تاریخ ارسال : ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۳:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فعالیت اکثر از ۲ هزار و ۲۰۰ شرکت امکانات دکتری در کشور

فعالیت اکثر از ۲ هزار و ۲۰۰ شرکت امکانات دکتری در کشوربه گزارش شلمچه نیوز به نقل از ‌ خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ 

مدیر کل امکانات دکتری سازمان غذا و دوا اضافه کرد: نخستین‌ مبحثی که ما دنبال می‌کنیم بحث‌ آسیب‌شناسی کارهای گذشته هست و اینکه چگونه‌‌‌ می‌توانیم‌ بهره‌وری را در این زمینه‌ افزایش‌ دهیم من جمله مباحث زیاد مهم‌ بحث‌ اتمام ساخت بیمارستان‌ها، تأمین نیروی انسانی‌ و تهیه‌ شدن زیرساخت‌های لازم برای خرید امکانات دکتری است‌ علاوه بر این ما به احتیاج دانشگاه‌های علوم دکتری و جایگاه ها بهداشتی و معالجهی کشور هم توجه ویژه‌ای داریم‌.

محوریت‌ دانشگاه‌های علوم دکتری در فرآیند‌ خرید تجهیزات‌ جایگاه ها معالجهی

محوریت‌ دانشگاه‌های علوم دکتری در فرآیند‌ خرید تجهیزات‌ جایگاه ها معالجهی مسائلی‌ تبیین کرد: محوریت‌ دانشگاه‌های علوم دکتری در فرآیند‌ خرید تجهیزات‌ جایگاه ها بهداشتی و درمانی‌ در فرمان کار قرار گرفته هست که تحقق این امر در گرو همکاری فعال دانشگاه‌های علوم دکتری هست.

مدیر کل امکانات دکتری سازمان غذا و دوا در مورد اداره نگه‌داشت‌ امکانات دکتری عنوان کرد: ما حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان امکانات دکتری داریم که این امکانات در مراکز‌ بهداشتی و معالجهی کشور‌ مستقر شده‌اند‌، بنابراین‌ اداره نگه‌داشت و بهره‌وری این تجهیزات‌ زیاد حائض‌ ارزش هست. میزان بهره‌وری ما در قیاس با کشورهای توسعه‌ یافته زیاد پایین هست و اداره نگهداشت‌ امکانات دکتری با وضعیت مطلوب‌ فاصله بسیاری دارد.

مسائلی‌ عنوان کرد: ما در کشورمان اکثر از ۲ هزار و ۲۰۰ شرکت امکانات دکتری و اکثر از ۱۰۰۰ تولیدکننده شرکت امکانات دکتری و اکثر از ۵ هزار و ۵۰۰ نمایندگی کمپانی‌های متفاوت داریم‌.

وی یادآور گردید: ایر‌ادهای ساختاری‌ و ضعف ادارهی در زمینه‌ اداره نگهداشت‌ امکانات دکتری وجود دارد که در این حوزه احتیاج به دگرگونی بنیادین داریم که این دگرگونی لازم هست نخست از اداره پولی بهداشت و معالجه نشأت‌ بگیرد انشاالله‌ بتوانیم در راستای بهره‌وری و ارتقا‌ء هر چه زیادتر امکانات دکتری گام بر‌داریم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78410

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.