تاریخ ارسال : ۰۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۹:۵۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

قدیمی ترین عکس های حرم امام رضا (ع) را در این موزه ببینید

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگارحوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دیدن آثار مربوط به حرم مطهر امام رضا (ع) علاوه بر وجه معنوی، یک صورت تاریخی و جذاب برای مخاطبان خود به نمایش می گذارد.

دیدن عکس های مربوط به سال ۱۲۳۳ در عصر ناصرالدین شاه تا عکس مربوط به دوران پهلوی اول همراه با توضیحات همه در موزه آستان قدس رضوی ، واقع در حرم مطهر امام رضا (ع) برای عموم مردم قابل مشاهده است.

آثاری که نشان دهنده وقایع مختلف در بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا (ع) است و دیدن آن خالی از لطف نیست. از اولین شبکه مربوط به پنجره فولاد گرفته تا قدیمی ترین ضریح آستان مقدس امام هشتم شیعیان در این موزه قرار دارد.

عکس زیر از غلامحسین همتیان در دوران پهلوی اول گرفته شده و یکی از چندین آثاری است که عموم مردم می تواند آن را ببینند.

قدیمی ترین عکس ها از حرم امام رضا (ع) را در این موزه ببینید 

بسیاری از قهرمانان از جمله پهلوان تختی، کشتی گیران و وزنه بردارانی که در مسابقات بین المللی مقام آورده اند ، همه را به این موزه هدیه داده اند تا مشتاقان پس از زیارت و ادای احترام به بارگاه آن حضرت سری به موزه تاریخی معنوی آستان قدس رضوی بزنند.

هنرمندان مختلفی آثار خاص و ویژه خود را با جان و دل به این موزه هدیه داده اند و اسکناس های دوران پهلوی و دیگر کشور ها نیز در این موزه قرار داده شده است.

شاید بسیاری از ایرانیان به سفر مشهد و زیارت بارگاه مبارک امام هشتم شیعیان (ع) رفته اند اما کمتر کسی است که سری به موزه آستان قدس زده باشد.

موزه فرش آستان قدس رضوی در سه طبقه آثاری نفیس و منحصر به فردی از فرش ها اهدایی هنرمندان را به معرض نمایش قرار داده است که دیدن آن ها خالی از لطف نیست.

فرش های تاریخی مرتبط با این مکان مقدس دیگر آثاری است که زائران حرم رضوی می توانند آن ها را در این موزه ببینند.

گزارش از پوریا سلیمان زاده


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31395

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.