تاریخ ارسال : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۹:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

لایحه مقابله با فساد به زودی به دولت ارسال می گردد

لایحه مقابله با فساد به زودی به دولت ارسال می‌شودبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان ذبیح‌الله خداییان معاون حقوقی قوه‌ قضاییه در مورد لایحه پشتیبانی از حقوق کودکان و نوجوانان، اظهار کرد: در گذشته این لایحه توسط دستگاه‌ قضایی به مجلس شورای اسلامی ارسال شده بود. در حقیقت سال‌ها بود که در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس و مرکز پژوهش‌های مجلس لایحه ذکر شده مورد ارزیابی جای گرفت و سر انجام انتهاء سال ۹۶ به تصویب کمیسیون حقوقی و قضایی رسید و جهت طرح به صحن علنی مجلس ارجاع گردید.

این مقام مسئول علاوه بر این در مورد اصلاح قانون مقابله با قانون پولشویی، اضافه کرد: در این زمینه کارهای لازم را انجام دادیم و دولت نیز در این راستا لایحه‌ای را فرستاده است که در حال حاضر این امر در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در حال رسیدگی بوده و روی آن کار کارشناسی در حال انجام است.

معاون حقوقی قوه‌قضاییه با اشاره به اینکه قو‌ه‌ قضاییه و دولت در این راستا نظرات خود را عرضه کردند، اظهار کرد: در این اصلاح بحث مقابله با پولشویی و تشدید مجازات مدنظر داشته شده است، چون که در حال حاضر مجازات برای پولشویی ضعیف است، بر این اساس در پیش‌نویس این لایحه مجازات شدت گرفته تا با پولشویی مقابله جدی‌تر صورت گیرد.

خدائیان با اشاره به دستورالعمل رییس قوه‌ قضاییه در زمینه حبس‌زدایی، نیز اظهار کرد: اهتمام داریم تا در تمام لوایح قضایی که قوه‌ قضاییه تهیه می‌کند این سیاست را اعمال کنیم.

خداییان اضافه کرد: در نتیجه اگر بخواهیم به خوبی سیاست‌های کلی در نظام در امور قضایی به صورت کامل اجرا کنیم باید در تمام لوایح چه از سوی دولت یا قوه‌قضاییه و چه از طرح نمایندگان محترم مجلس، این سیاست‌ها منسجم باشد.

وی  در ادامه در مورد لوایح در دستور کار سال ۱۳۹۷، اظهار کرد: لوایحی من جمله لایحه اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری که کار معاونت حقوقی قوه‌قضاییه در این زمینه به اتمام فرا رسیده است و لایحه تعزیرات قانون مجازات اسلامی که را به رییس قوه‌قضاییه ارسال کردیم و علاوه بر این لایحه منع خشونت بر علیه بانوان که در انتهاء سال ۱۳۹۶ به حوزه رئیس ارجاع شده است در دستور کار ما قرار دارد.

معاون حقوقی قوه‌ قضاییه گفته بود: علاوه بر این لوایح دیگری در دستور کار داریم، من جمله لایحه اصلاح قانون بالا بردن تندرستی اداری و مقابله با فساد است که در این زمینه جلساتی داشته و پیش‌نویس لایحه در جهت برطرف نواقص این قانون تهیه گردیده است؛ در حقیقت در پی این هستیم قانون جامعی مشتمل بر جنبه ماهوی و شکلی مقابله با فساد باشد.

وی در انتهاء اظهار کرد: اهتمام داریم این لایحه به شکلی جنبه پیشگیرانه داشته باشد. البته در آینده نزدیک لایحه جامع بالا بردن تندرستی نظام اداری و مقابله با فساد تحویل دولت می‌شود.

مرجع: پشتیبانی

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95476

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.