تاریخ ارسال : ۰۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فواید ورزشهای هوازی بر بدن/ معجزه شیر مادر/ هوای آلوده چه طور پوست تان را پیر می کند؟

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار فضای سایبری خبرگزاری میزان، فواید ورزش‌های هوازی بر بدن، معجزه شیر مادر، هوای آلوده چه طور پوست تان را پیر می کند و … را در بسته تندرستی میزان بخوانید.

فواید ورزش‌های هوازی بر بدن

ایسنا: طبق مرسوم زمانی که از ظرفیت عضلات گفت وگو می گردد تاثیر ورزش‌های هوازی نادیده گرفته می‌شود و زیادتر تمرکز بر روی ورزش‌های قدرتی و استقامتی هست. با این وجود پژوهش ها موخر نشان داده هست مردانی که ۴ تا ۵ روز در هفته به مدت ۴۰ دقیقه ورزش هوازی شدید انجام می‌دهند شاهد ۵ تا ۶ درصد افزایش ظرفیت عضلات پا می باشند. ورزش‌های هوازی بخصوص شنا باعث می‌شوند که بدن بصورت بهینه اکسیژن استفاده کند. این نوع ورزش‌ها میزان ضربان قلب در حالت استراحت را کاهش می‌دهند. کم بودن میزان ضربان قلب در حالت استراحت نشان دهنده تندرستی قلب و عروق هست. مطالعاتی که در ماه نوامبر منتشز شد نمایش داد که ورزش هوازی باعث ایجاد تحولات در دستگاه گوارش می‌شود. کسانی که ۳ تا ۵ بار در هفته ورزش می‌کنند تمرکز نوع خاصی از اسیدهای چرب را در دستگاه گوارش زیادتر خواهند داشت. این اسیدهای چرب کارکرد دستگاه گوارش را بهبود می‌بخشد. انجام ورزش هوازی میزان LDL را کاهش می‌هد که کلسترول بد خوانده می‌شود. کلسترول احتمال بیماری‌های قلبی – عروقی را افزایش می‌دهند. ورزش علاوه بر این باعث افزایش HDL کلسترول خوب در بدن می‌شود.

فواید ورزش‌های هوازی بر بدن/ معجزه شیر مادر/ هوای آلوده چه طور پوست تان را پیر می‌کند؟

چه کسانی نباید زنجبیل بخورند

کسانی که زیر وزن می باشند. زنجبیل طبق مرسوم بعنوان چاره ای برای کاهش وزن سفارش می‌شود و در کاهش اشتها نقش دارد. در نتیجه برای کسانی که زیر وزن طبیعی می باشند استفاده آن می‌تواند منتج به کاهش اشتها و متعاقبا ریزش مو و کم بودن ویتامین گردد. کسانی که مبتلا به اختلالات خونی می باشند. زنجبیل به بهبود گردش خون در بدن مساعدت می‌کند و از جانب دیگر بدن اشخاص مبتلا به شکلی اختلال خونی نامیده شده به “هموفیلی” زنجبیل به بهبود گردش خون در بدن مساعدت می‌کند و از جانب دیگر بدن اشخاص مبتلا به شکلی اختلال خونی نامیده شده به “هموفیلی” با ضعف در لخته شدن خون رو به رو هست. گرچه در حالت عادی لخته شدن خون در عروق می‌تواند پرخطر باشد اما در مواردی مثل آسیب‌دیدگی و خونریزی بر اثر جراحت، این فرآیند طبیعی برای بدن ضروری هست و در نتیجه در مبتلایان به هموفیلی، اختلال در روندِ طبیعیِ لخته شدن خون می‌تواند باعث تشدید خونریزی گردد. در نتیجه زنجبیل که در اشخاص سالم گردش خود را بهبود می‌بخشد در بیمار ها هموفیلی می‌تواند باعث تشدید خونریزی گردد و حتی می‌تواند تاثیر دارو های حیات بخش را در بدن این بیمار ها خنثی کند. گرچه استفاده زنجبیل در چند هفته نخست بارداری به بهبود تهوع صبحگاهی و کاهش ضعف در مادر مساعدت می‌کند اما برای سه ماهه آخر حاملگی اصلا و ابدا سفارش نمی‌شود چرا که می‌تواند باعث زایمان زودرس و قبل از موعد گردد.

فواید ورزش‌های هوازی بر بدن/ معجزه شیر مادر/ هوای آلوده چه طور پوست تان را پیر می‌کند؟

۳۰ درصد کودکان درگیر آسم وآلرژی می باشند

باشگاه خبرنگاران: آلودگی هوا دغدغه امروز جامعه هست و آسیب ها و امراض بسیاری برای اشخاص بهمراه دارد. ۳۰ ۳۰ درصد کودکان و ۴۰ درصد اشخاص جامعه با درجاتی از حساسیت‌های تنفسی، آسم و آلرژی مواجهند. آلودگی هوا با تاثیر بر اقشار گوناگون بر سطوح متفاوت سنی معضلی جدی هست و تعطیلات مقطعی مدرسه ها چاره ساز این معضل در عرصه تندرستی نیست. آلودگی هوا باتشدید آسیب ها سبب کاهش کیفیت زندگی، کاهش کیفیت معالجه و افزایش هزینه‌های آن و بستری بیمار ها خواهد گردید. حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کودکان ۱۰ تا ۱۵ ساله تهرانی درگیر درجاتی از آسم و آلرژی می باشند و در سنین پایین‌تر حدود ۱۳ درصد این علایم را دارند.

فواید ورزش‌های هوازی بر بدن/ معجزه شیر مادر/ هوای آلوده چه طور پوست تان را پیر می‌کند؟

روش صحیح مسواک زدن و طریقه صحیح کشیدن نخ دندان

هفته نامه تندرستی: مسواک‌زدن ناکافی باعث می‌شود لایه‌های مملو از میکروب و ماده سفیدی که میان دندان‌ها و نزدیک لبه لثه‌ها جمع می‌شود و پلاک دندانی خوانده می‌شود، ایجاد گردد و این پلاک‌ها می باشند که باعث پوسیدگی دندان و مریضی لثه می‌شوند. مسواک‌زدن خیلی محکم هم مشکل‌آفرین هست زیرا دندان را خراش می‌دهد و به بافت لثه آسیب می‌رساند، به‌طوری‌که وصل شدن محکم و درست لثه با دندان از دست می‌رود و راه برای عفونت و آسیب جدی‌تر لثه باز می‌شود. برای این که مسواک‌زدن را به‌درستی انجام دهید، لازم هست اصولی را رعایت کنید که در ادامه این مطلب به آنان اشاره می‌کنیم. دندان‌هایتان را بیشتتر از آنچه فکر می‌کنید لازم هست، مسواک بزنید. پژوهش‌ها نشان می‌دهند اغلب کسانی که مدعی می باشند دندان‌هایشان را ۲ تا ۳ دقیقه مسواک می‌زنند، درواقع نیمی از این زمان ذکرشده را برای این کار صرف می‌کنند. مسواک‌زدن خوب و کامل، چه از مسواک‌دستی استفاده کنید، چه از مسواک‌برقی، دست‌کم ۲ دقیقه وقت می‌گیرد. اشخاص اغلب مدت بیشتری را برای مسواک‌زدن دندان‌های جلویی‌شان اختصاص می‌دهند و بررسی‌ها نشان می‌دهند اشخاص راست‌دست طرف راست دهانشان و اشخاص چپ‌دست، طرف چپ دهانشان را کمتر مسواک می‌زنند. دندان‌پزشکان سفارش می‌کنند دهان را به ۴ بخش تقسیم کنید و به‌طور روشمند ابتدا بخش بالایی راست، پس از ان بخش بالایی چپ و بعد به بخش پایینی راست و سرانجام به بخش پایینی چپ دندان‌ها را مسواک بزنید. البته نکته مهم‌تر از رعایت ترتیب انجام مسواک‌زدن این هست که هر بخش دندان‌ها را به‌طور کامل مسواک بزنید.

فواید ورزش‌های هوازی بر بدن/ معجزه شیر مادر/ هوای آلوده چه طور پوست تان را پیر می‌کند؟

هوای آلوده چه طور پوست تان را پیر می کند؟

جام جم: آلودگی هوا طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی منتج به ۳۰۷ میلیون فوت در سراسر دنیا در سال ۲۰۱۲ شده هست. آلاینده های هوا به دو گروه کلیدی تقسیم می شوند. ذرات ریز (PM) و گازها (O2 ، CO ، SO2 ، NO ، NO2 ، NOX2 ). ذرات ریز به صورت مرسوم از طریق احتراق و ذرات درشت تر بدنبال پروسه های مکانیکی ایجاد می گردد و بصورت ذرات گردو غبار از طریق باد در هوا به حالت تعلیق قرار می گیرند. در سال ۲۰۱۰ دانشمندان نشان داده اند که مواجهه مزمن با ذرات معلق موجود در هوا متاثر از ترافیک، رابطه قابل ملاحظه ای با پیری زودرس پوست دارد. هر کدام از آلاینده های هوا به احتمال بسیار تاثیر توکسیک (نوعی‌ مسمومیت‌ خونی‌ در اثر سموم‌ آزاد شده‌) مخصوص را روی پوست دارند. از لحاظ تئوری اثرها سمی آلاینده های هوا روی پوست توان دارد به دلیل اثرها از خارج به داخل ( نفوذ آلاینده های هوا به پوست و وصل شدن آن به سطح پوست) و یا متاثر از مکانیسم داخل به خارج باشد. مواجهه با ذرات معلق در هوا، محتمل هست از مسیر سیستمیک هم به پوست آسیب برساند و یک فرضیه مبنی بر نفوذ ذرات به ریه و بدنبال آن ورود به گردش خون و اثر روی پوست از این راه هست. فرضیه دیگر طبق ایجاد تصویر العمل التهابی در ریه هست که این تصویر العمل التهابی منتج به تصویر العمل های سیستمیک می گردد که محتمل هست پوست را تحت تاثیر قرار دهد. پدیده پیری پوست بدنبال مجموعه ای از فاکتورهای داخلی و بیگانه اتفاق می افتد و از آنجایی که فاکتورهای بیگانه قابل دگرگونی می باشند، استعداد پیشگیری با تعدیل این فاکتورها وجود دارد. تا مدت ها تحولات پیری پوست متاثر از فاکتورهای بیگانه را به صورت عمده مرتبط به رو به رو با اشعه خورشید می دانستند ولی جدیدا شواهدی مبنی بر نقش سایر فاکتورهای محیطی بویژه رو به رو پوست با دود سیگار بعنوان یک فاکتور مستقل در پیری پوست مطرح هست .

فواید ورزش‌های هوازی بر بدن/ معجزه شیر مادر/ هوای آلوده چه طور پوست تان را پیر می‌کند؟

معجزه شیر مادر

تسنیم: تغذیه در ۲ سال اول زندگی؛ امر بنیادی برای سالم بودن در طی زندگی هست. تغذیه با شیر مادر تنهاترین، خوب ترین و سالم‌ترین تغذیه در این گروه سنی هست. تغذیه با شیرمادر در افزایش میزان بقاء، امنیت، سایکولوژی، تغذیه، ضریب هوشی، کاهش بیماری‌ها و علاوه بر این جلوگیری از فوت و میر و معلولیت، اختلالات خلقی-اجتماعی و بیماری‌ها نقش منحصر به فردی دارد. در نتیجه های این مطالعه آمده هست که فواید زیادی در رابطه با شیرمادر وجود دارد. تغذیه با شیرمادر در نیم ساعت اول ولادت، از فوت یک میلیون کودک در سال جلوگیری می‌کند. ضریب هوشی در این کودکان ۱۲ درجه بالاتر از شیرخشک خوران هست. علاوه بر این تغذیه با شیر مادر در کاهش محرومیت‌های خلقی – اجتماعی تاثیر گذاشته و در رشد و تکامل خوب تر تاثیر مثبت دارد؛ علاوه بر این در کاهش بیماری‌های عفونی، متابولیک، قلبی عروقی و بدخیمی در بچه‌های شیرمادر خوار تاثیر دارد. تغذیه با شیرمادر ۲۵ برابر بیماری‌های گوارشی و ۵ برابر بیماری‌های تنفسی را کاهش می‌دهد. شیرمادر از زیادی از بیماری‌ها من جمله آلرژی، دیابت، مریضی قلبی عروقی و زیادی از بدخیمی‌ها در دوران بزرگسالی جلوگیری می‌کند.

فواید ورزش‌های هوازی بر بدن/ معجزه شیر مادر/ هوای آلوده چه طور پوست تان را پیر می‌کند؟

کاهش مبتلا شدن به دیابت و سرطان روده با استفاده مواد خوراکی سرشار از فیبر

مهر: یافته ها نشان میدهد فیبر که در میوه، حبوبات، سبزیجات و غلات کامل یافت می گردد، یک رژیم غذایی سالم هست. فیبرها در برابر هضم در بدن مقاوم می باشند اما به سادگی از طریق باکتری های روده استفاده می شوند. میزان فیبر در رژیم غذایی توان دارد بر اضافه وزن، قند خون، حساسیت انسولین و تندرستی روده تاثیر می گذارد. از جانب دیگر کم بودن فیبر منتج به نفوذ باکتری ها در لایه مخاطی روده می گردد و این باکتری ها باعث ایجاد مریضی های التهاب روده شده و در اضافه وزن و دیابت هم نقش دارند. سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه گوتنبرگ سوئد در این مورد می گوید که رژیم غذایی بدون فیبر باعث دگرگونی ترکیب باکتریایی و متابولیسم باکتری ها می گردد و در عوض با ایجاد نقایصی در لایه مخاطی درونی به باکتری ها اذن نفوذ در روده را میدهد. این وضع با بروز التهاب و سر انجام مریضی متابولیک همراه هست.

 فواید ورزش‌های هوازی بر بدن/ معجزه شیر مادر/ هوای آلوده چه طور پوست تان را پیر می‌کند؟

75 درصد سرطان ها در جهان به معالجه پاسخ نمی دهد

دبیر علمی دومین کنگره بین‌المللی پزشکی شخصی ایران با اشاره به بی اثر بودن ۷۵درصد معالجه و دارو های سرطان در جهان، عنوان کرد: با استفاده از پزشکی شخصی می‌توان معالجه هدفمند بیمار ها را انجام داد. دستاوردهای نوین در عرصه پزشکی فردمحور، رویکردی جدید در معالجه مخصوص سرطان به شمار می روند. این حوزه پزشکی بدنبال عرضه خدمات پزشکی (سلامت، پیشگیری، تشخیص، معالجه و مراقبت) متناسب با ژنتیک فرد هست. در این مدل، پزشک با آگاهی از اطلاعات نهفته شده در ژنوم هر فرد می‌تواند به وی داروی موثر با دست کم آسیب ها جانبی و در دوز مناسب تجویز کند و سفارش مناسب برای دگرگونی در سبک زندگی و رژیم غذایی به منظور پیشگیری و معالجه بیماری‌ها و دگرگونی صفات، را عرضه دهد. تصویر العمل دارویی در اشخاص متفاوت متمایز بوده و نمی‌توان درمان‌های یکسانی برای اشخاص انجام داد و با تحولات حوزه ژنتیک دارو ها امروزه متناسب هر فرد عرضه می‌شود.

فواید ورزش‌های هوازی بر بدن/ معجزه شیر مادر/ هوای آلوده چه طور پوست تان را پیر می‌کند؟

شناسایی ۹ فاکتور مساعدت به افزایش طول عمر

فعالیت فیزیکی شدید و با نظم بطوریکه وظیفه ها هر روز هم صورت پذیرد. این اشخاص دارای سبک زندگی بی تحرک نیستند. کاهش استرس که توان دارد دربردارنده انجام عادات با نظم در فرهنگ های متفاوت باشد مثل چرت زدن در جوامع مدیترانه ای، انجام مراسم چای در ژاپن. هارا هاچی بو یک نوع تعلیم در ژاپن که سفارش می کند اشخاص لازم هست منحصرا تا زمانیکه ۸۰ درصد احساس سیری می کنند غذا بخورند، داشتن سبب برای زنده بودن و زنده ماندن، در اولویت قرار دادن یک رژیم غذایی سرشار از فرآورده ها گیاهی و کاهش استفاده گوشت، ماهی و فرآورده ها لبنی، عضویت در گروههای اجتماعی که عادات زندگی سالم را ترویج می دهند، همکاری با جوامع مذهبی، ایجاد و محافظت ارتباطات مستحکم با اشخاص خانواده.

فواید ورزش‌های هوازی بر بدن/ معجزه شیر مادر/ هوای آلوده چه طور پوست تان را پیر می‌کند؟


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=81140

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.