تاریخ ارسال : ۰۱ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

قدردانی از ۲۳ پژوهشگر برتر در هفدهمین جشنواره ابوریحان

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افشین زرقی در حاشیه هفدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی افزود: ۲۳ نفر به عنوان پژوهشگر برتر در سه بخش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه های علوم پزشکی و بین المللی انتخاب شدند که سه نفر از این تعداد از بین پژوهشگران بین المللی انتخاب شده است و ۱۸ نفر نیز پژوهشگرانی هستند که در سه رده استاد، دانشیار و استادیار در دو سطح بالینی و پایه انتخاب شده اند که از آنها قدردانی به عمل می آید.
وی گفت: بجز این تعداد در بخش برگزیدگان غیر حقیقی، مراکز تحقیقات برتر، دانشکده های علوم پزشکی برتر، مجلات و کتاب های برتر نیز در این جشنواره قدردانی می شوند.
افشین زرقی افزود: در این جشنواره عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی یک سال گذشته به صورت مبسوطی ارائه شد زیرا شعار اصلی ما پاسخگویی اجتماعی است و به منظور نقد عملکرد خودمان چنین برنامه را نیز در جشنواره گنجانده ایم.
زرقی با بیان اینکه خوشبختانه در سالی که گذشت دستاوردهای پژوهشی بسیار خوبی نصیب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شده است افزود: در حال حاضر تعداد شرکت های دانش بنیان به ۳۳ عدد رسیده است که انتظار داریم این شرکت ها بتوانند با فعالیت پژوهشی محصول محور، گام های مؤثری را در اقتصاد مقاومتی بردارند.
زرقی ادامه داد: خوشبختانه دولت از طرح های تحقیقاتی و پژوهشی حمایت می کند به گونه ای که مالیات طرح های تحقیقاتی از ۱۵ آذر امسال با دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و معاونت تحقیقات فناوری این وزارتخانه از ۲۰ درصد به ۵ درصد کاهش یافته است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34843

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.