تاریخ ارسال : ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

قهرمان سازی استعفای نجفی با سیاهی لشکر مجازی اصلاح طلبان!

اصلاح طلبان با سیاهی لشکر مجازی به میدان آمده‌اند تا از استعفای سوال برانگیز نجفی، یک بهانه برای قهرمان سازی از او دربیاورند.

 

به گزارش شلمچه نیوز، اصلاح طلبان با سیاهی لشکر مجازی به میدان آمده‌اند تا از استعفای سوال برانگیز نجفی، یک بهانه برای قهرمان سازی از او دربیاورند. غافل از آنکه وقتی دلیل استعفای او را فشار حامیان شهردار سابق تهران عنوان می‌کنند، بر ضعف نجفی صحه گذاشته‌اند. حتی اشاره به جشن برج میلاد هم صرفاً آدرس انحرافی است. وگرنه نجفی اگر اهل ماندن و کار کردن بود، پای همه فشارها می‌ایستاد. در میان همه قصه‌هایی که برخی اصلاح طلبان در مورد چرایی استعفای محمدعلی نجفی، شهردار تهران ردیف کرده‌اند تا این استعفا را تقصیر مخالفان سیاسی نجفی بیندازند، روزنامه شرق خبر از یک اختلاف درون گروهی داده است. این روزنامه در گزارشی با عنوان «دلایل یک استعفا» یکی از دلایل استعفا را مخالفت‌ها و فشارهای چندماهه اخیر از سوی جریان کارگزاران به‌عنوان جریان سیاسی سابق خود نجفی عنوان کرده و می‌نویسد: «او پیش‌تر برای رفتن به دولت پیشنهاد شده بود اما همین جریان سیاسی کارگزاران در همراهی با اصلاح‌طلبان او را به‌عنوان گزینه شهردار تهران مطرح کرد و جلو انداخت… او همین چند هفته قبل در گفت‌وگویی با اشاره به فشارهای پیدا و پنهان بر شهرداری تهران صراحتاً گفت: اما من ایستاده‌ام، ولی خبر استعفایش را به شکل غیررسمی در شب شلوغ و پرکار چهارشنبه‌سوری پخش کردند و درنهایت روز گذشته اعضای شورا که مدعی شفافیت هستند، بعد از سکوت و دورزدن و فرار از رسانه‌ها، بالاخره خبر را تأیید کردند».
شرق در ادامه با انتقاد صریح از اصلاح طلبان در شهرداری و شورای شهر پایتخت ضمن یادآوری حواشی فرصت سوز شورای شهر اول تهران می‌آورد: «با این اتفاق اصلاح‌طلبان در عمل نشان دادند که در تحقق شورا و شهرداری یکدست و همکاری مشترک با هم، نه تجربه‌ای دارند و نه تلاشی در این جهت می‌کنند. به نظر می‌آمد که ناکامی شورای اول و ازدست‌دادن فضای سیاسی و اجتماعی جامعه در این سال‌ها برای اصلاح‌طلبان درس قابل‌توجهی داشته اما شواهد عکس این موضوع را نشان می‌دهد و اختلافات و فشارهای درونی این جریان قوزبالاقوز مشکلات بیرونی شده است. »
روزنامه آفتاب یزد هم از این اختلاف درون گروهی نوشته است. از اینکه روزنامه اصلی حزب کارگزاران چندی پیش اعلام کرده گزینه اصلی کارگزاران برای شهرداری پایتخت، محسن هاشمی بوده و در ادامه آورده است که «نجفی که برای کارگزاران سازندگی گزینه‌ای تحمیلی بود، دلخوری‌اش از این حزب را با انتصاب هایش نشان داد و بیشتر مدیران و مشاوران خود را از میان احزاب اتحاد ملت و مشارکت انتخاب کرد. به ادعای این روزنامه، انتصابات نجفی باعث تیره و تار شدن روابط رئیس شورای شهر با شهردار تهران شده است. سازندگی همچنین با اشاره به استعفای شهردار تهران از عضویت در حزب کارگزاران نوشته: نجفی که به بهانه کار اجرایی از حزب کارگزاران جدا شد، حالا به احزاب دیگری تمایل نشان می‌دهد. »
روزنامه اعتماد هم در یادداشتی با عنوان «پاسخگویی شورای شهر» نوشته است که «شورای شهر باید پاسخگو باشد که چطور، فردی را به سمت شهرداری تهران انتخاب کرده که بیشتر از هفت ماه نتوانست برای این شهر کار کند و استعفا داد».

منبع؛ رونامه جوان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92044

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.