تاریخ ارسال : ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فعال بودن شهرکهای صنعتی نقاط دور برای پتروشیمی ماهشهر گریه آوراست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، علی گل مرادی شامگاه جمعه در جلسه شورای اشتغال ماهشهر اظهار کرد: امروز بنظرم برای اینکه مشکلات سایر نقاط استان و کشور را حل نماییم باید دور هم جمع می گردیدیم نه اینکه با دو منطقه مخصوص اقتصادی، ۲۱ کارخانه مادر، بزرگترین پایانه حمل و نقل کشور، صنعت شیلات، کشاورزی و دیگر توانمندی ها به فکر حل مشکلات شهرستان ماهشهر باشیم.

وی با اشاره به اینکه اگر وضع را خوب مدیریت می کردیم امروز نباید در ماهشهر بیکار داشته باشیم، اضافه کرد: ساخت و راه اندازی مرحله دوم منطقه پتروشیمی ماهشهر تسریع گردد چون در زمینه صنعت های پائین دستی و تکمیلی با آلایندگی کمتر و اشتغالزایی زیادتر تاثیرگذار می باشد.

نماینده مردم هندیجان و ماهشهر در مجلس تصریح نمود: محیط زیست تازه چشمش باز شده و اکنون که قرار هست کار مثبتی صورت پذیرد می گوید اینها آلاینده هستند؛ یک زمانی چشم و گوشش را بست و این همه صنعت های مادر، دودکش و صنعت آلاینده را برای نابود شدن محیط زیست ایجاد نمودند ولی اکنون که برای حل مشکل کشور قصد انجام کار را داریم بیان می کنند آلاینده هست.

وی با انتقاد از اینکه درصد بالای استخدام و جذب از بیرون استان هست، خطاب به معاون اقتصادی استاندار خوزستان اظهار کرد: باید بانک ها را ملزم کنید که درآمد و ثروتی که صنعت خوزستان ایجاد می کند به استان تهران، اصفهان و نقاط دیگر کشور برود؛ این درآمد باید در استان به گردش درآمده و برای اشتغالزایی نیز تسهیلاتی را به مردم خوزستان عرضه دهند.

ملزم شدن به خرید درون استانی

نماینده مردم هندیجان و ماهشهر در مجلس با اشاره به ملزم شدن صنعت های به خرید ۱۰۰ درصدی از درون استان دنبال کرد: باید تدارکات و خدمات خود را از درون استان خریداری کنند و در این صورت مشکل بیکاری حل می گردند.

وی با اشاره به ضرورت رونق شهرک های صنعتی گفته بود: واقعا گریه آور هست که شهرک های صنعتی در نقاط دوردست این کشور برای حمایت صنعت های پتروشیمی در خوزستان پویا و فعال هستند؛ شهرک های صنعتی ما مرده هست و نباید اذن این کار را به آن شهرک های دوردست بدهیم.

نماینده مردم هندیجان و ماهشهر در مجلس اظهار کرد: یکی از اشکالات و ایرادی که همیشه در برابر وزیر نفت کم می آوردیم نداشتن مهارت نیروهای بومی بود ولی باید فنی و حرفه ای را توانمند کنیم تا از حجم های توسعه و اشتغالزایی برای اشخاص بومی استفاده نماییم.

گل مرادی اطلاع داد: بندر خشک امیدیه را مطرح و موافقت های اولیه انجام شده و اگر این اتفاق بین ماهشهر و امیدیه شکل بگیرد به تبع آن نیز خط آهن ماهشهر به امیدیه نیز توجیح اقتصادی پیدا می کند، ضمن اینکه برای این کار موافقت اولیه وزیر راه و شهرسازی هم اخذ شده هست.

نماینده مردم هندیجان و ماهشهر در مجلس یادآور گردید: خط آهن ماهشهر به بوشهر در هنگام رأی اعتماد به وزرا با وزیر راه و شهرسازی مطرح و وی موافقت خود را اعلام کرد؛ این طرح خوزستان را به استان بوشهر متصل می کند که از طریق آن میتوان حجم های خوب اقتصادی را ایجاد نمود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83955

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.