تاریخ ارسال : ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فعالیت داروخانه های فارس در ایام نوروز

حسین درویشی دبیرستاد نوروزی معاونت معالجه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در صحبت با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ ؛ با اشاره به فعالیت بیشتر از ۵۰۰ داروخانه در ایام نوروز، اظهار کرد: ۴۵۰ داروخانه همه روزه و ۵۰ داروخانه ۲۴ ساعته در ایام نوروز به مردم خدمات عرضه می‌کنند.

وی اضافه کرد: در تعطیلات نوروز ۹۷، در سراسر شهرستان‌های استان فارس با مشارکت بخش دولتی و خصوصی ۶۷ بیمارستان در سطح استان، ۱۷ مرکز دندانپزشکی خصوصی و دولتی، ۳۸۰ تخت دیالیز، ۶۰ مرکز آزمایشگاه‌های ۲۴ ساعته،۷ مرکز غربالگری دولتی نوزادان، سه مرکز شبانه ‎ روزی داندانپزشکی، ۴۲ بخش دیالیز، ۱۸۳ پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای و ۴ ایستگاه هوایی در ایام تعطیلات نوروز به عرضه خدمات درمانی می‌پردازند.

درویشی علاوه بر این دنبال کرد: ۹۲ تیم بازرسی و بازدید از تمام استان در حوزه‌های تامین اقلام پزشکی، دارو، امکانات داروخانه، درمانگاه و بیمارستان برای مسافران نوروزی در این ایام آماده عرضه خدمات می باشند.

وی از فعالیت جایگاه ها و سازمان‌های برون سازمانی مربوط برای عرضه خدمات به مسافران نوروزی اطلاع داد و اظهار کرد: سازمان آتش نشانی، شهرداری‌ها، هلال احمر، پزشک قانونی، جابه جایی خون، آموزش و پرورش من جمله سازمان‌هایی می باشند که در این زمینه فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه قسمتی از اطلاع‌رسانی در زمینه‌های مورد احتیاج مردم در حوزه‌های پیشگیری، بهداشتی و درمانی با تهیه و توزیع کتابچه “سفرنامه سلامت”

درویشی علاوه بر این از تهیه کتابچه ۸۰۰ صفحه‌ای برای معرفی برنامه‌های جایگاه ها درمانی دولتی و غیر دولتی، آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌های ۲۴ ساعته اطلاع داد.

دبیرستاد نوروزی معاونت معالجه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه شماره تلفن‌های ۱۸۱۹ برای پاسخگویی به موضوعات درمانی و ۱۹۰ نیز برای پاسخگویی به موضوعات بهداشتی و دارویی اختصاص یافته و شبانه‌روز پاسخگوی مردم می باشند، تصریح نمود: ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تا انتهاء تعطیلات خدمات خود را به مردم استان فارس و مسافران نوروزی عرضه می‌دهد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92061

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.