تاریخ ارسال : ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

قیمت تورم امسال، زیر ۱۵ درصد نخواهد بود/دولت توان ندارد قیمت تورم را کاهش دهد

نوسانات ارز چه تاثیری بر تورم دارد؟/قیمت تورم در سال جاری زیر ۱۵ درصد نخواهد بودبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از   گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از  خانه ملت؛ عزت الله یوسفیان ملا، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبه های مجلس شورای اسلامی، قیمت تورم در سال ۹۷ را بررسی کرد و اظهار کرد: شرایط اقتصادی کشور به سمت دو رقمی شدن قیمت تورم پیش می رود یعنی سال کنونی بهبود قیمت تورم رقم نمی خورد و وضع بازار، چرخش اقتصادی و داد و ستدهای مالی بیانگر از افزایش تورم هست نه کاهش.

وی دنبال کرد: دولت سال گذشته توانست تورم را کنترل کند اما آن برنامه ها در شرایط اقتصادی کنونی کشور کارساز نیست و دست دولت تا حدی برای این کار خارج از ابتکار عمل هست.

یوسفیان ملا با بیان اینکه دولت توان ندارد قیمت تورم را کاهش دهد، تصریح نمود: با شرایط اقتصادی کشور بررسی که از قیمت تورم به ذهن می رسد این هست که این قیمت افزایش می یابد و دو رقمی می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبه های مجلس ، با تاکید براینکه نمی شود عددی برای قیمت تورم اعلام کرد، اظهار کرد: هر عددی برای قیمت تورم پذیرفتنی نیست، تورم بالای ۱۵ درصد در شرایطی که بر درآمد کارگران و کارمندان حاکم هست پذیرفتنی نیست اما شرایط اقتصادی می گوید تورم زیر ۱۵ درصد نخواهد بود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94836

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.