تاریخ ارسال : ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

قصه پرماجرای این روزهای سوریه

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از افکارنیوز،

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از پولیتیکو طبق ادعای فعالین مخالف و رهایی دهندگان ‌محلی؛ در این حمله دست کم ۴۰ نفر که دربردارنده خانواده

خبرگزاری دولتی سوریه گزارش داده هست حمله موشکی به پایگاه هوایی نظامی تیفور ( ‌T4‎‌) در ‌استان حمص منتج به عده ای تلفات منتج شده هست. پیش تر ریاست جمهور

کریستوفر شروود سخنگوی پنتاگون بعد از حمله های هوایی گزارش کرد: « ‌وزارت دفاع حمله های هوایی به سوریه را هدایت نکرده است» در طی سال گذشته، بعد از حمله شیمیایی در ‌شهر خان شیخون در شمال سوریه که ده ها نفر کشته گردیدند ایالات متحده آمریکا با موشک های کروز ‌تاماهاوک حمله های وسیع ای را به پایگاه هوایی سوریه ترتیب داد.

حمله گاز سمی مشکوک روز شنبه در ‌شهر محاصره شده دوما تقریبا یک سال بعد از حمله های موشکی آمریکا در شهر خان شیخون رخ داده هست. ‌ ‌ترامپ در روز یک شنبه در عکس العمل به گزارش شلمچه نیوز به نقل از های دوما، نیروهای دولتی سوریه را به آن چه که آن را « حمله ‌بی شیمیایی بی فکر» نامیده هست را مورد سرزنش قرار داد.

در اواخر یک شنبه نخستین جواب دهندگان وارد گردیده به ساختمان در دوما اظهار کردند که ‌غیرنظامیان در حالی بر روی زمین سازمان دفاع مدنی ‌سوریه بیان کرند که قربانیان این سانحه به نظر می آید که دچار خفگی شده اند. گرچه آنان مواد به ‌کاربرده شده در این حمله را شناسایی نکرده اند ولی سازمان دفاع مدنی سوریه که به کلاه سفید معروف ‌اند و جامعه پزشکی آمریکا در سوریه و سازمان های امدادرسانی پزشکی بر این تاکید دارند بازماندگان ‌تحت معالجه در بیمارستان گرچه آنان مواد به ‌کاربرده شده در این حمله را شناسایی نکرده اند ولی سازمان دفاع مدنی سوریه که به کلاه سفید معروف ‌اند و بشدت کلر استفاده می کنند. این گزارش ها به سبب محاصره دولت این گزارش ها به سبب محاصره بر اطراف ‌شهر توان ندارد به صورت مستقل مورد تایید قرار گیرد.

رسانه های دولتی سوریه در گزارشی بعد از حمله بر ‌این تصریح کردند که گروه های شورشی جیش الاسلام موافقت نموده بودند تا شهر را تسلیم کنند و شبه نظامیان ‌آن شمال سوریه را ترک نمایند. علاوه بر این این گروه موافقت کردند که از آزادی زندانی های خود که یکی از خواسته ‌های کلیدی آنان از دولت سوریه بود دست بردارند. در برابر دولت سوریه در برابر موافقت کرده هست تا حمله های ‌زمینی و هوایی وسیع ی خود را متوقف کند.

تلوزیون الاخباریه در گزارشی بر این تاکید ‌کرد که در روز یک شنبه بیشتر از ۱۰۰ اتوبوس وارد شهر شده اند و تا شبه نظامیان و خانواده ی ان ها را وارد ‌جرابلس کنند. جرابلس شهری هست که حالا تحت مدیریت شورشیان و ترکیه

دونالد ترامپ در روز یک ‌شنبه در توئیتش بشار اسد را « حیوان» نامید و علاوه بر این از ولادیمیر پوتین یکی از مشاوران ارشد کاخ سفید تغییرات فوق بدین ترتیب شکل گرفته هست که ترامپ علی رغم مقاومت زیادی از ‌مشاورانش قصد خود را از خارج شدن نیروهای آمریکا از سوریه در ماه های آینده بیان کرده هست.

 

یک اطلاعیه ‌مشترک توسط گروه دفاع غیرنظامی و جامعه این ‌علائم با در فراروی گرفتن مواد شیمیایی

دولت سوریه در یک اطلاعیه ای که در خبرگزاری سانا منتشر گردیده هست ‌تمام این اتهامات را زیر سؤال برد و تصریح نمود تمام آنان توسط جیش الاسلام به سبب کوشش ناموفق آنان برای ‌جلوگیری از پیشرفت های دولت هست.

روسیه ‌ ‌هر گونه دخالت در حمله را رد نموده هست. یوری یوتشنکو ریاست مرکز حمیمیم در روز یکشنبه در گفت و گو

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95552

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.