تاریخ ارسال : ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

لزوم احداث راه آهن شهرهای ساحلی استانهای جنوبی

ناصر شریفی در حاشیه بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در نمایشگاه مطبوعات در گفتگو با مهر در پاسخ به این سئوال که با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای توسعه شهرهای ساحلی آیا خط راه آهن ساحلی در جنوب کشور مورد نیاز است؟ بیان داشت: یکی از الزامات توسعه ایجاده زیرساخت های حمل و نقلی است.

وی عنوان کرد: یکی از سیاست های نظام، دولت و مجلس توسعه سواحل جنوبی کشور است. طی سالهای اخیر اقدامات خوبی در جهت توسعه سواحل مکران شده است.

شریفی با بیان اینکه حمل و نقل یکی از اولویت های مهم توسعه است، خاطرنشان کرد: توسعه زیرساختهای حمل و نقل در حوزه های زمینی، دریایی، هوایی و ریلی در دستور کار است. برای آنکه شاهد توسعه و آبادانی در مناطق جنوبی کشور و شهرهای ساحلی باشیم ایجاد بزرگراه ها و خطوط ریلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: ایجاد خط راه آهن از خوزستان تا پسابندر می تواند در توسعه گردشگری، اقتصادی و انرژی مثمرثمر باشد. تردد گردشگران در مسیر دریایی یکی از جاذبه های زیبای گردشگری خواهد بود و در این مسیر شاهد توسعه و آبادانی شهرها و روستاهای ساحلی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و همچنین افزایش جمعیت و رونق شهرهای ساحلی جنوبی کشور خواهیم بود.

نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان خاطرنشان کرد: روز گذشته جلسه ای با سرمایه گذاران جمهوری چک برگزار کرده ایم که علاقه زیادی برای سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل ریلی داشتند و زمانیکه موضوع احداث خط ریلی شهرهای ساحلی جنوب کشور را مطرح کردم مورد استقبال این گروه سرمایه گذاری قرار گرفت.

وی گفت: موضوع طی هفته آینده از طریق مدیرعامل راه آهن کشور پیگیری خواهد شد در صورت ارائه طرح های توجیهی و صرفه اقتصادی، این طرح به مرحله تصویب در هیئت دولت و تامین اعتبار خواهد رفت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=72719

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.