تاریخ ارسال : ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

لاریجانی: قوانین کشور، دست وپای تولید را می بندد

  لاریجانی با اظهار اینکه از زمان اجرای قانون مالیات بر اعتبار افزوده بصورت پایلوت اصطکاکی و مشکلاتی در قسمت های تولیدی و صنعتی کشور ایجاد گردید، اظهار کرد: بسیاری از تولیدکنندگان مشکلات خود را با اجرای این قانون با بنده مطرح می کردند که حالا مجال مطلوبی هست که همه این مورد ها در قانون تازه دیده گردد.

  لاریجانی با اظهار اینکه اظهار شده که مقصود از قانون مالیات بر اعتبار افزوده شفافیت هست، یادآور گردید: در حال حاضر همگان وضع کشور را از جنبه اقتصادی می دانیم بنابراین اولویت فعلی در اقتصاد کشور لازم هست مشخص گردد و تشخیص داده گردد که آیا اولویت کشور تولید و صادرات بوده یا چیز دیگری هست.

وی اضافه کرد: محتمل هست بعضی کشورها وضعیتشان از جنبه تولیدی مطلوب باشد و در این راستا قدم دیگری برای اخذ مالیات از اعتبار افزوده برداشته اند.

وی با تاکید بر اینکه لایحه اصلاح قانون مالیات بر اعتبار افزوده لازم هست به نوع ای تدوین گردد که به تولید لطمه وارد نشود، اظهار داشت: وضع کنونی اخذ مالیات بر اعتبار افزوده بصورت زنجیره ای به تولید ضربه می زند البته محتمل هست که اظهار گردد که با قانون فعلی در برهه هایی از زمان مالیات زیادتری اخذ می گردد و وضع کشور خوب تر می گردد اما لازم هست وضع تولید و رونق آن را در دیدگاه گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه برای اصلاح قانون مالیات بر اعتبار افزوده لازم هست با توجه به شرایط کشور قانونی تدوین گردد که از زنجیره آخر مالیات اخذ گردد، اضافه کرد: لازم هست اولویت تولید صادرات گذاشته گردد و چند سال بعد این قانون عوض گردد، ایرادی ندارد که یک دوباره بصورت پایلوت قانون مالیات بر اعتبار افزوده به نوع ای دیگر اعمال گردد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط کشور مشابه بسیاری از کشورهای دیگر نیست، دنبال کرد: تا وقتی که تولید کشور راه نیفتد اگر قانون بودجه و مقررات دیگری نوشته گردد مشکل اقتصاد کشور برطرف نمی توان.

  لاریجانی اهتمام کرد: گروه و صنفی در کشور نبوده که با بنده ملاقات کرده باشد و نسبت به قانون مالیات بر اعتبار افزوده اعتراض نداشته باشد.

وی با اظهار اینکه مقررات کشور برای قسمت تولید مهیا نیست و دست و پای تولید را می بندد، اضافه کرد: قانون اصلاحی مالیات بر اعتبار افزوده لازم هست با این دید نوشته گردد و ایرادی ندارد که بعد از ۵ سال اگر به مشکل برخورد کردیم نگاهمان را دگرگونی دهیم.

 

وی با اظهار اینکه در حال حاضر برای رهایی کشور تولید و صادرات اقتصاد مقاومتی را پژوهشگر می کند، یادآور گردید: شفافیت در قانون مالیات بر اعتبار افزوده لازم هست در حدی باشد که به تولید و صادرات لطمه وارد نکند و اگر این قانون مانع تولید و صادرات می گردد لازم هست اصلاح گردد بنابراین محتمل هست ۵ سال دیگر وضع کشور رونق یابد و زنجیره راه بیفتد اما در حال حاضر پاگیر کردن تولید کشور به آسیب اقتصاد هست.

رئیس قوه مقننه اضافه کرد: اگر صندوق های مکانیزه فروش راه اندازی گردد مالیات لازم هست از حلقه آخر اخذ گردد تا تولید کننده ها که دچار مشکلاتی می باشند رهایی یابند بنابراین لازم هست مشخص گردد که اولویت در کشور چیست آیا تولید و صادرات هست یا خیر، اگر اولویت تولید و صادرات هست، مالیات بر اعتبار افزوده نباید پاگیر قسمت تولید گردد.

وی با اظهار اینکه تمام گروههای تولیدی با مالیات بر اعتبار افزوده مشکل داشته و آن را مانع فعالیت خود می دانند، دنبال کرد: دولت تعهدها خود را در مالیات بر اعتبار افزوده بدرستی انجام نمی دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه نوشته شده که تولیدکننده در زنجیره تولید مالیات بر اعتبار افزوده را پرداخت کند و دولت این مبلغ را به تولیدکننده پس دهد، اظهار داشت: دولت بر بر اساس مرسوم این مالیات را به تولیدکننده باز نمی گرداند و اشخاصی که نزد بنده آمدند اظهار داشتند که حدود یک سال بوده که دولت مالیات آنان را بازنگردانده هست بنابراین در این شرایط اگر اطمینان داده گردد که با یک فرمول مالیات بر اعتبار افزوده به تولید کننده بازگردانده می گردد این اصلاحات در لایحه بودجه صورت پذیرد، در غیر این صورت برای مساعدت به تولید به مدت ۵ سال مکانیزم دریافت مالیات از اعتبار افزوده لازم هست دگرگونی یابد و از زنجیره انتهاءی اخذ گردد تا وضع تولید کشور ساماندهی گردد.

   لاریجانی با تاکید بر اینکه در قانون مالیات بر اعتبار افزوده اصل لازم هست بر روان سازی فعالیت های تولید و صادرات کشور گذاشته گردد، اضافه کرد: نباید در قانون مالیات بر اعتبار افزوده مقررات مزاحم تولید تدوین گردد و نباید مکانیزمی ایجاد گردد که تولیدکننده روزانه در پی سازمان امور مالیاتی برای برگشت پول خود باشد.

 

وی با اظهار اینکه دولت در اخذ مالیات و مجلس در تدوین مقررات لازم هست به تولیدکننده و صادرکننده توجه اختصاصیی دارا باشند، دنبال کرد: قانون فعلی مالیات بر اعتبار افزوده لازم هست مورد بررسی قرار بگیرد البته اگر از سازمان امور مالیاتی پرسیده گردد این قانون را موفق می داند چون پول آن را اخذ کرده هست اما از دیدگاه تولیدکننده این قانون شایسته نبوده هست و اظهار می کنند برای آنان مشکلاتی ایجاد کرده هست.

وی با اظهار اینکه اصلاحاتی که در قانون مالیات بر اعتبار افزوده اعمال می گردد نباید مخل تولید باشد، اهتمام کرد: لازم هست روشی ایجاد گردد که دولت در قسمت هایی که برای برگشت پول تعلل می کند با ایجاد مکانیزمی پول تولید کننده بازگردد و اگر مالیات های پرداخت شده از طریق تولید کننده بازنگردد دولت لازم هست جریمه گردد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78689

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.