تاریخ ارسال : ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۶:۴۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فوت ناشی از تصادفات در کاشان ۳۰ درصد کاهش یافت

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کاشان، حسین مکی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه مرکز فوریت‌های پزشکی کاشان یک نوع مرکز پیش بیمارستانی محسوب می‌شود، اظهار داشت: عضویت در دبیرخانه پدافند غیر عامل، مدیریت بحران و ستاد هدایت دانشکاه علوم پزشکی کاشان نیز از دیگر وظایف مرکز فوریت‌های پزشکی کاشان است.

مرکز فوریت‌های پزشکی و حوادث کاشان با بیان اینکه در سه ماهه سال جاری ۴۷۸۱ ماموریت در سطح شهرستان کاشان و ۱۲۴۱ ماموریت در سطح شهر آران و بیدگل انجام شد، افزود: اورژانس ۱۱۵ کاشان در مجموع ۶۰۲۲ ماموریت انجام داد که از این تعداد ۱۴۴۶ تصادف شهری بوده و ۲۶۹ تصادف، جاده‌ای بوده است.

مکی با بیان اینکه ۲ فوتی از مجموع تصادفات رخ داده شده ۲ نفر فوت شدند، خاطرنشان کرد: آمار تصادفات طی سه ماه گذشته متاسفانه یک درصد افزایش داشته است اما خوشبختانه آمار فوت تصادفات خوشبختانه ۳۰ درصد کاهش داشته است و بیشترین تصادفات نیز در محور قم-کاشان بوده است.

وی با بیان اینکه تعداد مصدومان ناشی از تصادفات شهری ۱۲۳۱ نفر بوده و در سه ماهه سال جاری ۴۰۱۸ نفر بوده است، تصریح کرد: در سه ماهه اول سال جاری ۴۶۱۲۷ تماس به پنج خط اورژانس کاشان برقرار شد و دو حادثه پرتلفات در کاشان اتفاق افتاد که در یک حادثه ۲۲ کشته و زخمی داشته و در دیگر حادثه ۳۰ مصدوم بر جای گذاشت.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و حوادث کاشان با بیان اینکه ۴۵۰۰ مورد در نوروز مشاوره تلفنی انجام شده است، ابراز داشت: سامانه ۱۴۹۰ به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی اطلاعات مورد نیاز دارویی بیمارستان است و لذا متوسط رسیدن به بالیدن بیمار از زمان پذیرش ۶:۳۰ و در جاده ای ۹:۳۰ است.

مکی از کد ۵ اورژانس خیابان امیرکبیر کاشان به صورت ۲۴ ساعته فعال شد، بیان کرد: نقص خدمت رسانی با افتتاح اورژانس روستایی رفع شد و به ازای هر ۳۰ کیلومتر در کاشان یک کد اورژانس داریم و در همین راستا نیز یک کد اورژانس در بخش نیاسر و اورژانس روستایی حسنارود افتتاح شد .

وی از ۱۷۵۳۳ ماموریت در سال ۹۵ خبر داد و اذعان داشت: تعداد ماموریت‌های سال ۹۵ نسبت به سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است و بیشترین ماموریت در اردیبهشت و مرداد انجام شد و تعداد بیمارانی که از شهرهای اطراف پذیرش شد ۶۰۹ نفر بوده و ۳۵۵ بیمار کاشانی به شهرهای دیگر اعزام شده است و سالانه ۶ میلیارد تومان برای نگهداشت مرگز فوریت‌های پزشکی کاشان و آران و بیدگل هزینه می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56551

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.