تاریخ ارسال : ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۵:۰۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فرهنگ سازی باعث کاهش هزینه های شهرداری می شود


 طرح “پویش نه به پرتاب زباله از خودرو”  با هدف فرایند محیطی سالم ضمن آموزش و تشریح این طرح برای رانندگان تاکسی و شهروندان، کیسه های زباله مخصوص خودرو به همراه بروشور راهنمای این طرح و برچسب های این پویش جهت الصاق به شیشه خودروها توزیع گردید.


به گزارش جهان صنعت، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری  با بیان اینکه  طی برگزاری ‌نشست مشترک این سازمان با پلیس راهنمایی و رانندگی و سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی با هدف تعامل و برنامه ریزی برای جلوگیری از پرتاب زباله از خودرو  انجام شده است تاکید کرد :بمنظور فرهنگ سازی بهینه در این راستا و پاک نگه داشتن محیط این طرح قابلیت اجرایی مناسبی خواهد داشت.

بهارفر، تصریح کرد : آموزش، فرهنگ‌سازی و ارتقاء سطح فرهنگ شهروندان در زمینه مدیریت مطلوب پسماند و تبدیل آن به یک عادت و باور همیشگی سبب افزایش بازدهی فعالیت‌های اجرایی و زیست‌محیطی سازمان مدیریت پسماند خواهد شد.

بهارفر خاطر نشان کرد : از آنجا که توسعه اجتماعی باید با فرهنگ سازی و از بطن جامعه آغاز شود، برنامه های گسترده ای در این زمینه داریم .

 

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری ساری بهارفر همچنین از اعمال قانون خودروهایی که سرنشینان آن اقدام به پرتاب زباله به سطح معابر و خیابان‌ها  توسط پلیس راهور خبر داد و افزود: هرچند که خود شهروندان باید مکلف به رعایت این مهم باشند اما  درنظر گرفتن جریمه ضروری به‌نظر می‌رسد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=33663

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.