تاریخ ارسال : ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا بر علیه ایران پیش زمینه تمدید نکردن تعلیق تحریم هاست

حسن لاسجردی کارشناس مسائل بین‌الملل در صحبت با خبرنگار سیاست بیگانه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ،؛ ،با اشاره به قطعنامه جدید مجلس نمایندگان آمریکا در پشتیبانی از ناآرامی‌های ایران، گفت: مداخله دادن کنگره و یا هر بخش دیگری از دولت ایالات متحده در مورد مباحث ایران، نشان دهنده این هست که دولت آمریکا سیاست روشنی نسبت به ایران ندارد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل دنبال کرد: کارهای کنونی واشنگتن سبب بر این هست که ایران در ماه‌های گذشته در صحنه‌های مختلفی من جمله در سوریه، عراق و برجام ایالات متحده را مغلوب کرده هست.

لاسجردی با اظهار اینکه واشنگتن در مورد مسائل منطقه غرب قاره آسیا دچار یک سرشکستگی شده هست، اضافه کرد: طبق معمول بعضی از قدرت‌های بزرگ به منظور تنبیه قدرت‌های کوچک از سیاست “چوب در دست گرفتن”

این کارشناس مسائل بین‌الملل اضافه کرد: حالا ایالات متحده نیز به پیروی کردن از همین سیاست مشغول هست، اما عملا به صورت مرتب شکست‌های پشت سر هم وی را می بینیم.

لاسجردی گفت: ترامپ تا ۱۴ ژانویه زیادتر مجال ندارد تا نتیجه پایانی در مورد برجام را اعلام نماید و در این میان عده‌ای از صاحب‌نظران باور دارند که صادر کردن این قطعنامه پیش‌زمینه امضاء نکردن تمدید تعلیق تحریم‌هاست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82908

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.