تاریخ ارسال : ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فرهنگ دفاع مقدس مهجور مانده هست/ مصلحت اندیشی در تعیین نرخ بنزین

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، احمد امیرآبادی فراهانی شامگاه پنج شنبه در دومین جشنواره ملی فیلمنامه دفاع مقدس هشت درج کرد که در تالار مرکزی شهر قم برگزار گردید، با اشاره به اینکه امنیت کنونی کشور وامدار مدافعان حرم هست، اظهار کرد: اگر مدافعان حرم اهل بیت(ع) هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای کشور با ایادی استکبار جهانی مبارزه نمی کردند امنیت و آسایش کنونی کشور زیر سٶال می رفت.  

 وی با اظهار اینکه در دوران دفاع مقدس تمام دنیا با تمام وجود بر علیه انقلاب اسلامی ایران موضع مشترک گرفته بودند، اظهار کرد: جوانان این مرز و بوم با ایمان قلبی و توکل به خدا و حجم های کم مثل دست دشمن ها را از کشور کوتاه کردند.  

 عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اهتمام بر نقش کم مثل بانوان در دوران جنگ تحمیلی، اظهار کرد: بانوان به عنوان پشتیبان در دوران دفاع مقدس باعث گردیدند که وابستگی کشور به اقلام و کالاهای بیگانه بسیار کمتر گردد.  

 امیرآبادی فراهانی به تصویرکشیدن ارزشهای انقلاب و دفاع مقدس به زبان هنر را ضروری دانست و اظهار کرد: بخش مهمی از رزمندگان دوران دفاع مقدس را محصلین تشکیل می دادند که با التماس و تغییر شناسنامه های خود راه دفاع از کشور را در پیش گرفتند.  

 وی رزمندگان را اسوه اخلاق مداری و عرفان الی الله بررسی کرد و اضافه کرد: در کمال تأسف به دفاع مقدس خیلی ناچیز و کم پرداختیم و در حقیقت اعتبار های غنی رشادت ها و جسارت های رزمندگان مغفول و مظلوم واقع شده هست.  

از هنرمندان دفاع مقدس پشتیبانی نمی توان

 نماینده مردم شهر قم در مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه کشورهای دیگر تلاش های سربازان خود را بشدت بزرگ نمایی و جلوه می دهند، اظهار کرد: در کمال تأسف در کشور ما یادمان ها و موزه های دفاع مقدس تمام و کمال ساخته و تعریف نشده هست.  

 وی توسعه و ترویج فرهنگ دفاع مقدس را برای دوران کنونی کشور ضروری بررسی کرد و اظهار کرد: اگر سبک زندگی و مقاومت ها وخود سازی هایی که در این دوران از مردم و رزمندگان شاهد بودیم تقویت و ترویج گردد برای وضع فعلی کشور توان دارد کارساز باشد.  

 امیرآبادی خواستار توجه هنرمندان به انعکاس و توسعه اخلاق و روحیه رزمندگان دفاع مقدس گردید و دنبال کرد: دفاع مقدس آیینه تمام نمای عشق، ایثار و قداکاری و خالی از هرگونه سیاسی کاری، آلودگی و حقه بازی هست.  

وی با اهتمام بر این مسأله که پشتیبانی کافی از هنرمندان عرصه دفاع مقدس نمی توان، اظهار کرد: هنگامی هنر رزمندگان دوران دفاع مقدس با از جان گذشتگی و خون این عزیزان به ثبت دست یافته هست به چه سبب نباید دولت و مجلس با پشتیبانی های مادی و معنوی خود از مروجان اعتبار های دفاع مقدس پشتیبانی نکنند؟  

 عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اهتمام بر تدوین و ثبت خاطرات و تجربیات دوران دفاع مقدس اظهار کرد: البته باید در اشاعه هنری این دوران از غلو و انعکاس های هیجانی اجتناب کنیم تا حق مطلب بدرستی ادا گردد.  

تمام درآمدهای مالیاتی و نفتی دولت صرف هزینه های جاری می گردد

 وی در بخش دیگری از اظهارات خود اضهار داشت: در کمال تأسف سبک زندگی مردم از اعتبار های اصیلی مثل دفاع مقدس الگو برداری نمی کند و با چالش های زیادی رو به رو هست.  

 وی با اهتمام بر اینکه دولت گرفتاری های بسیاری دارد، اظهار کرد: در شرایط کنونی باید دولت را در مباحثی مثل ایجاد اشتغال و بهبود وضع معیشتی معیت کرد.  

 نماینده مردم شهر قم در خانه ملت با اشاره به اینکه تقریبا تمام درآمدهای مالیاتی و نفتی دولت صرف هزینه های جاری می گردد، اظهار کرد: تنها هر ساله بیشتر از ۱۱۰ هزار میلیارد تومان از بودجه صرف تأمین حقوق و مزایای کارکنان دولت می گردد.  

 وی از پرداخت ۹۸ هزار میلیارد تومانی حقوق به بازنشستگان دولت اطلاع داد و اظهار کرد: حدود ۲۱۰ هزار تومان هم صرف دیگر هزینه های جاری دولت می گردد.  

دولت گرفتارهای زیادی دارد

 امیرآبادی با اهتمام بر اینکه دست دولت برای اجرای پروژه های کلان و عمرانی بسته هست، اظهار کرد: در حال حاضر تنها بستر تأمین بودجه های غیر جاری و هزینه ای تهیه و توزیع اوراق همکاری هست که به شکلی قرض محسوب می گردد.  

 نماینده مردم شهر قم در مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه مجلس در مدیریت هزینه ها و اقتصاد کشور برنامه های خاصی را در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: ممکن است از سال آینده حقوق مسئولان ارشد مثل استانداران، وزرا و وکیلان مجلس و…  

 وی افزایش رقم ثابت حقوق کارکنان دولت را عادلانه و غیر پذیرفتنی دانست و اظهار کرد: هنگامی دولت اعلام می کند که به طور مثال ۱۰ درصد حقوق کارکنان افزایش می یابد بین کسی که یک میلیون تومان حقوق می گیرد و با کسی چند میلیون حقوق می گیرد فاصله تبعیض آمیزی ایجاد می گردد.  

 امیرآبادی فراهانی فاصله طبقاتی میان مردم را معضل جبران ناپذیری اعلام نمود و اظهار کرد: افزایش حقوق پلکانی علت می گردد کسی که حقوق بالایی می گیرد برخلاف دست کم بگیران از درصد افزایش بسیار کمتری بهره مند گردد.  

استفاده هر ساله ۷۰ میلیون لیتر بنزین در کشور

 وی از پیگیری مجلس برای اجرای طرح معافیت های مالیاتی برای دست کم بگیران دولتی اطلاع داد و اظهار کرد: در پرداخت نظام مالیاتی هم باید رویکرد عادلانه و متناسب با درآمد اشخاص ایجاد کنیم.  

 عضو هیئت رئیسه مجلس با اهتمام بر اینکه سال آینده نرخ انواع سوخت ها افزایش نخواهد داشت، اظهار کرد: در کشورهایی مثل ترکیه، افغانستان و پاکستان نرخ سوخت بسیار گران هست. در عربستان نرخ بنزین تا ۲ برابر افزایش یافته هست.  

 وی با اظهار اینکه هر ساله بیشتر از ۷۰ میلیون لیتر بنزین در کشور استفاده می گردد، اظهار کرد: بنزین زیادی از مجاری قاچاقاق وارد کشورهای همسایه می گردد.  

 امیرآبادی فراهانی با اظهار اینکه در تعیین نرخ بنزین مصلحت اندیشی کردیم، اظهار کرد: به هرحال دولت با همین نرخ تعیین شده وادار هست سال آینده را مدیریت کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82876

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.