تاریخ ارسال : ۰۷ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۴:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فولادگر: “استاد پرورش” در طریق مستقیم امام (ره) و مقام معظم رهبری گام برمی داشت

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهاناظهار داشت: زنده یاد مدرس پرورش از شخصیت‌های نسل اول انقلاب بود که با شناخت راه و مرام و مسلک امام خمینی(ره) توانست نقش ارزشمندی در روشن‌گری و بیداری نسل جوان و بقیه اقشار مردم در دوران پیش از انقلاب داشته باشد.

وی با اظهار این که مدرس پرورش سخنرانی‌های روشن‌گرانه‌ و نشست ها و برنامه‌های تربیتی بصورت اردویی و فوق برنامه با جوانان و نوجوانان داشتند، اضافه کرد: وی برنامه‌های خود را از نوجوانان و جوانان شروع کرد و با ارتباطاتی که با این قشر از جامعه داشت، توانست نسل دوم انقلاب را تربیت کند.

وی دنبال کرد: چه جوانان که مدرس پرورش را بعنوان مربی و مبلغ می‌دانستند و چه مردم که ایشان را بعنوان سخنران و مبلغ می‌دانستند هر دو گروه هنگامی صدق و صفا و صمیمیت و اخلاق ایشان را می‌دیدند او را باور می‌کردند به چه علت که آن چیزی که مدرس پرورش به زبان می‌آورد خود نیز به آن عمل می‌کرد.

فولادگر اظهار کرد: مدرس پرورش پس از انقلاب در مسئولیت‌های خود من جمله نمایندگی مجلس، شورای عالی دفاع و وزارت آموزش و پرورش و مسئولیت‌های دیگر نقش ارزشمندی ایفا کردند و توانستند بعنوان یک چهره سیاسی در طریق مستقیم امام(ره) و مقام معظم رهبری قدم بردارند.

منتقدان مدرس پرورش هم او را چهره معتقد و متدین می‌دانستند

وی با اظهار این که مدرس پرورش علاوه بر مسئولیت‌های اجرایی در طریق امام(ره) و مقام معظم رهبری با دیدگاه‌ روشن‌گرایانه انقلابی حاضر بودند، اضافه کرد: سیر سلوک سیاسی مدرس پرورش به گونه‌ای بود که حتی منتقدان ایشان هم او را بعنوان چهره معتقد، متدین، انقلابی و ارزشی قبول داشتند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اظهار این که یکی از مهم‌ترین یادگاری‌های مدرس پرورش تربیت نسل دوم جامعه بود، اظهار داشت: تلاش‌هایی که در زمینه برتری انقلاب انجام دادند و نیز تشکیل حزب جمهوری اسلامی، کادرسازی و روشن‌ گری‌هایی که طریق امام(ره) و مقام معظم رهبری داشتند من جمله یادگاری‌های وی هست.

وی اضافه کرد: البته مدرس پرورش در فعالیت‌های تشکیلاتی و مبارزات قبل و پس از انقلاب در دوران جنگ و سازندگی نقش به‌سزایی را ایفا کردند.

فولادگر با اشاره به دلایل محبوبیت مدرس پرورش اهتمام کرد: مدرس پرورش اهل صدق و صفا بودند و با توجه به تعبیر مقام معظم رهبری مبنی بر یاور راستگو انقلاب، همه صدق و صفا را در ایشان می‌دیدند.

وی دنبال کرد: مراتب اخلاقی، جاذبه شخصیتی و نفوذ کلام مدرس پرورش علت گردید که بتوانند در جامعه و در موضوعات تربیت اخلاقی و سیاسی مؤثر واقع گردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفته بود: وظیفه همه این هست که شخصیت مدرس پرورش را بعنوان یک شخصیت الگو به جوانان و نسل‌های سوم و چهارم انقلاب ارائه کنند.

وی با اظهار این که شاید نسل سوم جامعه مدرس پرورش را دیده و فهم کردند ولی نسل چهارم نتوانستند با این مدرس آشنایی و شناخت دارا باشند، افزود: وظیفه مدیران این هست که آثار، کتاب‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها و خاطرات این مدرس را به جامعه ارائه کنند؛ به چه علت که آثار به جای مانده از ایشان می‌تواند برای نسل‌های تازه راهگشا باشد.

استاد پرورش با خودروی خود نوجوانان را به کلاس درس می‌برد

وی به خاطره‌ای از مدرس پرورش اشاره و افزود: از دوران نوجوانی‌ام و حدود سال ۵۰ به یاد دارم که ایشان نوجوانان و جوانان را برای حضور در کلاس‌های مسائل دینی جذب می‌کردند.

نماینده مردم اصفهان اضافه کرد: یادم هست روزی مدرس پرورش شخصاً به منزل پدری من مراجعه کردند و با پدرم در ارتباط با حضور من در کلاس‌ها گفت وگو کردند.

وی با اظهار این که پدر من با مدرس پرورش رفاقت و آشنایی قدیمی داشتند، اظهار کرد: مدرس شخصاً با ماشین خودشان من را به کلاس درس بردند و من از همان‌جا مرید ایشان گردیدم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80803

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.