تاریخ ارسال : ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

قتل زن ۱۴ ساله به دست شوهرش/ بازداشت دزد “سحرخیز” در حمام

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ اخبار حوادث همیشه و در تمامی برهه‌های تاریخ مخاطبان «پَروپاقرصی» داشته و از دهه‌های گذشته تا به امروز همچنان در زُمره پربازدیدترین اخبار قرار داشته است، از سالیان دور نیز تعداد زیادی از خوانندگان، روزنامه را می‌خریدند تا صفحه حوادث آن را بخوانند.

اکنون نیز با حضور خبرگزاریها و سایتهای خبری، هرروزه بخش قابل توجهی از پربازدیدترین اخبار هر رسانه‌ای به اخبار حوادث تعلق می‌گیرد و صفحه حوادث روزنامه‌ها همچنان پربازدید و پابرجاست.

برای بازخوانی حوادث و پرونده‌های جنایی در دهه‌های گذشته به‌سراغ اخبار حوادث یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار کشور در دهه ۵۰ رفتیم و در قالب سلسله گزارشهایی به بازخوانی این پرونده‌ها البته با ادبیات و «قلم حوادث‌نویسی» خاص آن ایام (بدون دخل و تصرف در نحوه تنظیم آن) می‌پردازیم.

در ادامه به بازخوانی حوادث و وقایع جنایی بیست و نهم و سی شهریور ۱۳۵۵ می‌پردازیم.

دزد سحرخیز در حمام بازداشت شد

یک دزد باسابقه، صبح‌های خیلی زود به حمام‌های عمومی تهران می‌رفت و هنگامیکه مشتریان حمام در رختکن برهنه می‌شدند او به ظاهر به ادای نماز می‌ایستاد و مشتری را زیر نظر می‌گرفت و چنانچه مطمئن می‌شد با خود پول نقد همراه دارند در یک فرصت مناسب به سراغ پولها می‌رفت، او در آخرین بار بعد از سرقت ۳۳ هزار تومان موجودی یک مشتری که در داخل کفشهایش پنهان کرده بود، به دام افتاد.

چند روز قبل شخصی که همراهش ۳۳ هزار تومان پول نقد بود برای استحمام به حمام کتابچی واقع در بخش ۱۶ تهران رفت، او به حساب خود برای محافظت از پولها آن را در داخل کفشهایش پنهان کرد اما غافل از اینکه یکی از مشتریان حمام او را زیر نظر دارد، این مرد به ظاهر مشغول ادای نماز بود و به محض آنکه مشتری به داخل حمام رفت، نمازش را تمام کرد و از کارگر حمام آب خواست.

کارگر حمام برای آوردن آب از سالن خارج شد و او با شاه‌کلیدی که همراه داشت درِ جالباسی مشتری مورد نظر را باز کرد و از داخل کفش ۳۳ هزار تومان پول برداشت، سارق در جالباسی را بست و می‌خواست سر جایش برگردد که کارگر حمام با لیوان آب رسید.

حرکت مشتری به نظر کارگر مشکوک آمد و او را دستگیر کرد، با سروصدای سالن‌دار صاحب پولها متوجه شد و بیرون آمد و وقتی در داخل کفشهایش به جست‌وجوی پول خود پرداخت و از پولها اثری ندید شکش مبدل به یقین شد.

بیشتر بخوانید: قتل پیرمرد حین سرقت دستگاه سنگ فرز

جریان به مأموران کلانتری ۸ اداره آگاهی اطلاع داده شد و مأموران ضمن بازرسی بدنی مبلغ ۳۳ هزار تومان پول مسروقه را به دست آوردند، در تحقیقاتی که به عمل آوردند معلوم شد که سارق شاهرخ نام دارد و با همین شیوه تاکنون به چند گرمابه در تهران دستبرد زده و حدود یک میلیون ریال پول مشتریان حمام را دزدیده است.

او اعتراف کرد صبحهای زود برای سرقت به حمامها می‌رفته است، سارق از طرف دادیار دادسرای تهران با ۱۰۰ هزار تومان قرار بازداشت شد.

انکار ناگهانی متهم به قتل نزد بازپرس

جوانی که در تحقیقات اولیه به قتل یکی از کارگران رستوران سربند اعتراف کرده بود، روز گذشته اتهام قتل را به کلی رد کرد و مدعی شد که کسی را نکشته است.

به دنبال انکار حامد پسر آشپزِ کافه کوهپایه که چندی پیش در یک نزاع دسته‌جمعی یحیی کارگر رستوران جوانان سربند را با ضربه چوب به قتل رسانده بود، دیروز صانعی؛ بازپرس شعبه یک دادسرای تهران برای تحقیقات از شهود به محل حادثه رفت.

در تحقیقاتی که بازپرس از کارگران هر دو رستوران و عده‌ای از شهود محلی به عمل آورد، یکی از شهود اظهار کرد: حامد بعد از آنکه با ضربه چوب یحیی را بر زمین انداخت در حالیکه به شدت مضطرب بود اظهار کرد که من یحیی را با چوب زدم و می‌ترسم که او مرده باشد همچنین حامد در نامه‌ای که از زندان به بازپرس نوشت به قتل یحیی اعتراف کرد و تقاضای تخفیف در مجازات داشت.

به دنبال اعتراف کتبی و شفاهی حامد و ضدونقیض گویی‌های او و شهادت شهود معلوم نیست چرا حامد به طور ناگهانی اعترافات خود را پس گرفته است، رسیدگی به این پرونده در شعبه یک دادسرای تهران ادامه دارد.

قتل زن ۱۴ ساله‌ با چاقو توسط شوهر

زن ۱۴ ساله‌ای که هفت ماه قبل عروسی کرده بود، به ضرب چاقوی شوهرش به قتل رسید.

این زن که کبری نام دارد در حالی که ناحیه پشت بدن به وسیله چاقو مجروح شده بود برای درمان به بیمارستان پارس انتقال یافت، کبری را از بیمارستان پارس به بیمارستان سینا انتقال دادند و دو روز قبل با اثر جراحات وارده و عفونت زخمهایش درگذشت.

در تحقیقاتی که به عمل آمد معلوم شد چون کبری به سن قانونی نرسیده بود شوهرش او را صیغه کرده است.

شوهر کبری اکنون به اتهام قتل همسرش در زندان به سر می‌برد.

بیشتر بخوانید: کشف جسد زن جوان در خانه مجردی اکباتان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73547

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.