تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

فیلم های توقیفی در توقع یک تلفن

تابناک: با وجود ادبیات ضدونقیض مدیران، تاکنون قرارداد اکران سه فیلم سینمایی توقیفی در شورای صنفی نمایش ثبت نشده و سرنوشت این آثار در توقع تماس تلفنی و تایید رسمی بلامانع بودن اکران این آثار است؛ رخدادی که عدم وقوعش، این شائبه را تقویت کرده که این بار به روشی دیگر این آثار بر پرده نقره ای سینماهای ایران نقش نمی بندند و این بار با وجود بهره مندی از پروانه نمایش، اذن اکران نمی یابند؛ شائبه ای که با ثبت قرارداد، تشخیص گروه نمایش این آثار و شروع رسمی ایران این فیلم ها در هفته های پیش رو قابل برطرف هست.

 «آ

کیانوش عیاری کارگردان «خانه پدری» جدیدا در مورد اکران محدود فیلمش در گروه هنر و تجربه گفته هست: «احتمالا حوزه دوباره هم سینماهای خودش را در اختیار فیلم قرار نخواهد داد، بار دیگر فیلم در سینماهای محدودی اکران خواهد گردید و دوباره هم با تهدید فیلم از پرده پایین کشیده می گردد. بعد هم مدیران اظهار می کنند از شرور این فیلم خلاص گردیدیم، آن را اکران کردیم اما شرایط برایش فراهم نبود و از دیدگاه ما فیلم آزاد گردید. نمی دانم تعداد فیلم های توقیفی چند تاست؛ به طور مثال اگر ١۵ تا هست اظهار می کنند با اکران «خانه پدری» گردید ١۴ فیلم توقیفی و به این شکل صورت مسأله پاک می گردد.»فیلم های توقیفی در توقع یک تلفن مدیران امر!

»فیلم های توقیفی در توقع یک تلفن مدیران امر!برخی رسانه ها چهارم آذرماه بعضی رسانه های مدعی گردیدند که به رغم اینکه برای این فیلم ها پروانه نمایش صادر شده، از ثبت قرارداد این فیلم ها با سینماها برای شروع جریان اکران جلوگیری می گردد. طبق این ادعاها، این اتفاق یک فرمان هست، تا بدین شکل تا اطلاع ثانوی مانع از اکران این آثار گردید و این فیلم ها با وجود آنکه پروانه نمایش دارند، رنگ پرده را نبینند و به این ترتیب توپ از زمین مدیران بیرون شده باشد و عدم اکران این فیلم ها به وضع اکران در سینماها نسبت داده گردد.

پس از طرح این ادعاها، غلامرضا فرجی، سخنگوی شورای صنفی نمایش، مدعی گردید: «هر فیلمی که پروانه نمایش گرفته، توان دارد همراه با پروانه نمایش و علاوه بر این قرارداد اکران با سالن های سینمایی به شورای صنفی نمایش مراجعه کند و ما هم موظفیم طبق آیین نامه قرارداد را ثبت نماییم. »

»علی سرتیپی پخش کننده «عصبانی نیستم» نیز در تصویر العمل به این مبحث، از عرضه قرارداد اکران این فیلم سینمایی به شورای صنفی نمایش اطلاع داد و سخنگوی این شورا هم در گفت و گو ای گفت، مسئله ای برای نمایش فیلم های برطرف توقیف شده وجود ندارد. قرارداد نمایش فیلم احتمالا این هفته یا هفته آینده در شورای صنفی نمایش ثبت می گردد.»

بعضی مراجع باخبر به تابناک خبر دادند که این کارگردان ها برای ثبت قراردادشان مراجعه کرده اند اما به آنان گفته شده ضروری هست دست کم تلفنی با آنان ارتباط گرفته گردد و تاییدیه پایانی برای اکران داده شود؛ ادعایی که البته فرجی گفت چنین نیست!

به دیدگاه می آید وضعی که این روزها در مورد این دو اثر رقم خورده، چندان اخلاقی نیست و بی برنامه نگه داشتن این فیلم ها رویکرد درستی نیست؛ درکنار اینکه برای همیشه نمی گردد این آثار را بی برنامه نگه داشته و شورای پروانه نمایش برای همیشه توان ندارد ثبت قرارداد این فیلم ها را به تعویق بیاندازد! آیا دوشنبه این هفته، وقت اکران و گروه میزبان این فیلم ها مشخص می گردد، یا این بی برنامهی را انتهاءی نیست؟


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77394

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.