تاریخ ارسال : ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۵۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فرانسه مسیر نادرستی در مورد برجام در پیش گرفته هست/ باید سطح ارتباطات را کاهش دهیم

فرانسوی‌ها بدترین نقش را بعد از آمریکا در برجام ایفا می‌کنندسیدحسین نقوی‌حسینی نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به رویکرد فرانسه به برجام اظهار کرد: فرانسوی‌ها من جمله اعضای ۵+ ۱ شمرده می‌شوند و نقش پررنگی را هم در توافق هسته‌ای به عهده داشتند.

وی اضافه کرد: بعد از توافق برجام، فرانسه بیشترین بهره مندی را از دوران پسا برجام به دست آورده هست و سه توافق کلیدی ایران در دروان پسا برجام با فرانسه بسته گردید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس تاکید کرد: توافق خودرو سازی، قرارداد توتال و توافق خرید هواپیما من جمله مهترین توافقات پسا برجامی ایران با فرانسه بوده هست.

نقوی حسینی تصریح نمود: با اهمیت ترین توافقات پسا برجامی ایران با فرانسه منعقد شده هست و این کشور خوب ترین نفع مندی اقتصادی را در پسابرجام به دست آورده هست ولی متاسفانه بدترین برخورد‌ها را فرانسوی‌ها با برجام می‌کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه فرانسوی‌ها چه از منظر نقض برجام و چه از منظر پشتیبانی از عهد شکنی‌های آمریکایی‌ها کارکرد نا مطلوبی داشتند بیان داشت: فرانسوی‌ها جدیدا مبحث ارزیابی دوباره برجام را به پیروی از سیاست‌های آمریکا و علاوه بر این بحث موشکی ایران را مطرح نمودند که این نشان می‌دهد فرانسوی‌ها راه غلطی را پیش گرفتن و بدترین نقش را بعد از آمریکا در برجام ایفا می‌کنند.

وی اضافه کرد: اعتقاد دارم ما باید سطح ارتباطات خودمان با فرانسوی‌ها را کاهش دهیم و اذن ندهیم مراودات و رفت و آمد‌ها صورت گیرد.    فرانسوی‌ها فعلا مسیر نادرستی را در مورد اجرای برجام در پیش گرفته اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس تاکید کرد: ما پیشتر هم اظهار کردیم که در ۱۲۰ روز آینده چند حالت را می‌توان برای برجام حدس کرد؛ حالت اول این هست که آمریکایی‌ها دوباره کنسل تحریم‌ها بر علیه ایران را تمدید می‌کنند و یا اینکه کنسل تحریم‌ها تمدید نشود؛ اگر آمریکایی‌ها کنسل تحریم‌های ایران را تمدید نکند باز دو وضع برای ایران حدس می‌شود، یا اروپایی‌ها و پنج کشور دیگر محکم به پای تعهدها برجامی خود می‌مانند و حتی تعهدها امریکایی‌ها را هم جبران می‌کنند و یا آنان هم به آمریکایی‌ها می‌پیوندند.

وی اضافه کرد: اگر اروپایی‌ها به آمریکایی‌ها در مبحث برجام ملحق شوند در عمل برجام از سوی طرف مقابل کنسل شده هست و در این صورت جمهوری اسلامی ایران در کنسل برجام هیچ نقشی نداشته هست، اما اگر اروپایی‌ها ایستادند و اظهار کردند ما محکم به تعهدها خودمان عمل می‌کنیم و حتی تعهدها آمریکا را هم جبران می‌کنیم، ایران در این شرایط سناریوی دیگری خواهد داشت.

نقوی حسینی  اظهار کرد: موضع های اخیری که آمریکایی‌ها، آلمانی‌ها و انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها می‌گیرند نشان می‌دهد که این کشور‌ها بنا ندارند برروی ادعا‌های خود در برجام بایستند.

انتهای پیام /


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=88850

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.