تاریخ ارسال : ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۱۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فرق زمین فوتبال با زمین سیب زمینی را نمی‌دانند!

دعواها و تهدیدها ادامه دارد. دیروز کفاشیان و کارلوس کرش بار دیگر با اظهارات‌شان سعی کردند زنگ خطر را برای تیم ملی به صدا در‌بیاورند.

به گزارش شلمچه نیوز،  رئیس فدراسیون فوتبال برای چندمین بار تهدید کرد که در صورت ادامه این شرایط کرش رفتنی است و آن سو سرمربی پرتغالی تیم ملی هم به کنایه به دبیرکل فدراسیون فوتبال تاخت.
کارلوس کرش دیروز به فدراسیون فوتبال رفت و در یک جلسه چهار و نیم ساعته با کفاشیان شرکت کرد؛ جلسه‌ای که صحبت‌های بعد از آن جنجال‌های زیادی به راه انداخت. کفاشیان پس از این جلسه بار دیگر از جدایی کرش در صورت فراهم نشدن شرایط خبر داد؛ تهدیدی که بارها تکرار شده اما عملی نشده است. او گفت: «کرش شرایطی را مد نظر دارد که اگر آنها را فراهم نکنیم او حاضر به ادامه همکاری با ایران نیست. نیازهای او عبارتند از زمین چمن خوب، پاداش به موقع بازیکنان، اردوی تدارکاتی مناسب، پرداخت حقوق و دستمزد در موعد مقرر که خواسته‌های طبیعی است.
کرش هم بعد از جلسه در فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران گفت: «فقط ۱۵۰ روز دیگر تا اولین بازی مقدماتی جام جهانی زمان داریم اما اکنون زمان بیدار شدن است. بازی واقعاً تمام شد. (او با اشاره دست به ساختمان فدراسیون فوتبال گفت) آنها واقعاً بردند.»  او همچنین در مصاحبه‌ای که شامگاه دیروز روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت، با انتقاد از عدم حمایت از تیم ملی، به شدت از اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش انتقاد کرد: « آقای اسدی با چتر نجات وزارت ورزش وارد فدراسیون فوتبال شد و جناب آقای کفاشیان را مجبور کرد که او را جایگزین دبیرکل کاربلد و حرفه‌ای سابق فدراسیون کند. آقای اسدی که تفاوت بین زمین فوتبال و زمین سیب زمینی را نمی‌داند چگونه می‌تواند راجع به استانداردهای لازم و امکانات در فوتبال بین‌المللی صحبت کند؟»وی افزود: «این شخص کیست که از بدو ورودش، فقط توهین و دست کم گرفتن بازیکنان و مربیان و همینطور مسئولان فدراسیون از طرف او انجام گرفته است؟ این شخص کیست که کاملا خارج از چارچوب عمل می‌کند و حتی با وجود اینکه رئیس فدراسیون فوتبال و همین‌طور اعضای محترم هیئت رئیسه به او تاکید کرده‌اند حق دخالت در مسائل تیم ملی را ندارد، باز هم اصرار به بی‌احترامی و سرپیچی دارد. با فروتنی عرض می‌کنم که به نظرم تحمیل ایشان به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال بسیار ناراحت کننده است.»
سرمربی تیم ملی در ادامه خاطر نشان کرد: « اگر این مسائل کافی نبود بنده متوجه صحبت‌های آقای دکتر سجادی راجع به زمین و امکانات آکادمی ملی فوتبال شده‌ام و البته این صحبت‌ها کاملاً باعث شگفتی من شده است. البته قبل از هرگونه صحبت دیگر با کمال احترام باید این را خدمت حضرتعالی عرض کنم قول‌هایی را که جنابعالی در راستای حمایت از تیم ملی قبل از جام جهانی برزیل و جام ملت‌های آسیا دادید به یاد آوردم. فقط می‌خواهم یادآوری کنم که ما مربیان و بازیکنان مسائل را فراموش نمی‌کنیم و امروز باید بگویم که از این مسائل گذشت هم نمی‌کنیم.» کرش بیان کرد: « به عناوین اصلی صحبت‌هایم که آماده سازی تیم ملی و همین‌طور امکانات تمرینی لازم است، برمی‌گردم. با کمال احترام باید عرض کنم که می‌خواهم از این فرصت استفاده و یادآوری کنم که حضرتعالی این فرصت را داشتید که در مرکز تمرینی باشگاه کورینتیانس برزیل همراه با تیم ملی حضور داشته باشید و این فرصت را پیدا کردید که از نزدیک مشاهده کنید، وقتی بنده صحبت از امکانات تمرینی برای پیشرفت تیم ملی می‌کنم، منظورم چیست. با کمال احترام باید عرض کنم، شما چگونه می‌توانید به مردم بگویید چرا بنده درخواست یک زمین بهتر و شرایط بهتر را دارم؟ صادقانه عرض می‌کنم که شما چگونه می‌توانید به هواداران فوتبال ملی ایران بگویید آن چیزی که در باشگاه کورینتیانس برزیل دیدید با آن چیزی را که برای آماده سازی تیم ملی مهیاست، مناسب و خیلی خوب است؟ صادقانه عرض می‌کنم که فرمایشات حضرتعالی من را ناامید کرد، چراکه توقع بنده از یک مسئول بلند رتبه ورزشی داشتن انگیزه بالاتر برای ارائه نگرشی وسیع تر است.»
همچنین کرش دیروز در یکی از شبکه‌های اجتماعی بار دیگر ناامیدی‌اش را از وضعیت موجود اعلام و از مدیرانی که می‌خواهند همه چیز مساعد نشان دهند، انتقاد کرد: «عمیقاً ناراحتم اما دانستن این مسئله چیزی را برای تیم ملی تغییر نمی‌دهد. کاری برای آینده تیم ملی ایران انجام نمی‌شود و به آنهایی که تلاش می‌کنند تا با دادن اطلاعات غلط، هواداران را گول بزنند، توصیه می‌کنم، داستان ملا نصرالدین را که می‌خواست سقف خانه‌اش را دوباره بسازد بخوانند. گذشته معمار آینده است. اما آنها را نمی‌توان به طور همزمان زندگی کرد. اکنون زمان آن است که بین ایستایی و خلاقیت، سکون یا ماجراجویی، بهانه یا موفقیت، یکی را انتخاب کنیم.»

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14256

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.