تاریخ ارسال : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۳۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فرشادان: درآمد اضافی دولت از محل افزایش نرخ ارز صرف مسائل زیربنایی می گردد

سیدمهدی فرشادان در اظهار کرد وگو با ایسنا، اظهار کرد: در وضعیتی که نرخ دلار در هر ساعت تغییر می کرد و نوسان داشت، دولت تصمیم خوبی اتخاذ کرد گرچه شاید من به شخصه با اعلام عدد مشخصی قبول کننده نبودم و اعتقاد دارم که دولت می توانست با مکانیزم هایی که در اختیار دارد به نحو طبیعی نرخ ارز را پایین بیاورد و بازار به وفور دلار عکس العمل نشان دهد.

وی اضافه کرد: امید داریم اتفاق دیدگاهی بین مسئولان دولتی و اقتصادی به وجود بیاید که این عدد برای دلار تثبیت گردد، اگر غیر از این باشد ما در آینده شاهد تلاطم در بازار می باشیم در نتیجه باید کنترل کنیم که ارقام متفرقه ای وجود نداشته باشد و اینطور نباشد که ارز با نرخ های متفاوت به فروش برسد.

نماینده مردم سنندج در مجلس با بیان اینکه «قیمت دلار در لایحه بودجه سال ۹۷ ابتدا سه هزار و ۵۰۰ تومان حدس شده بود» اظهار کرد: البته با اصلاح صورت گرفته نرخ دلار در قانون بودجه سال ۹۷، سه هزار و ۸۵۰ تومان حدس گردید که بر این اساس از تسعیر (مبالغ ریالی که از افزایش نرخ ارز عاید می شود) نرخ ارز از سه هزار و ۸۵۰ تومان تا چهار هزار و ۲۰۰ تومان، درآمد مازادی برای دولت اکتساب می گردد که مجلس در اینجا ورود خواهد کرد تا به جای اینکه دولت بخواهد کم و کاستی و مشکلات خود را با این مبلغ حل کند، آن را صرف مسائل زیربنایی کند.

فرشادان با ابراز امیدواری نسبت به مبنا قرار گرفتن نرخ اعلامی دولت برای دلار، اظهار کرد: امید داریم حتی به سمت کاهش این نرخ پیش برویم تا بی ثباتی روزهای گذشته درباره دلار تکرار نشود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، اضافه کرد: التهابات به وجود آمده علل متعددی داشت که یکی از آنان این هست که ما توان نداریم پول های نفت را دریافت کنیم و آن را به نحو دلار وارد کنیم که این تاثیر مستقیم بر وضع بازار ارز دارد.

وی با تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر عاقلانه و منطقی از سوی بانک مرکزی، اظهار کرد: امید داریم پیش نویس برنامه ای که در کمیسیون اقتصادی برای ساماندهی بازار ارز به نحو چند فاز ای نوشته شده با کمک دولت و بانک مرکزی به نتیجه برسد و جلوی بی ثباتی بازار ارز را بگیرد.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95974

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.