تاریخ ارسال : ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فراخوان ملی مسابقه پدر و مادر بهشت تو

مسئول مؤسسه یاوران نماز شهرستان بابل گفت: فراخوان ملی مسابقه پدر و مادر بهشت تو با موضوع احترام به والدین از سوی موسسه یاوران نماز شهرستان بابل در سال ۹۵ برگزار می‌شود.

به گزارش شلمچه نیوز از ساری، محمد اکبرزاده‌ روشن اظهار کرد: موسسه یاوران نماز فعالیت فرهنگی و دینی خود را با محوریت نماز و حجاب از سال ۸۲ به مدت ۱۲ سال آغاز کرد.

وی با اشاره به دلیل نام‌گذاری این فراخوان افزود: در حدیثی پیامبر اکرم (ص) در پاسخ به سوالی از حق پدر ومادر بر فرزندانش فرمودند؛ آن دو بهشت و دوزخ تو هستند لذا این فراخوان در راستای اهمیت به نماز از طریق احترام به والدین برگزار می‌شود، عبادت پروردگار نیاز به مقدمات دارد که احترام به والدین این امر را محقق می‌کند.

مسئول مؤسسه یاوران نماز شهرستان بابل توجه به والدین و احترام به آنها را زمینه سعادت دنیا و آخرت برشمرد و تصریح کرد: بعضی از ارزش‌ها در کشور کم رنگ شده که از جمله آن توجه به والدین است، امروزه بچه‌ها طلبکار شدند و بر اثر این ناهنجاری جامعه آسیب دیده است.
اکبرزاده خاطرنشان کرد: این فراخوان با همکاری اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران، اداره کل ارشاد اسلامی مازندران و همچنین صندوق قرض الحسنه ولی عصر(عج) بابل در سال ۹۵ برگزار می‌شود.

۴۲۲۳۱۹۹۹۲_۱۱۳۰۱

وی یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در قالب‌های شعر، وبلاگ، عکس، فیلم و کلیپ، گرافیک و نقاشی، خاطره و قطعه ادبی به دفتر یاوران نماز بابل واقع در بابل، چهار راه شهداء، حوزه علمیه روحیه سابق ارسال نمایند.

وی اضافه کرد: این فراخوان هیچ گونه محدودیت سنی ندارد و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به همراه CD تا پایان تیر ماه ۹۵ به این موسسه ارسال نمایند.

مسئول موسسه یاوران نماز بابلیادآور شد: آثار برگزیده در مرداد ماه داوری شده و از هر رشته سه نفر برگزیده می‌شوند، مراسم تجلیل از آثار برگزیده نیز در شهریور ماه ۹۵ انجام می‌شود.
اکبرزاده ادامه داد: در راستای برگزاری این مسابقه پنج هزار نسخه دعای ۲۴ صحیفه سجادیه که مربوط به احترام به والدین است نیز تکثیر شد.

وی از برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی بین دو هزار نفر از سوی این موسسه خبرداد و افزود: این مسابقه بین شرکت کنندگان در مصلی بابل برگزار می‌شود.
وی با اشاره به عملکرد مثبت این موسسه گفت: تشکیل کلاس ماهانه رانندگان تاکسی با موضوع آموزش اخلاق رانندگی و نماز با همکاری تاکسیرانی بابل، تشکیل حوزه علمیه پیشکسوتان، چاپ ۲۰ شماره مجله یاوران نماز، چاپ ۲۰ شماره نشریه و ۲۵ نوع پوستر، دو نوع روزنامه دیواری، نصب تابلو و بنر نماز و حجاب در تکریم والدین با همکاری شهرداری بابل در سطح شهر، چاپ ۶ جلد کتاب با موضوع نماز و حجاب، برگزاری دو جشنواره کشوری حجاب و نماز، تشکیل بنیاد صحیفه سجادیه در بابل در سال ۹۴، برگزاری هفت مورد مسابقه کتابخوانی، نشست هفتگی با نخبگان دانش‌آموزی، برگزاری کلاس‌های احکام معاملات برای بازاریان، فراخوان شعر نماز ستون دین است، مشارکت در برگزاری جشن تکلیف دانش‌آموزی، برگزاری اردوی نماز به مشهد مقدس، اجرای طرح نگاه مطهر به مدت ۱۰ روز، اجرای برنامه افطاری اول ماه قمری، مشارکت ۸۰۰ نفر از دبیران مقاطع مختلف در برنامه‌های فرهنگی و دینی یاوران نماز شهرستان بابل، ارسال پیامک با موضوع نماز برای ۱۲ هزار نفر در سطح شهرستان، استان و کشور، مشارکت جدی در برگزاری همایش خوشنویسان استان و نگارش کلام قدسی وحی از جمله اقدامات انجام شده از سوی این موسسه است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=13100

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.