تاریخ ارسال : ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۳۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

قانونگذاران آمریکایی برنامه ای برای جلوگیری از فروش نبرد افزار به ایران عرضه کردند +جزئیات

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک طرح قانونی که جدیدا در مجلس نمایندگان ایالات متحده عرضه شده خواستار به کارگیری تدابیری برای جلوگیری از فروش تسلیحاتی به ایران، بدون  مجوز شورای امنیت سازمان ملل متحد شده هست.  

پیش‌نویس این طرح جزئیات این طرح برای نخستین بار در خبرگزاری تسنیم  

« «کریست» و «بیلیراکیس» در قسمت «برداشت کنگره»* ادعا کرده‌اند انتقال نبرد افزار به ایران موجب بی‌ثبات شدن منطقه غرب قاره آسیا و اخلال در صلح منطقه خواهد گردید. در این قسمت علاوه بر این عنوان شده وزیر خارجه ایالات متحده بایستی با وارد شدن به تعاملات دیپلماتیک با دولت‌های کشورهایی که پیشنهاد فروش نبرد افزار به ایران را مطرح می‌کنند، از فروش نبرد افزار به ایران جلوگیری کند.

این طرح، در صورت تصویب در دو شاخه قانونگذاری ایالات متحده و مبدل شدن به قانون،  وزیر خارجه این کشور را موظف می‌کند 90 روز بعد از اجرایی شدن آن و از آن پس هر سال یکبار، گزارشی در مورد هر نوع «فعالیت یا انتقال تسلیحاتی محدود شده» به ایران و کارهای دیپلماتیک واشنگتن در رابطه با آن تقدیم کنگره کند.

دو نماینده کنگره علاوه بر این خواستار آن شده‌اند که دولت ایالات متحده برای کشورهایی که وارد هر نوع «فعالیت یا انتقال تسلیحاتی محدودشده» در رابطه با ایران می‌شوند مجوزهای مرتبط به آن دسته از اقلام دفاعی که صادرات آنان نیازمند مجوزهای دولت هست را صادر نکند. 

»

«»«کریست» در بیانیه‌ای، درکنار تکرار مدعیات بی‌پایه بر علیه ایران اغراض طرح خود را اظهار کرده هست. »

»وی اضافه کرده هست: «طرح ما پیام نیرومندی به کشورهایی که در حال ارزیابی معاملات نبرد افزار های با ایران می باشند می‌فرستد مبنی بر اینکه پشتیبانی دولتی از تروریسم، تحمل نخواهد گردید.» 

«» «بیلیراکیس» هم در اطلاعیه خود به تکرار مدعیات تأییدنشده بر علیه ایران پرداخته هست: «علی‌رغم برجام، ایران با استمرار پشتیبانی از تروریسم و توسیع آن در زمینه کوشش خود برای بی‌ثبات کردن خاورمیانه، تعهدش به ستمگری را نشان می‌دهد.»

» 

پیش‌نویس این طرح بعد از ارزیابی و اعمال اصلاحات لازم در  کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده در صحن علنی مجلس نمایندگان  


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78496

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.