تاریخ ارسال : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

لایحه بودجه ۹۷ لازم هست طبق جداول برنامه ششم تنظیم شده باشد

محمد حسینی در صحبت با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه برنامه ششم پیشرفت بعنوان یک سند بالادستی در مجلس شورای اسلامی تصویب و از اوائل سال جاری به اجرا در آمده هست، عنوان کرد: دولت لازم هست در بودجه نویسی سنواتی به جداول تصویب شده در برنامه ششم پیشرفت توجه داشته و ارقام و ارقام خود را با این جداول تنظیم کند.

وی با اشاره به اینکه اخیرا ارقام و ارقامی در  لایحه بودجه ۹۷ شنیده شده که با ارقام مندرج در قانون برنامه ششم پیشرفت تفاوت دارد، عنوان کرد: در صورت عرضه پایانی این ارقام در قالب بودجه به مجلس و استمرار وجود تفاوت با جداول برنامه ششم، دولت لازم هست در این مورد توجیه لازم را دارا باشد. چراکه بودجه تا انتهاء زمان اعمال برنامه ششم تدوین شده هست.

به گفته حسینی، بودجه لازم هست طبق واقعیتهای اقتصادی کشور نگاشته شده و نباید صرفا در چارچوب شعارها قرار گیرد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دنبال کرد، در انتهاء جداول شماره ۴ برنامه ششم ارقام ارزشمند بودجه سالهای  97تا ۱۴۰۰ جنبه شده هست و هیچکس نمی‌تواند برای نفت، دلار و یا سایر مورد ها عددی برخلاف این عددها حدس دارا باشد.

حسینی دنبال کرد، هرگونه دگرگونی در ارقام بودجه ۹۷ منوط به اخذ دو سوم رای نمایندگان مجلس هست. چراکه این ارقام در  برنامه ششم پیشرفت جنبه شده‌اند و این قانون بعنوان یک سند بالادستی شمرده می‌شود.

۵۰۰ ۹۰۰ 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78155

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.