تاریخ ارسال : ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فقدان استراتژی مدون یکی از دلایل آمار بالای بیکاری است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، محمود بهمنی، در خصوص وضعیت استراتژی صنعتی در کشور گفت:باید پذیرفت که در کشور تاکنون استراتژی مدون در بخش صنعت وجود نداشته است، بنابراین باید با لحاظ تمامی جوانب اقتصادی، استراتژی مدون اقتصادی در کشور طراحی کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمی توان برای صنایع مختلف یک نسخه استراتژی صنعتی تعریف کرد چرا که هر صنعت شرایط خاص  و ملاحظات خود را دارد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی، افزود:باید مشخص شود به چه دلیل با وجود اعلام رشد اقتصادی در کشور، میزان اشتغالزایی با رشد روبرو نشده است.

بهمنی ادامه داد:فقدان استراتژی مدون یکی از دلایل آمار بالای بیکاری در کشور است بطور مثال سرمایه گذاری هدفمند و اصولی در صنایعی مانند صنعت نساجی تاثیر قابل توجهی در اشتغالزایی دارد.

وی با اینکه با توجه به جمعیت بالای بیکاران در کشور، لزوم رشد اشتغالزایی موضوع بسیار مهم و بدیهی است، افزود:باید تمرکز دربخش صنعت روی تقویت صنایع اصطلاحا کاربر باشد تا تحولی در جذب نیروی کار ایجاد شود.  

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:در شرایط فعلی موضوع اولویت بندی در بحث سرمایه گذاری در بخش صنایع مختلف نکته بسیار مهمی است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=68051

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.