تاریخ ارسال : ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فلورایدتراپی ۴۰ هزاردانش آموز در رفسنجان و انار آغاز شد

محمود معتمدی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز این طرح در تمامی مدارس این دو شهرستان اظهار کرد: از سال ۸۷ تا سال ۹۰ برای دانش آموزان پایه اول تا پنجم این طرح در قالب دهانشویه اجرا می شد و از سال ۹۰ تا ۹۳  وارنیش یا فلوراید تراپی برای دانش آموزان بدو ورود به دبستان انجام می شد.

وی افزود: از سال ۹۳ تا سال گذشته برای این طرح برای پایه های اول تا ششم انجام می شد که در رفسنجان و انار سال گذشته بیش از ۳۳ هزار دانش آموز در دونوبت در طول سال فلوراید تراپی شدند.

وی تصریح کرد: امسال با توجه به اجرای این طرح برای پایه هفتم آمار دریافت کنندگان فلوراید به بیش از ۴۰ هزار دانش آموزان زیر۱۴ سال در دو نوبت در طول سال افزایش خواهد یافت.

مدیرگروه دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ادامه داد: در این طرح تیم کارشناسی به مدارس اعزام و ضمن معاینه و دادن فلوراید به دانش اموزان اطلاعات آنها را در سامانه پرونده الکترونیک سلامت ثبت می کنند و در صورتی که دانش آموزی دارای پوسیدگی باشد و احتیاج به خدمات جرم گیری و کشیدن دندان و دیگر خدمات باشد به مراکز دارای دندانپزشک خانواده ارجاع داده می شود تا خدمات را اگر بیمه روستایی باشند رایگان دریافت و اگر دارای سایر بیمه ها باشند تا ۳۰ درصد هزینه را پرداخت می کنند.

معتمدی نژاد بیان کرد: مراکز دندانپزشکی در مناطق انار (شهید باهنر و حسین آباد)، نوق (جوادیه فلاح و صفاییه)، کشکوییه (مرکز کشکوییه)، کبوترخان (مرکز کبوترخان)، حومه غربی رفسنجان (لاهیجان) و حومه شرقی رفسنجان (حمیدآباد) و مراکز شماره های ۲، ۸ و کلینیک امام صادق (ع) رفسنجان خدمات جرم گیری و کشیدن دندان و دیگر خدمات به صورت رایگان برای دانش آموزان ارجاعی از مدارس ارائه می شود.  


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=69195

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.