تاریخ ارسال : ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۵۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فرهنگ عاشورایی برای جوانان تبیین و بازگو شود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساوه، محمدرضا منصوری شامگاه دوشنبه در چهارمین همایش شعرمنطقه‌ای که به میزبانی شهرستان ساوه برگزار شد با اشاره به ضرورت انتقال فرهنگ عاشورایی اظهار داشت: مراسم مذهبی و عزاداری، هنر اسلامی، انقلابی و همچنین اندیشه دینی امروز باید به ذات و باطن دین و اصل پیام عاشورا بپردازد چرا که هدف از جهاد و شهادت اباعبدالله الحسین(ع) حراست از دین بود و این امر باید سرلوحه هنرمندان باشد.

وی افزود: هنر امروزه در انتقال مفاهیم و دین‌شناسی بسیار موثر و موفق عمل کرده و ما شاهد هستیم که شعر، فیلم، تئاتر و دیگر زمینه‌ها با چه ظرفیتی می‌تواند تاثیر پذیری مفاهیم اصلی نهضت عاشورایی و همچنین شهادت حضرت‌امام حسین(ع) و مکتب حسینی را به نسل جوان‌ امروز منتقل کند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی ساوه تصریح کرد: برگزاری همایش‌هایی از این دست‌ بسیار موثر خواهد بود چرا که می‌تواند طریق و راه را به هنرمندان به خصوص جوانان نشان دهد تا بیش از پیش بتوانیم از ظرفیت هنر در ترویج معارف دینی و الهی و به خصوص سیره حسینی بهره‌مند شویم.

منصوری با اشاره به ظرفیت‌های دینی و هنری شهرستان ساوه گفت: این ناحیه عالم‌خیز و دیندار در آینده با همراهی و ‌همکاری ‌مسئولان ‌امر می‌تواند میزبان شعر عاشورایی کشور باشد.

وی ادامه داد: ضرورت حفظ سادگی در مناسبات دینی و به ویژه عاشورایی باید حفظ شود چرا که بعضا دیده می‌شود که زرق و برق‌های دنیوی و برخی انحرافات در مراسمات مذهبی دیده می‌شود که باید برای برطرف کردن آنها و هدایت نسل جوان تاثیرگذار جامعه از کارشناسان امر بهره گرفت.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس خاطرنشان کرد: هدف اصلی امام حسین(ع) زنده نگه داشتن اسلام بود و ما باید تلاش کنیم راه و هدف ایشان را نه تنها در کشور خودمان بلکه جهان معرفی کنیم و این عمل باید در علمکرد و رفتار ما نمایان شود و همیشه این سوال مدنظرمان باشد که آیا عملکرد ما ادامه راه انبیاء است؟

وی افزود: انقلاب خیلی مهم بود ولی مهمتر از آن حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است تمام ملت ایران عزدار مصائب امام حسین(ع) هستند ولی دریافت پیام عاشورا امام حسین(ع) مهمتر است و امروز می‌بینیم همین اسلام ناب به عنوان الگویی در سراسر جهان معرفی شده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73695

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.