تاریخ ارسال : ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۳۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

قصاص درنهایت پدر بی رحمی که صورت همسر و دخترانش را با اسید سوزاند+تصویر

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ؛ اسیدپاشی یکی از حوادثی هست که ادامه زندگی را برای قربانیان این سانحه، بسیار سخت و تلخ می‌کند و هزینه زیادی را برای معالجه قربانیان این حوادث در بر دارد.

رعنا و نازنین، ۲ خواهری می باشند که بهمراه مادر جوان خود، در اثر سانحه اسیدپاشی که اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰، توسط پدرشان رقم خورده هست، دچار سوختگی شدید بویژه در ناحیه صورت شده‌ و زیبایی چهره خود را از دست داده‌اند.

سمیه مادر رعنا و نازنین در اثر شدت جراحات، زیر عمل‌هایی که به گفته پزشکان باید روی پیکر این زن جوان انجام می‌شد طاقت نیاورد و در سال ۹۴ در جریان یکی از عمل‌ها درگذشت.

قصاص درنهایت پدر بیرحمی که صورت همسر و دخترانش را با اسید سوزاند+عکس

خواب اردیبهشتی دخترهای بی‌گناه بمی، کابوسی همیشگی گردید

پس از ان که پدرم اسید را روی ما ریخت، موهایم را دسته دسته در میان دستانم می‌دیدم و گوشت تنم را تکه تکه لمس می‌کردم.

فاطمه دانشور عضو اسبق شورای اسلامی شهر تهران و مدیرعامل یکی از موسسات خیریه در پایتخت که از اولین روزهای این سانحه در جریان وضع زندگی این دو خواهر قرار گرفته هست، به تعریف وضع فعلی آن‌ها و اتفاق تلخی که طریق زندگی شان را عوض شدن داده هست، می‌پردازد.

دانشور می‌گوید: «رعنا افغانی پور» و «سمیه مهری» مادر و دختری می باشند که در روستای همت آباد شهرستان بم از سوی پدر مورد اسیدپاشی جای گرفتند.

وی سبب واقع شدن سانحه را اینچنین اظهار می‌کند: سمیه به سبب وجود مشکلاتی چون اعتیاد همسر، بیکاری و اذیت و آزارهای مکرر از سوی او در زندگی مشترک، بحث طلاق و جدایی را با وی در میان می‌گذارد و با مخالفت شدید او رو به رو می‌شود. همسر سمیه از خانه خارج شده و بعد از گذشت ساعاتی، درست وقتی که سمیه بهمراه ۲ فرزند دختر خود در خانه خوابیده بودند، در اقدامی عجیب و غیرقابل باور، بهمراه برادر خود یعنی عموی بچه‌ها با یک گالون اسید به خانه باز می‌گردد.

عضو اسبق شورای اسلامی شهر تهران در ادامه از قول دختر بچه‌های بی گناه رعنا که خواب چشم های معصومشان با ریختن اسید توسط پدر، به کابوسی همیشگی مبدل گردید، می‌گوید: دختر کوچک یعنی رعنا، شب واقع شدن سانحه منحصرا یک دختر بچه ۳ ساله بوده و در آغوش امن مادر خوابیده بود و نازنین خواهر بزرگتر او نیز با فاصله کمتری از آن‌ها به خواب رفته بود؛ همسر رعنا در حالی که زن و ۲ دخترش در خواب بودند گالون اسید را به روی آن‌ها سرازیر کرد و از خانه متواری گردید.

دانشور می‌گوید: جیغ و سر و صدای رعنای ۳ ساله و خواهر و مادر او همسایه‌ها را به خانه آن‌ها کشانده هست. رعنا چندی بعد از سانحه می‌گفت:«پس از آن که پدرم اسید را روی ما ریخت، احساس کردم تمام بدنم در آتش می سوزد و هنگامی که به صورتم آب می‌زدم تا از شدت سوزش آن کم گردد و دست به سر و صورتم می‌کشیدم، موهایم را دسته دسته در میان دستانم می‌دیدم و گوشت تنم را تکه تکه لمس می‌کردم.»

»وقتی همسایه‌ها به خانه سمیه آمدند با مساعدت یکدیگر مادر بیچاره و دخترهای وی را به بیمارستان بردند. نیمی از صورت رعنا که در آغوش مادر بود به سبب آن که در پناه دستان مادر بود، از اسید در امان مانده و نیمه دیگر صورتش اما بشدت لطمه دیده و بینایی یکی از چشم های خود را از دست داده هست. به سبب فاصله زیادی که بیمارستان شهر بم با محل زندگی این مادر و دخترها داشت، رسیدن آن‌ها به بیمارستان زمان زیادی را تلف می‌کند و سر انجام بعد از رسیدن به آنجا نیز پزشکان فرمان جابه جایی هر ۳ مریض را به تهران صادر می‌کنند.

قصاص درنهایت پدر بیرحمی که صورت همسر و دخترانش را با اسید سوزاند+عکس

۲ سال از نشستن غبار بی مادری بر شانه دخترهای قربانی اسیدپاشی می‌گذرد

مدیر این موسسه خیریه از آمد و رفتن‌های سخت و دشوار سمیه و دخترهای وی در طریق طولانی بم به تهران برای طی کردن روند درمانی اینطور می‌گوید: مادر بهمراه رعنا و نازنین، در حالی راهی تهران شده بود که به سبب وضع نامناسب اقتصادی وادار بودند تا این طریق ۲۰ ساعته را با اتوبوس طی کنند و سر انجام تا فاصله عمل بعدی به شهر بم باز شوند و بعد از وقفه‌ای دوباره به تهران عزیمت کنند. با همدلی و همکاری چند خبرنگار و همکاری آن‌ها در بحث تامین هزینه کرایه خانه، درنهایت برای آن‌ها در شهر تهران منزلی کرایه گردید که وادار نباشند این طریق طولانی را مدام در تردد باشند.

دانشور گفت: متاسفانه مادر بچه‌ها، در یکی از عمل‌ها جان خود را از دست داد، اما تاحالا برای معالجه دخترانش که بی گناه قربانی جهل پدر شده‌اند، پزشکان توانمند و حاذقی را از کشور آلمان به ایران آورده ایم و مراحل درمانی آن‌ها به قوت ادامه دارد و قسمتی از عمل‌ها نیز برای هنگامی هست که دو کودک سن رشد طبیعی خود را پشت سر بگذارند.

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: حکم دادگاه کیفری شعبه یک شهرستان بم، دیروز هفده دی ماه صادر گردید که به باعث این حکم پدر رعنا بعد از ۶ سال انتظار محکوم به قصاص گردید و اجرای آن لازمه پرداخت نصف دیه یعنی پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان، از سوی ولی دم هست.

از آنجا که پدر رعنا علاوه بر قصاص محکوم به پرداخت ۱۵۰ میلیون تومان نیز بابت دیه رعنا شده هست، می‌توان ۱۰۰ میلیون تومان اول را تهاتر کرد و ولی دم احتیاج نیست مبلغی بپردازد و ممکن است که پرونده به دیوان عالی کشور جهت رسیدگی به فرجام خواهی متهم ارسال گردد.

 قصاص درنهایت پدر بیرحمی که صورت همسر و دخترانش را با اسید سوزاند+عکس

 آینده روشنی برای رعنا می بینم

دانشور از آینده روشنی که منتظر رعنا و نازنین می‌بیند اینطور می‌گوید: در حال حاضر این دو کودک تحت نظر مشاور و روان‌شناس می باشند و با روحیه فعلی که از این ۲ کودک و بویژه رعنا سراغ دارم بنظرم در آینده‌ای نه چندان دور، این دختر می‌تواند مدیر یک موسسه خیریه باشد و به عنوان یک فعال اجتماعی در جامعه فعالیت نماید. رعنا اکنون ۹ ساله شده هست و این روزها خوب نقاشی می‌کند، خوب سخن می‌زند و با تجربه رعنا در زندگی ای که سپری می‌کند، حرف‌های خوبی برای گفتن دارد.

در حال حاضر رعنا و نازنین تحت پشتیبانی موسسه خیریه می باشند و نزد پدربزرگ و مادربزرگ شان در شرایط مساعدی زندگی می‌کنند.

قصاص درنهایت پدر بیرحمی که صورت همسر و دخترانش را با اسید سوزاند+عکس

یک لحظه غفلت از خدا و پشیمانی ای که دگر فایده ای ندارد

رعنا و نازنین در دنیای تلخ بی مادری قد می‌کشند و بزرگ می‌شوند و شب و روز می‌گذرانند؛ مردی که قرار بود شانه هایش تکیه گاه دخترانش باشد اکنون منتظر چوبه دار شب را به صبح می‌رساند و دست نوازشی از او نمانده هست تا شیطنت‌ها و دلتنگی‌های دخترهای خود را با معجزه پدری در آغوشش آرام کند.

یک لحظه غفلت از خدا و گرفتن تصمیمی اشتباه و نابودگر، زندگی را از چشم های مادری که به سبب اعتیاد و بیکاری همسر خود لب به شکایت باز کرده بود گرفت و داغ وی را بر دل دخترهای بی پناهش نشاند.

آنطور که تجربه ثابت نموده هست ادامه زندگی برای قربانیان حوادث اسیدپاشی، به دشواری می‌گذرد و مشکلات بسیاری پیش روی آن‌ها قرار می‌دهد، معیت و حمایت‌های همه جانبه روحی و روانی از این اشخاص بخشی از ضروریاتی به شمار می‌آید که نباید از آن غفلت گردد.

گزارش از فرزانه فراهانی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82564

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.