تاریخ ارسال : ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فرصت ۱۰ روزه برای تحقیقات درباره پرونده فریدون

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه کمیته‌ای در کمیسیون متبوعش برای بررسی پرونده تحصیلی «حسین فریدون» اظهار کرد: این جلسه ۲ روز پیش تشکیل و قرار شد درباره این پرونده تحقیقات لازم صورت بگیرد.

وی افزود: طبق قانون ۱۰ روز فرصت داده شده تا تحقیقات لازم در این باره انجام شود و بعد از این تاریخ، موارد در جلسه کمیسیون آموزش مجلس مورد بررسی قرار گرفته تا تصمیمات لازم اتخاذ شود.

پس از انتشار اخباری در تیرماه درباره تحصیل “حسین فریدون” برادر رئیس‌جمهور در مقطع دکترای روابط بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی با وجود قبولی وی در آزمون سراسری سال قبل این مقطع در دانشگاه گیلان، سازمان سنجش با صدور اطلاعیه‌‌های مختلفی روند تحصیل وی را قانونی اعلام کرد.

کمیسیون آموزش مجلس به دلیل اهمیت موضوع، بررسی پرونده تحصیلی فریدون را آغاز کرد و تاکنون ۳ نامه‌نگاری بین کمیسیون آموزش مجلس و وزیر علوم درباره پرونده تحصیلی برادر و دستیار رئیس‌جمهور صورت گرفته است.

اخیرا برخی نمایندگان مجلس براساس ماده ۲۳۶ آئین‌نامه داخلی مجلس، تقاضای رسیدگی به این پرونده را داشتند که  براساس  این ماده  هرگاه حداقل ۱۰ نفر از نمایندگان و یا هر کدام از کمیسیون‌های مجلس عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس‌جمهور و یا وزیر و یا مسئولان دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام کنند، موضوع بلافاصله از طریق هیئت‌رئیسه جهت برای رسیدگی به کمیسیون ذیربط ارجاع می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=39586

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.