلات بهداشتی را نیز دوچندان می‌کند که باید با یک نگاه برای برطرف شدن مشکلات موجود چاره‌اندیشی گردد.

در اطراف بیمارستان استهبان که نظاره‌گر باشی، اتاقک‌های موقف کارگاهی که به طور نازیبا و ناهگون کنار هم قرار گرفته دل هر رهگذری را می‌زند.

در کنار این مشکلات، قرار گرفتن بیمارستان در مسیر سیلاب نیز از مشکلات دیگری هست که باید با یک نقشه و برنامه مهندسی برطرف مشکل شده و آب را به بیرون از بیمارستان هدایت نمایند.

چوب اختلاف پیمانکار با دانشگاه را نباید مردم بخورند

امام جمعه استهبان درباره مشکلات بیمارستان تازه ایجاد استهبان گفت:  یکی از مشکلات این بیمارستان کم بودن نیروی خدماتی هست که این مبحث مشکلات زیادی را به وجود آورده هست.

حجت‌الاسلام مصطفی خاوری به اجرا نشدن طرح حصار کشی  بیمارستان استهبان انتقاد نمود و گفت: چوب اختلاف پیمانکار و دانشگاه را نباید مردم بخورند، لکن باید طوری برنامه‌ریزی گردد که شاهد برطرف شدن مشکلات موجود باشیم.

اصغر مسعودی نماینده مردم شهرستان‌های استهبان و نی‌ریز نیز گفت: تاحالا تلاش‌های خوبی برای توسعه و رونق برنامه‌های بهداشتی در این شهرستان شده اما به نتیجه های مطلوب نرسیدیم.

وی گفته بود: حصارکشی و ایجاد سیل‌بند جز  اولویت‌هایی هست که باید برای تکمیل بیمارستان روی آن برنامه‌ریزی و  همه اداره‌ها موظفند برای این مبحث و مسیر سیل کمک کنند.

فرماندار شهرستان استهبان نیز از رشد ۵۳ درصدی فعالیت‌های بهداشت و معالجه در این شهرستان طی سال‌های گذشته اطلاع داد و گفت: بخاطر بعضی کارهای کارهای بزرگ به چشم نمی‌آید که امید دارم برای برطرف شدن آن مسولان توجه دارا باشند.

محمدمهدی شرفی اضافه کرد: ارزش هزینه حصارکشی و محوطه‌سازی بیمارستان حدود ۴٫۵

شرفی گفته بود: بیمارستان امام خمینی (ره) استهبان  هنوز با مشکلات متفاوت من جمله گرمایش، سرمایش و اتاق اکسیژن ساز مواجه هست که درخواست برطرف شدن این مشکلات را داریم.

طبق این گزارش، ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در عزیمت دو هفته گذشته خود به شهرستان استهبان از نزدیک مشکلات بیمارستان استهبان را ارزیابی کرد که امید داریم در پایین ترین زمان ممکن شاهد برطرف شدن آن باشیم.

علی بهادر در جلسه ارزیابی مسائل و مشکلات بهداشت و معالجه شهرستان استهبان که با حضور امام جمعه و نماینده مردم شهرستان‌های استهبان و نی‌ریز در سالن شهیدگنجی فرمانداری برگزار گردید، گفت: یکی از مشکلات موجود در شهرستان استهبان وضع حصارکشی و محوطه‌سازی بیمارستان امام خمینی(ره) هست که با یک برنامه‌ریزی و ارزش پنج میلیارد تومانی که اختصاص یافته، پیگیری می‌شود.

وی تصریح نمود: این بیمارستان علاوه بر این به امکانات متفاوت من جمله اکسیژن‌ساز احتیاج دارد که این مبحث نیز در برنامه‌ها قرار گرفته و برای برطرف شدن آن اقدام می‌شود.

بهادر اضافه کرد: اجرای طرح سیل‌بند در ورودی این بیمارستان یکی از موضوع‌های بسیار با اهمیت هست که امید داریم با نگاه مخصوص مسئولین محلی شهرستان و استان برطرف گردد.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفته بود: در طی سال‌های گذشته خدمات بسیار شایسته ای برای حوزه بهداشت و معالجه شهرستان استهبان صورت گرفته و امید داریم روز به روز توسعه یابد.

وی با بیان اینکه پرداخت نشدن بدهی توسط سازمان‌های بیمه‌گر یکی از مشکلات دانشگاه علوم پزشکی شیراز هست: گفته بود: در حال حاضر ۷۵۰ میلیارد تومان طلب داریم که در صورت پرداخت آن زیادی از مشکلات برطرف می‌شود.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تسنیم، شهروندان استهبانی از وضع موجود بیمارستان استهبان بسیار ناراضی بوده و خواستار تسریع در برطرف شده مشکلات موجود می باشند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=87693

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.