تاریخ ارسال : ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۱۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فقط ۷درصد خدمات دندان‌پزشکی در بخش دولتی انجام می‌شود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سید حسن قاضی‌زاده‌ هاشمی در پایان سفر خود به قم، با اشاره به ایجاد پرونده سلامت برای مردم اظهار داشت: با اجرای این برنامه سلامت همه ایرانیان هر سال کنترل و همه اطلاعات آن‌ها از نظر قد، وزن، فشارخون، میزان تحرک و میزان خطر سرطان و بیماری‌های غیرواگیر ثبت می‌شود.

 

وی ادامه داد: هم‌اکنون در بسیاری از استان‌های کشور به‌ازای هر ۳ هزار نفر، یک مراقب سلامت وجود دارد، بعد از آن در پایگاه‌های سلامت پزشک عمومی و متخصص تغذیه و متخصص سلامت روان وجود دارد و در صورت نیاز پزشک متخصص در مراکز جامع سلامت وجود دارد که ارجاع می‌شود. با اجرای طرح اگر فردی به سیگار یا هر ماده دیگری اعتیاد داشته باشد نیز مورد مشاوره قرار می‌گیرد.

 

وزیر بهداشت اظهار داشت: دولت و سایر دستگاه‌های مرتبط با سلامت مردم که جاده و آب و برق و ریل و خوراک مردم سر و کار دارند، نیز باید در برابر سلامت مردم پاسخگو باشند.

 

قاضی‌زاده‌ هاشمی ادامه داد: با تکمیل طرح تحول سلامت و برخورداری همه مردم از پرونده الکترونیک سلامت وضعیت غذای همه ایرانیان از نظر مصرف نمک، شکر و روغن پایش می‌شود و خدمات دندانپزشکی نیز در مراکز جامع سلامت در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 

وزیر بهداشت ادامه داد: مشکلی که از نظر خدمات دندانپزشکی وجود دارد این است که ۹۳ درصد این خدمات در بخش خصوصی ارائه می‌شود و فقط ۷ درصد آن در بخش دولتی است. تلاش وزارت بهداشت این است که تا پایان این دولت ۲۵ درصد خدمات دندانپزشکی در بخش دولتی به مردم ارائه شود.

 

قاضی‌زاده‌ هاشمی ادامه داد: دو عامل مهم مرگ و میر جوانان در کشور، تصادف‌ها و اعتیاد است، به‌طوری که ایرانیان هر سال ۱۰ هزار میلیارد تومان بابت سیگار هزینه می‌کنند. مصرف سیگار هیچ حاصلی جز این ندارد که انسان را به سمت سرطان، بیماری‌های گوارشی و بیماری‌های دهان و دندان می‌برد، بنابراین اولویت وزارت بهداشت آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم برای کاهش این مخاطرات سلامت است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34696

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.