تاریخ ارسال : ۰۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فعالیت ۳۰پزشک متخصص دربانه/وجود۴مرکز بهداشتی و معالجهی در این شهر

حامد منصوری  در اظهار کرد و گو با خبرنگار مهر با اشاره به جمعیت ۱۵۸ هزارنفری شهرستان بانه اظهار کرد: در حال حاضر  ۳۰ دکتر متخصص و ۱۹ دکتر عمومی فعالیت می کنند که نسبت به جمعیت این شهرستان و در قیاس با سال های سابق، شاخصه خوبی تعبیر می شود.

وی با اظهار اینکه از ۳۰ دکتر متخصص و ۱۹ دکتر عمومی در بانه، ۲۶ متخصص و ۱۴ دکتر عمومی با بیمارستان صلاح الدین ایوبی و جایگاه ها معالجهی دولتی مشارکت می کنند، بیان کرد: ۵ دکتر عمومی و ۴ متخصص هم به روش خصوصی به شهروندان و مریض ها، خدمات دکتری عرضه می کنند.

وی گفته بود: با دقت به جمعیت قابل دقت شهرها و روستاهای تابعه این شهرستان، در حال حاضر در ۴ مرکز بهداشتی-درمانی شهر بانه، ۳ مرکز بهداشتی در شهرهای آرمرده، بویین و کانی سور، و ۵ مرکز روستایی دربردارنده کوخان، سیاحومه، بوالحسن، شوی و عباس آباد، دکتر عمومی ساکن هست.

مدیر شبکه بهداشت و معالجه شهرستان بانه افزود: در شهرستان بانه از سابق های دور در راستای پزشکان متخصص با کم بودن جدی رو به رو بودیم و همین امر باعث سفرها و مراجعات متعدد شهروندان و اهالی منطقه به شهرهای بزرگ با صرف هزینه ها و تحمل خطرهای جاده ای و اتفاقات متعدد می گردید.

مدیر شبکه بهداشت و معالجه شهرستان بانه  ضمن قدردانی از سراغ گرفتن نماینده مردم سقز و بانه در مجلس و اراده جدی فرماندار شهرستان بانه و ریاست دانشگاه علوم دکتری کردستان در راستای جذب پزشکان متخصص و تکمیل کادر مهارتی مورد احتیاج مردم این شهرستان اظهار کرد: امید داریم مجموعه پروژه های معالجهی، بیمارستانی و درمانگاهی و برنامه های طرح دگرگونی نظام تندرستی، آینده ای خوب تر با خدمات و ابزارها دکتری و معالجهی خوب ترآنگونه که مناسب مهرورزی مردم منطقه هست، رقم بخورد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76649

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.