تاریخ ارسال : ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

لزوم برخورد جدی با سرکرده ها و قاچاقچیان بین المللی مواد مخدر

یحسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ، با اشاره به ابلاغ بخشنامه توقف اعدام محکومان مواد مخدر و تخفیف به بعضی محکومان حبس ابد به تمام مراجع قضایی کشور به فرمان ریاست قوه قضائیه، گفت: در بعضی از مواد قانون مجازات اسلامی اصلاحی سال ۹۲ به مجازات‌های جایگزین حبس پرداخته شده هست و به همین علت از ریاست قوه قضائیه درخواست گردید تا با ابلاغ بخشنامه‌ای از قضات بخواهند از مجازات جایگزین حبس در صادر کردن احکام خود استفاده نمایند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی با اظهار اینکه ابلاغ بخشنامه به مراجع قضایی کشور برای کاهش مجازات بعضی از محکومان به حبس ابد بسیار مؤثر خواهد بود، تأکید کرد: در حقیقت قضات می‌توانند به جای حبس ابد، از دیگر مجازات‌‌های مندرج در قانون استفاده نمایند.

نوروزی با اشاره به اینکه این مبحث مدتی قبل با حضور معاونان و مشاوران ریاست قوه قضائیه در کمیسیون قضایی و حقوقی ارزیابی گردید، گفت: مجلس با تصویب این قانون در پی آن هست که با سرکرده‌ها و قاچاقچیان کلیدی و بین‌المللی مواد مخدر برخورد جدی گردد.

وی تاکید کرد: بنا به نظر بیشتر فقها در مورد مواد مخدر زمانی باید از مجازات اعدام استفاده گردد، که متخلفان علاوه بر اینکه مفسدفی‌الارض هستند، محارب هم باشند یا آنکه سوء پیشینه‌های طولانی دارا باشند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82832

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.